صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۹  ، 
کد خبر : ۳۲۸۷۳۵

امضای توافق نظامی میان ترکیه و قطر

وزارت دفاع قطر، روز سه‌شنبه، در حساب رسمی خود در شبکه توئیتر در بیانیه‌ای از امضای توافق همکاری‌های نظامی با آنکارا خبر داد.
بر اساس این اعلام، «غانم شاهین الغانم» رئیس ستاد نیروهای مسلح قطر با «یشار گولر» رئیس ستاد مشترک ترکیه و هیأت همراه او که در سفری وارد قطر شده‌اند، امروز دیدار کرده است.
در بیانیه یادشده آمده است که دو طرف در این دیدار، موضوعات مورد اهتمام مشترک و راه‌های تقویت و توسعه آن را مورد بحث و بررسی قرار داده‌اند.
دو طرف پس از دیدار، در نشست کمیته عالی نظامی مشترک قطر و ترکیه مشارکت کردند؛ کمیته‌ای که پس از گذشت سه روز امروز به جلسات خود پایان داد.
وزارت دفاع قطر در ادامه اعلام کرد که در نشست‌های تدارکاتی، ریاست طرف قطری را «عبدالعزیز بن صالح السلیطی» رئیس سازمان همکاری‌های بین‌المللی و ریاست طرف ترکیه‌ای را «هاکان چانلی» رئیس بخش روابط خارجه ترکیه بر عهده داشته است.
مطابق با این اعلام، دو طرف طی نشست‌های مذکور طرح‌های همکاری دوجانبه و راه‌های توسعه آن را مورد بحث و بررسی قرار دادند و در پایان نیز چند توافق همکاری با حضور افسران ارشد ترکیه و قطر امضاء کرده‌اند.
این اعلام در حالی صورت گرفته است که روز گذشته، وزارت دفاع ترکیه از مانور مشترک نیروهای مسلح این کشور با نیروهای قطری در دوحه خبر داد؛ رزمایشی که در ماه مارس جاری جریان خواهد داشت و هدف از آن، «مشارکت در افزایش توانمندی نظامی نیروهای مسلح قطر» عنوان شده است.
در اواسط ماه دسامبر گذشته نیز نیروهای مشترک ترکیه و قطر و همچنین نیروهای ویژه قطری رزمایشی در ارتباط با مبازره با تروریسم برگزار کردند.
نظرات بینندگان
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات