تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۷  ، 
شناسه خبر : ۳۴۲۱۳۸

رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران امروز  همایشی تحت عنوان «افق‌های نظام جدید بین‌المللی» در لبنان برگزار کرد که تا ساعت 15:30 به وقت بیروت ادامه خواهد داشت.

سفیر ایران در لبنان: یکجانبه‌گرایی آمریکا در حال افول است

عناوین این همایش شامل انزوای آمریکا، انتقال قدرت از غرب به آسیا و گسترش ایدئولوژی مقاومت در برابر استکبار است.

در این همایش همچنین موضوعات برجسته دیگری  از جمله سخنان رهبر معظم انقلاب که حدود یک ماه قبل در دیدار با دانشجویان بیان کرده بودند مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

«مجتبی امانی» سفیر ایران در لبنان در افتتاحیه این همایش با اشاره به اینکه یکجانبه‌گرایی آمریکا در حال افول است تاکید کرد، جهان امروز شاهد چندقطبی شدن در نتیجه سیاست‌های ایالات متحده در سراسر دنیاست.

علاوه بر سفیر جمهوری اسلامی ایران، «کمیل باقرزاده» رایزن فرهنگی کشورمان در بیروت، «منیر شفیق» اندیشمند فلسطینی، دکتر «عدنان السید حسین» رئیس اسبق دانشگاه لبنان و دکتر «ولید شراره» پژوهشگر روابط بین‌الملل نیز در این همایش حضور دارند.

کمیل باقرزاده طی یک گفتگوی اختصاصی با وبسایت العهد در این زمینه اعلام کرد: مقاومت اسلامی لبنان هژمونی آمریکا را در منطقه به زیر کشید. دیروز «کاندولیزا رایس» وزیر خارجه وقت آمریکا از خاورمیانه جدیدی صحبت می‌کرد که از لبنان آغاز می‌شد؛ اما امروز ما در بیروت جمع شده‌ایم و درباره انزوای آمریکا و سرنگونی پروژه‌های آن در لبنان و  منطقه صحبت می‌کنیم.

ولید شراره، محقق امور بین‌الملل نیز به نوبه خود اظهار داشت، جهانی‌سازی مورد نظر آمریکا شکست خورده و می‌بینیم که این کشور حتی قادر به تکمیل جنگ‌هایی که به کمک اروپا به راه انداخته و آخرین نمونه آن جنگ اوکراین می‌باشد، نیست.

منیر شفیق، اندیشمند فلسطینی نیز گفت، آنچه آمریکا را وادار به تحریک جنگ در اوکراین کرد اطمینان از این مسئله بود که یکجانبه‌گرایی آن از هم پاشیده است.

 

منبع: تسنیم

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات