اقتصادی >>  اقتصاد بین الملل >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۹  ، 
کد خبر : ۳۵۱۴۵۳

بورل: روسیه جای خالی گندم اوکراین را در بازار جهانی پر می‌کند

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که روسیه پول زیادی از محل صادرات غلات در غیاب اوکراین در بازار جهانی به دست می‌آورد.

به نقل از تاس، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، با انتشار یک فایل ویدئویی در شبکه اجتماعی ایکس، توئیتر سابق، اعلام کرد روسیه به تدریج در حال گرفتن جای اوکراین به عنوان صادرکننده غلات به بازار جهانی است و از محل این صادرات درآمدهای سرشاری دارد.

بورل: روسیه جای خالی گندم اوکراین را در بازار جهانی پر می‌کند

بورل که در کنار یک ساختمان تخریب شده احتمالا در بندر اودسا ایستاده بود، گفت: روسیه درآمد زیادی دارد. درآمدهای این کشور از محل صادرات افزایش پیدا کرده است. در حال حاضر شاهد یک جنگ اقتصادی هم هستیم و روسیه تلاش می‌کند تا جای اوکراین در صادرات غلات به بازار جهانی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بگیرد و سهم خود از این بازار را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بیشتر کند.

وی در این ویدئو ادعای اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه توقف اجرای توافق صادرات غلات اوکراین به کمبود غلات در کشورهای فقیر جهان منجر شده را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تکرار کرد، اما وزارت خارجه روسیه مدعی است که آمارها نشان می‌دهد کشورهای اروپایی بزرگ‌ترین برنده اجرای توافق صادرات غلات اوکراین بودند؛ چراکه آنها 40 درصد غلات صادراتی اوکراین را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ وارد کرده و فقط 3 درصد این غلات به کشورهای فقیر رسیده است.

نظرات بینندگان
آخرین مطلب
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات