صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۴  ، 
شناسه خبر : ۳۲۷۷۷۴
عبدالله:
رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان با تاکید بر قطع خشونت‌ها در این کشور گفت که اولویت هیات مذاکره‌کننده کابل، موضوع آتش‌بس است.

«عبدالله عبدالله»، رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان تاکید کرد که بحث دربارۀ آتش‌بس و قطع خشونت‌ها در افغانستان در اولویت مذاکرات هیئت‌ جمهوری اسلامی افغانستان در دوحه است.

عبدالله در دومین نشست مجازی «تقویت اجماع در حمایت از روند صلح» گفت: «هیئت در وقت معین به دوحه رفت و اکنون در قطر حضور دارد و آماده است با قاطعیت و صلاحیت با طرف مقابل در قضایای مختلف شامل اجندای صلح صحبت نماید. بحث روی آتش‌بس جامع و قطع خشونت‌ها در اولویت‌ بحث‌های هیئت جمهوری اسلامی افغانستان قراردارد.»

دور دوم مذاکرات میان هیئت‌های جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان ده روز پیش آغاز شدند اما منابع می‌گویند که این مذاکرات به کندی به‌پیش می‌رود و هیئت طالبان در بسیاری از نشست‌ها حضور نمی‌یابد.

معصوم ستانکزی، رییس هیئت مذاکره کنندۀ جمهوری اسلامی افغانستان در این نشست اما گفت که تا پایان هفتۀ جاری بحث‌های جدی میان هیئت‌ها در دوحه آغاز می‌شود.

وی افزود: «بحث روی تقسیم‌بندی برنامه صلح ادامه دارد و تا پایان هفته بحث‌های جدی میان دو طرف در باره‌ موضوعات مورد توافق آغاز می‌گردد.»

عبدالله در بخش دیگری از سخنانش بر اهمیت اجماع منطقه‌ای و بین‌المللی برای دست‌یافتن به صلح تأکید کرد: «اجماع منطقه‌ای و بین‌المللی برای دست‌یافتن به صلح در افغانستان حتمی است و با درک اهمیت موضوع جمهوری اسلامی افغانستان برای جلب همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی تلاش می‌کند.»

مذاکرات در دوحه در حالی به کندی به پیش می‌رود که خشونت‌ها در افغانستان افزایش یافته‌اند و نبردها میان دولت و طالبان در دست‌کم ۲۲ ولایت جریان دارند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات