صفحه نخست >>  عمومی >> ویژه ها
تاریخ انتشار : ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۵  ، 
کد خبر : ۳۵۱۳۱۵

رژیم صهیونیستی در تحقق پروژه ایران‌هراسی ناکام بوده است

سران رژیم صهیونیستی برای سرپوش گذاشتن بر ناکارآمدی، ناتوانی و عملکرد بسیار مفتضحانه خود، به موضوعی به نام ایران‌هراسی مترصد شده‌اند و سال‌هاست تلاش می‌کنند تا با توسل به چنین پروژه‌ای هم به لحاظ درونی و هم به لحاظ خارجی برای خود فرصت بخرند.
پایگاه بصیرت / گروه بین‌الملل/ حسن هانی‌زاده

در این موضوع شکی وجود ندارد که اسرائیل به دنبال تنش‌زایی و آتش‌افروزی هر چه بیشتر در منطقه است تا از این طریق سرپوش‌های بزرگی بر ناتوانی خود در مدیریت اراضی اشغالی و اعتراضاتی بگذارد که روز به روز دامنه آن وسیع‌تر می‌شود.

قطع به یقین سران رژیم صهیونیستی برای سرپوش گذاشتن بر ناکارآمدی، ناتوانی و عملکرد بسیار مفتضحانه خود به موضوعی به نام ایران‌هراسی مترصد شده‌اند و سال‌هاست تلاش می‌کنند تا با توسل به چنین پروژه‌ای هم به لحاظ درونی و هم به لحاظ خارجی برای خود فرصت بخرند و مسائل را به غیر از آنچه واقعیت دارد، ربط دهند و مرتبط کنند به این دلیل که به نظر می‌رسد اسرائیل هیچگاه مایل نیست پروژه ایران‌هراسی را تعطیل کند.

مسئله حائز اهمیت این است که امروز سران رژیم صهیونیستی به این نتیجه رسیده‌اند که پروژه ایران‌هراسی دیگر جواب نمی‌دهد؛ چراکه ارتباط بین ایران و عربستان و عادی‌سازی رابطه دیپلماتیک بین ایران و عربستان منجر به انزوای شدید رژیم صهیونیستی در منطقه شده است.

بحران‌های داخلی اراضی اشغالی، شکاف میان صهیونیست‌ها و تظاهرات چهل هفته‌ای صهیونیست‌ها علیه کابینه افراطی بنیامین نتانیاهو در کنار استعفای بیش از 10 هزار نفر از نیرو‌های احتیاط ارتش رژیم صهیونیستی و فرار سربازان ارتش رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که این رژیم وارد یک چرخه فروپاشی تدریجی شده است، به همین دلیل نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای بهبود وضعیت داخلی این رژیم تلاش می‌کند از طریق ایران‌هراسی و گسترش پدیده ایران‌هراسی، جمهوری اسلامی ایران را دچار انزوا کند که خوشبختانه در تحقق این هدف ناکام بوده است.

شو‌های متعدد بنیامین نتانیاهو در اجلاس‌ها و نشست‌های بزرگ بین‌المللی علیه ایران طی سال‌های اخیر به شوی طنزآلودی تبدیل شده که اینک همه ملت‌های جهان به خوبی با رفتار‌های غیرمعقول و مضحک نتانیاهو آشنا شده‌اند و به این واقعیت مهم پی برده‌اند که دیگر ایران‌هراسی جایی در ادبیات سیاسی جامعه جهانی ندارد.

قطع به یقین جمهوری اسلامی ایران توانسته سرافرازانه همه بحران‌ها و چالش‌هایی که غرب و آمریکا برای این کشور تدارک و تهیه دیده‌اند، پشت سر بگذارد، توطئه‌ها را خنثی کند و از این میدان نابرابر پیروزمندانه خارج شود.

مردم و مسئولان ایران به این موضوع معتقدند که ایران کشوری نیست که به وسیله ایران‌هراسی صهیونیست‌ها ناامن شود و نقش خود را در معادلات منطقه‌ای و بین‌المللی از دست بدهد؛ بنابراین می‌توان گفت نتانیاهو با اقدامات غیرمنطقی و مضحک خود به دنبال تشدید ایران‌هراسی است در حالی که دنیا دیگر به این نمایش‌ها اعتنایی نمی‌کند.

نظرات بینندگان
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات