صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶  ، 
شناسه خبر : ۳۲۱۶۵۳
 
چند هزار سلاح اتمی داریم اما ماسک پزشکی کافی نداریم!
دولت آمریکا برای این که از انتقادات نسبت به عملکرد ضعیف خود در برابر کرونا بکاهد و افکار عمومی امریکا را در فضای انتخاباتی به مسائل دیگری منحرف کند، این بار دست به برجسته کردن توان هسته ای خود زده است.
دونالد ترامپ که در بازی با رسانه ها و افکار عمومی آمریکا ید طولایی دارد، به هر طریق ممکن سعی دارد تا از زیر این فضاحت تاریخی و شکست در مقابل کرونا شانه خالی کند و افکار عمومی آمریکا را به مسائل دیگری منحرف نماید.
این بازی رسانه ای در ابتدا با فیگور تهاجمی به عراق آغاز می گردد و در ادامه با برجسته سازی توان هسته ای آمریکا ادامه می یابد.
روز شنبه مارک اسپر وزیر دفاع امریکا در توئیتر خود نوشت: « نوسازی توان هسته‌ای راهبردی، مهمترین اولویت ایالات متحده آمریکا و «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور در راستای حمایت از آمریکا و متحدان آن است.»
یکی از منتقدان برجسته دولت ترامپ، «لی بولگر» از فرماندهان بازنشسته نیروی دریایی آمریکا است؛ وی در این باره می‌گوید:"ما بودجه نظامی یک تریلیون دلاری در سال داریم اما دستگاه‌ تنفسی کافی نداریم؛ چند هزار سلاح اتمی داریم اما ماسک پزشکی کافی نداریم."
دولت ترامپ در حالی بودجه نظامی و هسته ای خود را افزایش داده است که بودجه این کشور در بخش سلامت و درمان کاهش یافته است.
در بودجه سال ۲۰۲۱ آمریکا بودجه اختصاص یافته به حوزه تسیلحات هسته‌ای ۱۹ درصد بیشتر از بودجه سال ۲۰۲۰ یعنی ۴۴.۵ میلیارد دلار در نظر گرفته شده است. این در حالی است که برای مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها ۵.۵ میلیارد دلار و ۱۸.۶ درصد کمتر از بودجه سال جاری پیش‌بینی شده است.
اما ماجرا به اینجا ختم نشده و بودجه مؤسسه ملی سلامت هم در بودجه سال ۲۰۲۱، با کاهش ۷ درصدی روبرو شده و ۳۸.۷ میلیارد دلار در نظرگرفته شده است.
ناکارآمدی دولت ترامپ در مقابله با کرونا انتقادات گسترده ای را نسبت به ترامپ در آمریکا به دنبال داشته است و ترامپ سعی دارد با انحراف افکار عمومی آمریکا از این انتقادات بکاهد تا بتواند برنده میدان انتخابات 2020 آمریکا باشد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات