صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۵۳  ، 
شناسه خبر : ۳۳۵۵۷۸

سردار علی فدوی در یادواره شهدای غرب مشهد که امشب در مجتمع آیه‌ها برگزار شد اظهارداشت:  تقدیم بیش از 200 هزار شهید از اول انقلاب اسلامی تاکنون، نشان از پایبندی ملت ایران به ادای تکلیف الهی خود تا پای جان دارد.
وی افزود: دشمنان فهمیدند این انقلاب متفاوت است و این جبهه انقلابی از خرداد 42 بر جبهه باطل تاخته است، لذا دشمنان حیات خود را در معرض خطر دیده و از روز اول به جنگ با انقلاب اسلامی برخاستند.در راس جبهه مخالف انقلاب اسلامی، آمریکا بود و بسیاری در جبهه کفر پشت سر آنها قرار داشتند، چنانکه در پایان جنگ تحمیلی رسما 87 کشور اعلام کردند که ما در این جنگ از صدام پشتیبانی می‌کردیم.
جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: در موضوع سوریه همه گفتند می‌خواستیم رژیم سوریه نباشد اما نتوانستیم، چون ایران نخواست، این قدرت ایران از جبهه حق و انقلاب اسلامی به وجود آمده؛ بدون شک این قدرت ناشی از ابزارهای نظامی و جنگ‌افزارهای ما نیست و قطعا توان نظامی، تکنولوژیکی و مادی جبهه باطل از ما بیشتر است، اما چرا در هر جنگ بین ما و جبهه باطل، پیروزی نصیب ما می‌شود؟
سردار فدوی گفت: پیروزی جبهه حق به خاطر وعده الهی است که در آن هیچ تخلفی نیست و ما فقط باید مراقب باشیم به تکالیفی که خداوند برای ما در این وعده مشخص کرده، عمل کنیم اما اگر آن تکالیف که خدا گفته را انجام ندهیم نتیجه آنگونه که خدا وعده داده است، رقم نخواهد خورد.
وی به شکست مسلمانان صدر اسلام در جنگ‌های احد و ... اشاره کرد و گفت: مسلمانان به این دلیل شکست خوردند که دستور خدا را اجرا نکردند و حتی پیامبر خدا را در نبرد رها کرده و فرار کردند، اما این مردم و دلدادگان اسلام در این 43 سال تکالیف الهی را به میزان قابل قبولی در قبال این نظام اسلامی انجام داده‌اند و پیروز میدان‌ها شده‌اند.
جانشین فرمانده کل سپاه اظهار داشت: باید از این قاعده مراقبت کرد و قدر آن را دانست، این ادای تکلیف موکول به دوره انقلاب و جنگ تحمیلی نیست، اکنون نیز این ادای تکلیف وجود دارد و عزیمت پیکر شهدا از سوریه به کشورمان نشان می‌دهد هنوز هم خانواده‌ها و جوانان پای کار هستند.

فدوی اظهار داشت: دلدادگان انقلاب اسلامی در یمن تقریبا نیازی به کسی ندارند، برحسب ظاهر 2 کشور ارتجاعی عربستان و امارات در این نبرد حضور دارند، اما اطلاع کامل داریم که آمریکا، اسرائیل، برخی از کشورهای اروپایی، کشورهای مرتجع عرب و حتی برخی کشورهای آفریقایی در نبرد علیه یمن حضور دارند اما نتوانسته‌‌اند بر دلدادگان انقلاب اسلامی در یمن غلبه کنند.
وی خاطرنشان کرد: نگرانی دشمنان این است که در جبهه کنونی مارب یمن، شکست بزرگی بخورند، لذا دست به دامان همه شده‌اند و از طرف دیگر از روی استیصال به بمباران زنان و کودکان روی آورده‌اند. ما ام القرای جبهه انقلاب اسلامی برای یمن هستیم و باید به مبانی انقلاب اسلامی پایبند بوده و اصرار ورزیم و حتی در این راه جان بدهیم.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در روزهایی که خبیثان عالم برای حرم اهل بیت(ع) مشکلاتی به وجود آورده بودند، یکی از دغدغه‌های مسئولان سپاه این بود که خیل عظیم سپاهیان و بسیجیان می‌گفتند چرا ما را برای دفاع از حرم نمی‌فرستید.اینها جوانانی نبودند که پیروزی انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) و جنگ تحمیلی را دیده باشند، اما وقتی قرار شد به مثابه شهدا از آرمان‌های خود پاسداری کنند، انگار همه این‌ها را دیده بودند و گویا انتقال نسلی در جوانان ما انجام شده بود و این جوانان به مانند روزهای اول انقلاب و جنگ، هزاران کیلومتر دور از خانه خود با دشمنان جنگیدند و عظمت آفریدند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات