وظایف 20 گانه حوزه های علمیه در دهه پنجم انقلاب
تشریح رهنمودهای امام خامنه ای در دیدار طلاب و اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور
حوزه‌های علمیه برای تحقق دولت اسلامی به معنای واقعی کلمه، سپس جامعه‌ی اسلامی، و بعد از آن تمدن حقیقی اسلامی مسئولیت های سنگینی دارند که باید با فکر و تعمق، این وظایف را درک و برای اداء آنها برنامه‌ریزی و تلاش کنند.
جوانان مومن انقلابی در مکتب انتظار
اگر قرار باشد، ظهور از طريق زمينه سازاني مهيا گردد، بدون شک جوانان مومن انقلابي در صف اول کساني هستند که از آنان انتظار مي‌رود در ماجراي زمينه سازي ظهور نقش کليدي را بر عهده بگيرند.
اهداف و فوائد نامگذاري سال‌ها
جامعه نيازمند "عمل" است و حرف‌ها و وعده‌ها و وعيدها تا زماني در مرحله شعار باقي بمانند، هيچ فايده اي براي مردم نخواهند داشت. انتخاب عنواني براي شعار سال نيز تعريف کليدواژه اي براي بازبهاي زباني نيست! بلکه انتخاب جهت‌گيري‌اي است که بايد ختم به عمل گردد و حاصل آن تحول در عرصه‌هاي مختلف کشور خواهد بود.
با مديريت جهادي مي‌توان تحريم‌ها را به فرصت تبديل کرد
گفتگو با سردار محمد طلايي
مردم با نظام و انقلاب مشکل ندارند. حتي جوانان امروز نسبت به دفاع از ناموس و ارزش‌هاي کشور بيشتر از اوايل انقلاب حساسيت دارند. ناکارآمدي مديران، کشور را دچار مشکل و ملت را با چالش روبه‌رو کرده است.
همدردي با محرومين و سفره هاي شب عيد
وظايف خطیری هم بر دوش مسئولين و هم بر دوش مردم سنگيني مي‌کند که بايد در قبال طبقات محروم و مستضعف به انجام رسانند / تلاش‌ها و اقدامات مختلف بايد با منطق و فرهنگ جهادي صورت گيرد و هر کس بدون چشم داشت به ديگران به وظيفه خود عمل کند / بدون شک برآيند اين اقدامات خواهد توانست عيد نوروز 1398 را به نوروزي متفاوت از گذشته تبديل سازد
قدرت سخت و فرايند تمدن‌سازي اسلامي در جمهوری اسلامی - بخش دوم
امروزه مردم ايران، يکي از زمينه‌هايي که مي‌توانند به آن به ديدة باور و با حس افتخار بنگرند، قدرت نظامي کشورشان است؛ زيرا قدرت نظامي به آنها توانايي عرض اندام در عرصه‌هاي خارجي را مي‌دهد.
قدرت سخت و فرايند تمدن‌سازي اسلامي در جمهوری اسلامی - بخش اول
کدام دسته از عوامل ما را نسبت به آينده انقلاب اسلامي اميدوار مي‌کنند و کدام دسته از عوامل مي‌توانند موجبات تضعيف اين اميدواري را فراهم آورند.
چهل سالگي انقلاب اسلامي به مثابه يک الگوي تحليلي
هرچند جمهوري اسلامي خود را موّظف به حل مشکلات اقتصادي و ايجاد رفاه و آباداني براي همه افراد جامعه ايران مي‌داند؛ اما همه بحث بر سر اين است که انقلاب اسلامي، ارزش‌هاي فرهنگي و معنوي را مقدّم بر علايق مادي مي‌داند.
قسط و عدل اسلامي، مبناي سازوکار اقتصاد کشور نبوده است
بررسي انتقادي روند تحقق عدالت و مبارزه با فساد در گفتگو با حسن عباسی
از سال 1392 تا به امروز اقتصاد نئوليبرال در کشور زمينه ظهور و بروز پيدا کرد. آقايان نيلي، نهاونديان و نوبخت پرچمدار اين دوران هستند. حتي در کتاب نظام‌هاي اقتصادي که سال 1388 در مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام تنظيم شد، نوشته شده که الگوي مطلوب توسعه از نظر ما الگوي نئوکينزي است.
هفت دستاورد کليدي حماسه بزرگ
قدرت نرم از طريق نفوذ در ذهن ها بلکه در دل ها حاصل مي شود. آن سيل جمعيتي که در سراسر کشور به راه افتاد، چه انگيزه اي جز انگيزه هاي دروني داشت؟ چه کسي مردم را در سرما و زير بارش برف و باران به خيابان ها کشاند؟ آيا جز جذبه انقلاب عامل ديگري چنين توان و قدرتي دارد؟!
ضرورت‌هاي دهه پنجم
بدون اميدواري به آينده که حاصل اعتماد به توانايي‌هاي يک ملت و ناتواني دشمنان پرادعا است، نميتوان در دهه پنجم انقلاب گام زد. اين مهم روح حاکم بر بيانيه «گام دوم انقلاب» است که توسط حکيم انقلاب اسلامي تدوين گرديده است و بايد توسط نخبگان و گروه‌هاي اثرگذار و مرجع روز به روز در جامعه دميده شود.
سپاه دست اين مردم را مي‌بوسد
اين مردم پس از مقاومت و ايستادگي چهل ساله در برابر همه توطئه‌ها و فشارهاي دشمنان، ‌در پرتو بصيرت،‌ هوشمندي و وظيفه‌شناسي اسلامي و ملي،‌ اثبات کردند برترين انسان‌هاي روي کره زمين هستند.
پربیننده ترین