صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۳  ، 
شناسه خبر : ۳۳۲۵۷۵
کره شمالی امروز (دوشنبه) از گروه بین‌المللی دیده‌بان حقوق بشر بابت انتقاد از بازگرداندن فراری‌های این کشور از سوی چین انتقاد کرد و این گروه را "یک سازمان توطئه‌گر و شرور حقوق بشر" نامید.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، ماه دیده‌بان حقوق بشر گذشته میلادی دیده‌بان حقوق بشر نگرانی خود را پس از آن ابراز داشت که چین قریب به ۵۰ فراری کره شمالی را به کشورشان برگرداند و در آنجا، این افراد با شکنجه و حبس روبرو می‌شوند.

این گروه حقوق بشری همچنین گفت که فراری‌های بیشتری که از کره شمالی هستند در معرض خطر قرار دارند چون پیونگ یانگ اخیرا مرزهایش را مجدد باز کرده است.
وزارت خارجه کره شمالی این گروه را مورد عتاب قرار داد و آن را به ایجاد جنجال حقوق بشری علیه چین و اشاعه شایعات درباره بازگشت اجباری متهم کرد.
این وزارتخانه در وبسایت خود آورده است: وقتی که مساله به دیده‌بان حقوق بشر بر می‌گردد، این یک سازمان توطئه‌چین و شرور است که خودش را نهادی بین‌المللی برای دفاع از حقوق بشر می‌داند و به صورت فعالانه علیه حقوق بشر چین به وسیله دولت‌های آمریکا شایعه پراکنی می‌کند.
وزارت خارجه کره شمالی همچنین این نهاد را بابت تهمت زدن به "تصویر درست از حقوق بشر چین" و اشاعه جعلیات مربوط به نقض حقوق بشر در هنگ کنگ، تبت و منطقه سین‌کیانگ مورد انتقاد شدید قرار داد.
دیده‌بان حقوق بشر مدعی است که دولت پکن در حال حاضر دستکم ۱۱۷۰ تبعه کره شمالی را در بازداشت دارد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات