صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹  ، 
شناسه خبر : ۳۲۰۶۶۴

1ـ انگ تأمین مالی تروریسم وصله نچسبی است که به ایران نمی‌چسبد
«سیدعباس موسوی» سخنگوی وزارت امور خارجه در اظهاراتی درباره قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه FATF گفت: «یک سال و اندی بود ایران همه قوانین و مقررات مربوط به پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم را اجرا می‌کرد.» وی با بیان اینکه سازوکارهای بین‌المللی خاصیت‌های خوبی دارند و خاصیت‌های بدتری هم دارند، اظهار داشت: «بردن ایران در لیست سیاه FATF علی‌رغم همه تلاش‌ها در داخل کشور و همه قوانین و مقرراتی که سعی کردیم مراعات کنیم، صورت گرفته است.» سخنگوی وزارت خارجه بیان کرد: «به هر حال انگ پول‌شویی و انگ تأمین مالی تروریسم وصله نچسبی است که قطعاً به جمهوری اسلامی ایران نمی‌چسبد.» وی خاطرنشان کرد: «متأسفانه این هم از سیاسی کاری‌هایی است که در مکانیسم‌های بین‌المللی وجود دارد و کشورهایی، مثل آمریکا و رژیم عربستان سعودی و حتی رژیم صهیونیستی با توجه نفوذهایی که در مکانیسم‌ها دارند، سعی می‌کنند با سیاسی‌گری جهت‌دهی کرده و این اتفاقات بیفتد.»


2ـ پیشتازی «برنی سندرز» در انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها
نظرسنجی‌های جدیدی که این روزها درباره محبوبیت نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا برگزار می‌شود، نشان از پیشتازی سناتور «برنی سندرز» دارد. پیمایش دانشگاه ماساچوست در «لووِل» نشان می‌دهد سندرز توانسته است با جلب افکار عمومی، فاصله 8 درصدی با دیگر نامزدهای دموکرات در انتخابات درون‌حزبی در ایالت کالیفرنیا ایجاد کند. به نوشته پایگاه خبری «هیل» در حالی که کمتر از دو هفته تا مرحله بعدی انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها در ایالت کالیفرنیا باقی مانده، طبق این نظرسنجی سندرز هم‌اکنون حائز رأی ۲۴ درصدی در این ایالت است. رتبه‌های بعدی این نظرسنجی به سناتور «الیزابت وارن» با ۱۶ درصد، «جو بایدن» با ۱۳ درصد، «پیت بوتجج» و «مایک بلومبرگ» با ۱۲ درصد اختصاص دارد. نامزدهای دموکرات برای کسب رأی وکلای ایالتی در کالیفرنیا باید حداقل ۱۵ درصد از کل رأی عمومی این ایالت را داشته باشند.


3ـ افزایش آمار آسیب‌های مغزی نظامیان آمریکایی در عین‌الاسد
خبرگزاری «رویترز» در گزارشی بر اساس مصاحبه با نظامیان آمریکایی پایگاه «عین‌الاسد» عراق نوشت: «شدت آسیب‌های وارده به نظامیان آمریکایی در پی حملات موشکی ایران به حدی بود که برخی احساس می‌کردند یک کامیون به آنها برخورد کرده است. «تیموتی گارلند» نظامی آمریکایی که در زمان حملات موشکی ایران، در پایگاه عین‌‌الاسد حضور داشت، تأکید کرد، آن دسته از نظامیان آمریکایی که پروازهای پهپادها را هدایت می‌کنند، ظاهراً بیشترین آسیب‌های مغزی را در حمله عین‌‌الاسد متحمل شدند؛ زیرا خلبان‌های این پهپادها در محل مستقر شده بودند تا مراقب هرگونه حملات زمینی احتمالی به این پایگاه باشند. آمار و ارقام زخمی‌ها و آسیب‌دیدگان حمله ایران در هفته‌های آتی رو به افزایش رفت و در حالی که آمار اولیه 11 تن بود، با افزایش تدریجی و اعلام قطره چکانی، این آمار به 110 نفر رسید.»


4ـ اعلام صحت انتخابات بعد از پایان شمارش آراست
«عباسعلی کدخدایی» سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به میزان مشارکت مردم در انتخابات گفت: «مردم در ساعات پایانی روز پای صندوق‌ها آمدند و با تدابیر وزارت کشور ساعت رأی‌گیری تمدید شد.» سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: «ما معمولاً مشکلات اجرایی در روند انتخابات داریم و در این دوره که احراز هویت الکترونیکی بود، اگرچه اقدامات خوبی را وزارت کشور انجام داد، اما چون این روش جدید بود، مشکلاتی داشتیم.» کدخدایی درباره زمان اعلام صحت انتخابات از سوی شورای نگهبان گفت: «اعلام صحت انتخابات بعد از پایان شمارش آراست و طبق مهلت قانونی در قانون انتخابات است و پس از پایان شمارش آرا خواهد بود. باید در تمام حوزه‌ها اعلام صحت یا عدم صحت داشته باشیم.»

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
پربحث ترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات