صفحه نخست >>  عمومی >> ویژه ها
تاریخ انتشار : ۲۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۲  ، 
کد خبر : ۳۵۰۸۹۲

سردار سلامی: دشمن شکست خورده اما عقب نرفته و خاموش نشده است

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمن مجرب، میدان‌دیده و کارکشته است، گفت: او شکست خورده اما عقب نرفته و خاموش نشده است زیرا می‌داند زوال او معادل رونق و صعود ماست و ما در چنین میدانی هستیم.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش هم‌اندیشی ستاد ملی هماهنگی و پشتیبانی بسیج دانش‌آموزی که در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد، گفت: هر مدرسه یک ایران آینده و هر دانش‌آموز یک دنیاست؛ آینده با همین نوجوانان، شکوفه‌های معطر و امیدهای ما ساخته می‌شود.

سردار سلامی: دشمن شکسته خورده اما عقب نرفته و خاموش نشده است

وی افزود: هر کسی امروز دانش‌آموزان ما را تربیت کند آینده ما را خواهد ساخت؛ دشمن تمام رابطه خود با ما را با جنگ تعریف کرده و همه میدان‌ها، صحنه‌ها و عرصه‌ها را به میدان جنگ تبدیل کرده است. ما از برخی از این میادین عبور کرده‌ایم با هدایت‌های حکیمانه امام و رهبر بزرگوار انقلاب، بر دشمنان در عرصه نبرد سخت و نظامی فائق آمده‌ایم و راه را در این عرصه بر آنان بسته‌ایم.

فرمانده‌کل سپاه تصریح کرد: در نبرد سخت در خطوط مقدم بوده‌ایم و شما در پشت جبهه‌ها ما را یاری کردید تا راه غلبه بر دشمن بسته شود اما امروز صحنه جابه‌جا شده است شما در قلب مرکزی میدان جنگ هستید و ما پشت‌سر شما ایستاده‌ایم و شما را یاری می‌دهیم اما خطوط نبرد، میدان عمل شماست.

وی ادامه داد: یکی از شگفت‌آورترین خصوصیاتی که در انقلاب ما ظهور دارد این است که هرجا با دشمن قدرتمند درگیر شدیم، قدرت ساختیم و موفق شدیم و امروز دشمن همه صحنه‌ها را آزموده است، تمام راهبردها را تجربه کرده است هر راهبردی که علیه ما به‌کار گرفته محصول تجربه‌ای عظیم در میدان جهانی بزرگ بوده است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه دشمن مجرب، میدان‌دیده و کارکشته است، اضافه کرد: همه این موارد را به‌شکل همزمان علیه ما به‌کار بسته است. او شکسته خورده است اما عقب نرفته و خاموش نشده است زیرا می‌داند زوال او معادل رونق و صعود ماست و ما در چنین میدانی هستیم.

وی اضافه کرد: ما بسیاری از مسیرهای سخت برای فتح قله‌ها را طی کرده‌ایم. اگر بخواهیم دشمن را نشان دهیم او با ناکامی در سیاست‌ها توصیف می‌شود اما دشمن هرگز میل به انتخاب مسیری را که در آن دفن همه سیاست‌ها و تراکم قدرت اوست، نشان نمی‌دهد.

فرمانده‌کل سپاه گفت: دشمن تلاش دارد حفره‌ای عمیق در باور و امید ما ایجاد کند او می‌خواهد میدان جنگ را از جغرافیای سرزمینی به جغرافیای ذهن‌ها تغییر دهد. او معتقد است تنها سرنوشت باقی‌مانده اشغال ذهن‌ها و تسخیر قلب‌هاست جامعه‌ای که در جوانانش بذر تردید، بی‌اعتمادی، جهل، توهم و ناآگاهی افشانده شود متوقف می‌شود جوان قوه عاقله و قوه محرکه یک جامعه است انرژی متراکم یک جامعه، نیروی جوان اوست.

وی ادامه داد: این همایش برای ایجاد یک عزم، اراده و همت بلند در مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی خواهد بود؛ علم بر شانه‌های آموزش و پرورش کشور استوار است معماران اصلی هندسه این تمدن شما هستید و این نقش جاودانه خواهد بود، لذا؛ یک کوتاهی، تعلل، غفلت از فرصت‌ها کافی است تا مسیر یک ملت تغییر کند دشمن در منطقه برای راه نفوذ در انتظار است، البته که جوانان امروز یک هدف برای دشمن هستند.

فرمانده‌کل سپاه تأکید کرد: آموزش و پرورش تنها انتقال دانش نیست کنار انتقال دانش، پرورش قلب‌ها، استحکام‌بخشی به ایمان‌ها، نفوذناپذیرسازی دل‌ها و تسخیر ذهن‌ها مهم است.

وی افزود: دشمنان تلاش دارند جوانان ما را از فضای اخلاقی دور کنند، لذا؛ اعتقاد دارم در دوره تحول آموزش و پرورش یک بازنگری در متون لازم است و شما باید معارفی را به دانش‌آموزان بیاموزید که تحت تأثیر ابهامات دشمنان قرار نگیرند.

سرلشکر سلامی در پایان خاطرنشان کرد: باید با استفاده از امکانات نشاط را به جوانان هدیه دهیم تا آنان بر دشمنان غلبه کنند. باید بچه‌ها را سرشار از افتخار و شادابی کنیم فلسفه بودن ما همین است. آگاهی‌بخشی به اولیا نسبت به مخاطرات پیشِ‌روی دانش‌آموزان، بسیار مهم است که باید برای آن برنامه داشته باشیم.

نظرات بینندگان
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات