از «جنگ شناختی» غافل نباشیم
این نوع جنگ شکل تکامل‌یافته‌تر، پیشرفته‌تر، عمیق‌تر و وسیع‌تر جنگ روانی است که مبتنی بر جامعه شبک‌های (با زیرساخت رسانه‌های نوین) بوده و با مدیریت ادراک و برداشت انجام می‌گیرد.
مهم ترین عامل ورود جوانان و نوجوانان به آسیب‌های اجتماعی
فقر عاطفی موجب می شود شخصیت انسان در نزد خود حقیر و پست به نظر رسد و فرد کرامت و عزت خود را از دست بدهد و چنین انسانی آبرو و عزت خود را بر باد رفته پنداشته و به هرکاری دست می زند.
این آخرین رومینا نیست که به این شکل قربانی می‌شود، زیرا تا زمانی که مشکلات، کمبود‌ها و کم‌کاری‌ها و غرض‌ورزی‌ها در حوزه‌های مختلف اجتماعی وجود دارند و به‌جای علاج موضوعات اجتماعی با سلاح تدبیر، این موضوعات ضرایب سیاسی و رسانه‌ای خورده و به حواشی کشیده می‌شوند، این میانه همچنان قربانیانی بر جای خواهند ماند.
رمضان و خط پر ترافیک ارتباط با خدا (3)
ماه رمضان ،یعنی ماه خود سازی و آشتی و کنار آمدن با خود حقیقی،یعنی ماه خود سوزی آن خودِ کاذب و بدلی، یعنی فرصتی هرساله برای احیاء و رویش دوباره خویشتن خویش که از بزرگترین الطاف حضرت حقّ بر بنده اش است
رمضان و خط پر ترافیک ارتباط با خدا (۲)
رسول خدا (ص) فرمود: اِنّما يُسَمّيَ الرمّضانُ لِاَنَّهُ يَرْمَضُ الذُّنوبیعنی: «رمضان از آن سبب رمضان ناميده شد كه گناهان را مي سوزاند».
از اولیاء عظام نقل است که: اگر اين در مرتب كوبيده و اين شماره مدام گرفته شود، بالاخره دري باز و جوابي داده خواهد شد، كه آن صادق الوعد خود فرمود: اُدعوني اَستجب لَكم
علم آموزی در کنار تربیت صحیح انسانی الهی، شالوده اصلی و یکی از مهمترین راه‌های خروج بشریت از تاریکی به روشنایی است.
رسول خدا‌(ص) می فرمایند: هرکس برتری پیر را به دلیل سنش بشناسد و او را احترام کند خدا وی را از هراس روز قیامت در امان می دارد.
حزب الله عراق در بهترین شرایط آمادگی به سر می‌برد
در شرایط کنونی همه منافع اقتصادی و پایگاه‌های کشور آمریکا در خاورمیانه، خصوصاً غرب آسیا، در تیررس کامل جبهه مقاومت قرار دارند و یک تصمیم نابجا علاوه بر وارد نمودن خسارات جانی به سربازان امریکایی، میلیارد‌ها دلار خسارت اقتصادی به آن‌ها وارد می‌کند که تحمل چنین هزینه سرسام آوری برای اقتصاد رو به زوال امریکا بسیار سخت بوده و آینده ترامپ را در انتخابات، متزلزل‌تر از همیشه خواهد کرد.
پربیننده ترین
پربحث ترین عناوین