افراط در عزاداری و تهدید وحدت!
مروری بر ماجرای ایام محسنیه و نظرات مراجع عظام تقلید
نکته قابل ملاحظه در این میان آن است که برگزاری این مراسمات را به برخی بزرگان منسوب می کنند تا مشروعیتی برای اعمال خود داشته باشند و آن را موجه جلوه دهند.
خط تخریب شورای نگهبان
خط تخریب علیه شورای نگهبان مساله ای جدید و نو تلقی نمی شود و این مساله مربوط به سالیان گذشته است که هربار طیف معاندی همچون منافقین، نهضت آزادی و ... به بهانه های مختلف این هجمه را آغاز می کنند.
تمام تلاش دشمن در جهت شکستن اعتماد ملت به رهبری است
معاون سیاسی سپاه:
اگر آمریکا غلطی انجام دهد، باید کشته‌های خود را از جغرافیای جهان جمع کند. جمهوری اسلامی ایران قوی است و دشمن فقط می‌تواند تهدید کند تا از راه مذاکره وارد عمل شود و به همین واسطه، عناصر قدرت ما را محدود کند.
امام جمعه انقلابي
رکن و اساس و موتور تحول نماز جمعه، ائمه جمعه هستند. اگر منتظريم که تحولي در نماز جمعه صورت گيرد، اين تحول بايد با پرچمداري امام جمعه صورت گيرد. لذا تحقق نماز جمعه انقلابي نيز با محوريت امام جمعه انقلابي محقق خواهد شد.
نماز جمعه متعلق به جوانان مومن انقلابی
به بهانه چهلمین سالگرد برگزاری نماز جمعه
نمازجمعه را به بيان رهبري بايد «قلب فرهنگي هر شهر» دانست که طبيعتا در آن جوانان بايد بيش از ديگر اقشار جامعه حضور داشته باشند. اگر اين مهم عملي شود گام بزرگي در مسير ساختن جامعه اسلامي و تمدن اسلامي برداشته شده است.
لغزش‌گاه‌هاي عدالت‌خواهي
آسيب شناسي جنبش عدالت خواهي و بیانیه گام دوم
هر جنبش و حرکتي در معرض تهديدات و لغزش‌هايي است که مي‌تواند به نابودي و انحطاط آن ختم گردد، لذا براي حفظ سلامت و مصونيت آن بايد تلاش کرد و از آن مراقبت نمود. عدالت‌خواهي نيز از اين آفت زدگي مصون نيست و در پيرامون مسير انقلابي‌گري پرتگاه‌هاي خطرناک و نابودکننده‌اي قرار دارد که براي عبور از آن بايد هوشيار بود
ضرورت و ملاحظات جوان گرایی در مدیريت کشور
در منطق رهبري جوانگرايي در تقابل با شايسته سالاري نيست. اينگونه نيست که بتوان با تاکيد بر جوانگرايي، شايستگان را حذف نمود و يا آنکه امور را به دست جواني سپرد که شايستگي و تخصص انجام کاري را ندارد! بدون شک نگرش رهبري بر سپردن امور به جوانان شايسته و صاحب صلاحيت است و بايد نسبت به اين شاخص دقت لازم نمود تا رويکرد حکيمانه اتخاذ شده به فساد و ناکارآمدي نينجامد.
فتنه علیه مردم سالاری دینی
فتنه 88 را مي‌توان سناريوي فتنه عليه مردم سالاري ديني دانست. در نظام مردم سالاري ديني امور کشور با مديريت اکثريت مردم ممکن گرديده و انتخابات مظهر تجلي رقابت سياسي و تشخيص راي اکثريت ملت است. راي اکثريتي که تحت هدايت آموزه هاي اسلامي به فرآيندي براي شايسته سالاري بدل گرديده و امور کشور به صاحبان صلاحيت تعلق مي‌گيرد.
وظایف 20 گانه حوزه های علمیه در دهه پنجم انقلاب
تشریح رهنمودهای امام خامنه ای در دیدار طلاب و اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور
حوزه‌های علمیه برای تحقق دولت اسلامی به معنای واقعی کلمه، سپس جامعه‌ی اسلامی، و بعد از آن تمدن حقیقی اسلامی مسئولیت های سنگینی دارند که باید با فکر و تعمق، این وظایف را درک و برای اداء آنها برنامه‌ریزی و تلاش کنند.
جوانان مومن انقلابی در مکتب انتظار
اگر قرار باشد، ظهور از طريق زمينه سازاني مهيا گردد، بدون شک جوانان مومن انقلابي در صف اول کساني هستند که از آنان انتظار مي‌رود در ماجراي زمينه سازي ظهور نقش کليدي را بر عهده بگيرند.
اهداف و فوائد نامگذاري سال‌ها
جامعه نيازمند "عمل" است و حرف‌ها و وعده‌ها و وعيدها تا زماني در مرحله شعار باقي بمانند، هيچ فايده اي براي مردم نخواهند داشت. انتخاب عنواني براي شعار سال نيز تعريف کليدواژه اي براي بازبهاي زباني نيست! بلکه انتخاب جهت‌گيري‌اي است که بايد ختم به عمل گردد و حاصل آن تحول در عرصه‌هاي مختلف کشور خواهد بود.
با مديريت جهادي مي‌توان تحريم‌ها را به فرصت تبديل کرد
گفتگو با سردار محمد طلايي
مردم با نظام و انقلاب مشکل ندارند. حتي جوانان امروز نسبت به دفاع از ناموس و ارزش‌هاي کشور بيشتر از اوايل انقلاب حساسيت دارند. ناکارآمدي مديران، کشور را دچار مشکل و ملت را با چالش روبه‌رو کرده است.
آخرین مطلب
پربیننده ترین