صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۲  ، 
شناسه خبر : ۳۲۶۴۱۰
به دنبال تقابل یک کشتی نظامی آلمانی با یک کشتی تجاری ترکیه در شرق مدیترانه، وزارت خارجه ترکیه سفرای آلمان و ایتالیا را فراخواند.

 به دنبال تقابل کشتی نظامی آلمانی با یک کشتی ترکیه‌ای مشکوک به حمل سلاح به مقصد لیبی، وزارت خارجه ترکیه سفرای آلمان و ایتالیا را  فراخواند.

 به نوشته روزنامه «دیلی صاباح» وزارت خارجه ترکیه دوشنبه شب سفرای آلمان و ایتالیا را در اعتراض به بازرسی کشتی تجاری خود طی ماموریت اتحادیه اروپا در شرق مدیترانه (ماموریت آیرینی) فراخواند.

«حامد آکسوی» سخنگوی وزارت خارجه ترکیه در این باره گفت: «عملیات آیرینی یک‌سویه است. این عملیات که هدف آن مجازات دولت قانونی لیبی است، تجهیزات ارسالی برای "ژنرال حفتر" را بازرسی نمی‌کند  و در اقدامات خودسرانه نقش دارد.»

آکسوی افزود که طی این بازرسی همه خدمه کشتی و ناخدا درحالی که نظامیان آلمانی اسلحه به سوی آنها گرفته بودند، در بازداشت به‌سر بردند.

منابع امنیتی ترکیه نیز در این زمینه گفتند که اقدام ناوچه آلمانی در بازرسی از کشتی تجاری ترکیه که حامل مواد غذایی و رنگ بود، غیر قانونی بوده است.

وزارت دفاع آلمان اعلام کرده که نیروهای مستقر در ناوچه هامبورگ آلمان که در قالب ماموریت محوله ازسوی اتحادیه اروپا (آیرینی) به کشتی «روزالین» مشکوک شده و سپس خواستار تفحص این کشتی می‌شوند، اما با ممانعت خدمه کشی ترکیه ای و اعتراض آنها مواجه شده و مجبور به ترک این کشتی ‌شدند.

وزارت خارجه آلمان افزوده که در بازرسی صورت گرفته، هیچ مورد مشکوکی یافت نشد. منابع امنیتی ترکیه نیز گفتند که کشتی روزالین حاوی مواد غذایی و رنگ بوده و این کشتی آلمانی بود که قوانین بین‌المللی را نقض کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات