صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۴  ، 
شناسه خبر : ۳۳۱۴۱۹

«شورای هم‌اندیشی اهل سنت ایران» در بیانیه‌ای اعلام کرد که با ملاحظه برنامه‌های نامزدها و نیز شرایط حاکم بر کشور و وضعیت خاص این دوره از انتخابات، با اکثریت آرا آیت الله سید ابراهیم رئیسی را گزینه‌ی مناسب این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری دانست.

متن بیانیه‌ی شورای هم‌اندیشی اهل سنت به شرح زیر است:

ملّت بزرگ ایران، اهل سنّت شریف ایران، اقوام سرافراز ایران

اینک که در آستانۀ انتخابات سرنوشت‌ساز دیگری ایستاده‌ایم شایسته است از حق برگزیدن رئیس‌جمهور جدید ایران بهره بریم و در انتخابات مشارکت نماییم. گذر از تنگناهای دشواری که ملّت بزرگوار ایران را به مشقّت افکنده است با حضور در انتخابات و برگزیدن مناسب ترین گزینه ازمیان نامزدها امکان خواهد یافت.

برای حضور آگاهانه  در این انتخابات و درنظر گرفتن همه جوانب، با راهنمایی و هدایت حضرت شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید و برخی علمای مطرح اهل سنت کشور، جمعی از عالمان دینی، نخبگان دانشگاهی و فرهیختگان اهل سنت از مناطق و استان‌های سنی‌نشین ایران در قالب «شورای هم اندیشی اهل سنت ایران» در مرکز کشور گرد هم آمدند و با نامزدهای شاخص این دوره از انتخابات و مسئولان ارشد ستادهای انتخاباتی آنان دیدار و گفت‌وگو کردند. در این دیدارها، دیدگاه‌ها و مطالبات اهل سنت ایران در سه بخش کلی که هرکدام چندین زیربخش را شامل بود، مطرح شد:

الف. شایسته‌سالاری و مشارکت‌دادن نخبگان اهل سنت و اقوام در نظام برنامه‌ریزی، اجرایی و مدیریتی در سطوح کشوری و منطقه‌ای؛

ب. اجرای اصل 12 قانون اساسی و سایر اصول ناظر بر آزادی و احترام به ارزش‌ها و مناسک مذهبی اهل سنت و رفع فشارهای مذهبی درجهت تقویت اصل برابری و برادری؛

ج. توسعه امور زیرساختی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مناطق سنی‌نشین برای بهبود رفاه اجتماعی مردم.

این دیدگاه‌ها و مطالبات با استقبال نامزدها و مسئولان ارشد ستاد آن‌ها روبه‌رو گردید و برخی نامزدهای حتی اعلام آمادگی کردند تا برای اجرای آن‌ها تعهد مکتوب بسپارند.

«شورای هم‌اندیشی اهل سنت ایران» پس از جلسات و بحث و گفت‌وگوهای بسیار، با ملاحظه برنامه‌های نامزدها و نیز شرایط حاکم بر کشور و وضعیت خاص این دوره از انتخابات، با اکثریت آرا به این نتیجه رسید که حضرت آیت الله سید ابراهیم رئیسی می‌تواند گزینۀ مناسب این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری باشد.

شورا امید دارد ایشان پس از توفیق در انتخابات پیش‌رو، در عرصه خدمت به مردم بزرگ ایران با توکل بر خداوند رحمان و همکاری سایر قوا و بهره‌گیری از نیروهای شایسته و توانمند کشور به‌ویژه نخبگان اهل سنت ایران گام‌های اساسی بردارد و درکنار خواسته‌های عمومی ملّت ایران، مطالبات به‌حق و قانونی اهل سنت و اقوام ایران را جامه عمل پوشاند.

با آرزوی سربلندی ملّت بزرگ ایران

«شورای هم‌اندیشی اهل سنت ایران»

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات