صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۹  ، 
کد خبر : ۳۲۶۱۵۹

مایکل مور: آمریکا در حالت هشدار است چون ترامپ با واقعیت کنار نمی آید

به نقل از هالیوود ریپورتر، «مایکل مور»، مستندساز برنده اسکار، پنجشنبه شب به دیدار «استفن کولبرت» از برنامه پربیننده «Late Show»(«نمایش دیرهنگام») رفت و در آنجا نتایج انتخابات را تبریک گفت و ضمن ابراز خشنودی از آن در مورد نامه خود به «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب، گفتگو کرد.

«مور» اعتراف کرد اگرچه او می گوید از اینکه «جو بایدن» به عنوان رئیس جمهور منتخب اعلام شده و این مساله «واقعاً خوب» است، اما معتقد است این کشور الان در شرایط «هشدار» و «آماده باش» است زیرا ترامپ بار دیگر با واقعیت کنار نخواهد آمد.

مور گفت: «من هرگز هیچ چیز را مسلم و بدیهی نمی دانم» و اضافه کرد کاملا معلوم است که همه به شدت نگران و مضطرب سپری شدن این  69 روز باقیمانده از دوره ریاست جمهوری ترامپ هستند.
کولبرت با مثبت ارزیابی کردن این انتخابات به این نکته اشاره کرد که بایدن در میشیگان محل تولد مایکل مور مور نیز پیشتاز بوده و گفت که ما کار واقعا مهمی انجام دادیم. و مور در جواب گفت که آبی رنگ شدن این ایالت(رنگ دموکراتها) همچنین بر اعتبار بایدن افزود که بی شک بردش را مدیون جوانان و سیاه پوستان است و همین واقعا باعث تفاوت و متمایز بودن انتخابات این دوره شد.

حضور مور در برنامه «نمایش دیرهنگام»(«Late Show») همان روزی رخ داد که وی نامه سرگشاده ای طولانی به «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب نوشت. مور در نامه خود از بایدن خواست «قانون ملی رای مردم» را ترویج داده و «رای کالج الکترال» را حذف کند. وی همچنین از بایدن برای جلوگیری از تغییر جهت «چپ مترقی» به سمت «مرکزیّت بزدلها»در تلاش برای جلب رضایت بیشترین تعداد قانونگذاران درخواست کرد.

مور همچنین گفت که بخش مهمی از صحبت هایش در مورد ایمان بود چون او و بایدن هردو کاتولیک هستند. مور گفت: «من و او و شما همه به مدرسه کاتولیک رفته ایم و درسهای مشترکی آموختیم. کولبرت نیز اذعان کرد که مایکل مور گفتگوهایی که با بایدن درباره ایمان داشته «واقعاً تحت تأثیر قرار گرفته است».
مور گفت: «او مردی با ایمان است و خیلی خوب به ما خدمت خواهد کرد.»

وی همچنین توضیح داد که بایدن، «کامالا هریس» را به عنوان معاون خود انتخاب کرد، علی رغم اینکه آنها در اولین مناظره دموکرات ها به شدت با هم مشاجره لفظی داشتنداما بایدن از جنبه اخلاقی او نیز صحبت کرد. «او اصلا آدم کینه ای نیست. او فقط نمی بخشد برعکس به طرف مجال می دهد. چه کسی این کار را می کند؟

مور گفت که آغاز دوره بایدن و هریس به طور کلی نماد «نشانه مثبت» است. وی گفت: ما قرار است در دوره مخالف قطبی قرار داشته باشیم که به تازگی چهار سال سخت آن را طی کرده ایم.
مور با اینکه با سیاست در مستندهایش غریبه نیست و همواره جنجالی ترین مستندهای سیاسی آمریکا را خلق کرده اما گفت که انتظار فیلم ترامپ محور از او را نداشته باشند.

«من این فیلم را نمی سازم، زیرا چه کسی تمایل دارد فیلمی تماشا کند که چهار سال گذشته را به شما نشان دهد؟ بدترین کاری که می توانم برای مردم انجام دهم نمایش چهار سال گذشته آمریکا است و هیچ وقت این کار را نخواهم کرد.
نظرات بینندگان
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات