صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۶  ، 
کد خبر : ۳۳۴۳۶۶

چین: آمریکا مقصر وضعیت کنونی برجام است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بصیرت وانگ ون‌بین سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز دوشنبه در یک نشست خبری، آمریکا را مقصر اصلی وضعیت کنونی برجام دانست.
وانگ ون‌بین با تأکید بر اینکه اجرای مؤثر برجام تنها راه صحیح برای حل‌وفصل اختلافات بر سر برنامه‌ هسته‌ای ایران است، اظهار داشت: «چین قویاً از تلاش‌های کنونی برای بازگرداندن هرچه زودتر برجام به مسیر درست حمایت می‌کند. ایالات متحده به عنوان مقصر وضعیت کنونی برجام، باید سیاست نادرست فشار حداکثری علیه ایران را به‌طور کامل اصلاح کند. بر همین مبنا، ایران نیز باید اجرای کامل تعهداتش را از سر گیرد و طرف‌های دیگر نیز نقش سازنده‌ای را برای تحقق این هدف ایفا کنند.»
وی در ادامه گفت: «6 دور قبلی مذاکرات درباره از سرگیری پایبندی به برجام که طی نیمه اول سال جاری برگزار شد، حرکتی مهم و رو به جلو بود. همه طرف‌های مذاکره باید در اسرع وقت مذاکرات را از سر گرفته و در پی یافتن راهکارهای انعطاف‌پذیر و عملی برای مسائل اصلی باشند.»
سخنگوی وزارت امور خارجه چین تصریح کرد: «چین ارتباط نزدیک خود با طرف‌های مرتبط [با مذاکرات] را حفظ خواهد کرد و مشارکت سازنده‌ای در مذاکرات خواهد داشت. همزمان، ما قویاً از حقوق و منافع مشروع و قانونی خود دفاع خواهیم کرد.»

نظرات بینندگان
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات