صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳  ، 
شناسه خبر : ۳۲۶۳۸۶
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه بازار سرمایه به خودی خود موتور محرکه نظام اقتصادی کشور است و اگر دچار مشکل شود مردم متضرر می‌شوند، گفت: تاکنون بسیاری از مصوبات شورای‌عالی بورس اجرا نشده است بنابراین پیگیری جدی مصوبات این شورای مد نظر ما است تا به درستی محقق شوند.
محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌وگو با میزان، در ارزیابی خود از شرایط فعلی بازار سرمایه و جلوگیری از ضرر و زیان سرمایه گذاران جدید این بازار، گفت: باید از افرادی که برای نخستین بار در بازار سرمایه، سرمایه گذاری کردند به اشکالی حمایت شود.

وی تاکید کرد: در کنار مقوله توجه به سرمایه‌گذاری مردم در بوس، باید بدانیم این مسئله همه‌چیز نیست چرا که بازار سرمایه به خودی خود موتور محرکه نظام اقتصادی کشور است و اگر این بازار دچار مشکل شود همزمان با اینکه مردم متضرر می‌شوند، جریان حرکت توسعه اقتصادی در کشور تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

این نماینده مجلس گفت: ما حدود یک ماه قبل گزارش کمیسیون اقتصادی در قالب ماده ۴۵ قوانین مربوط به بازار سرمایه را در صحن مجلس قرائت کردیم و بر اساس در حال حاضر موضوع بحث نهایی کردن تدوین قانون احکام مرتبط با ماده ۴۵ بازار سرمایه را در دست بررسی داریم.

وی تاکید کرد: در صورت نهایی شدن این مبحث قانون جدید بازار سرمایه که الزامات جدید دولت خواهد شد، مدنظر قرار خواهد گرفت که مهم‌ترین ارکان آن تشکیل شورای ثبات مالی است که از وضعیت نابسامان بخشی نگری در حوزه اقتصاد جلوگیری می‌کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بیان داشت: همچنین موضوعات مربوط به اختصاص بخشی از هزینه معاملات در صندوق تثبیت بازار مد نظر ماست لذا ما اگر این صندوق را از سال‌های قبل و حتی در همین ایامی که شاخص بورس به شدت افزایشی بود، احداث می‌کردیم منابع موجود در این صندوق می‌توانست به طور اتوماتیک وار به تنظیم گری بازار کمک کند.

این نماینده مجلس گفت: همچنین الزام بازگردانی شرکت‌های پذیرفته شده در بورس یکی از ظرفیت‌های ماست که می‌کوشیم این مسئله مورد پیگیری قرار گیرد.

وی گفت: اعتقاد ما بر این است که تاکنون بسیاری از مصوبات شورای عالی بورس اجرا نشده است بنابراین پیگیری جدی مصوبات شورای عالی بورس مد نظر ما است تا این موارد به درستی محقق شوند.
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات