ضرورت و ملاحظات جوان گرایی در مدیريت کشور
در منطق رهبري جوانگرايي در تقابل با شايسته سالاري نيست. اينگونه نيست که بتوان با تاکيد بر جوانگرايي، شايستگان را حذف نمود و يا آنکه امور را به دست جواني سپرد که شايستگي و تخصص انجام کاري را ندارد! بدون شک نگرش رهبري بر سپردن امور به جوانان شايسته و صاحب صلاحيت است و بايد نسبت به اين شاخص دقت لازم نمود تا رويکرد حکيمانه اتخاذ شده به فساد و ناکارآمدي نينجامد.
فتنه علیه مردم سالاری دینی
فتنه 88 را مي‌توان سناريوي فتنه عليه مردم سالاري ديني دانست. در نظام مردم سالاري ديني امور کشور با مديريت اکثريت مردم ممکن گرديده و انتخابات مظهر تجلي رقابت سياسي و تشخيص راي اکثريت ملت است. راي اکثريتي که تحت هدايت آموزه هاي اسلامي به فرآيندي براي شايسته سالاري بدل گرديده و امور کشور به صاحبان صلاحيت تعلق مي‌گيرد.
وظایف 20 گانه حوزه های علمیه در دهه پنجم انقلاب
تشریح رهنمودهای امام خامنه ای در دیدار طلاب و اساتید حوزه های علمیه سراسر کشور
حوزه‌های علمیه برای تحقق دولت اسلامی به معنای واقعی کلمه، سپس جامعه‌ی اسلامی، و بعد از آن تمدن حقیقی اسلامی مسئولیت های سنگینی دارند که باید با فکر و تعمق، این وظایف را درک و برای اداء آنها برنامه‌ریزی و تلاش کنند.
جوانان مومن انقلابی در مکتب انتظار
اگر قرار باشد، ظهور از طريق زمينه سازاني مهيا گردد، بدون شک جوانان مومن انقلابي در صف اول کساني هستند که از آنان انتظار مي‌رود در ماجراي زمينه سازي ظهور نقش کليدي را بر عهده بگيرند.
اهداف و فوائد نامگذاري سال‌ها
جامعه نيازمند "عمل" است و حرف‌ها و وعده‌ها و وعيدها تا زماني در مرحله شعار باقي بمانند، هيچ فايده اي براي مردم نخواهند داشت. انتخاب عنواني براي شعار سال نيز تعريف کليدواژه اي براي بازبهاي زباني نيست! بلکه انتخاب جهت‌گيري‌اي است که بايد ختم به عمل گردد و حاصل آن تحول در عرصه‌هاي مختلف کشور خواهد بود.
با مديريت جهادي مي‌توان تحريم‌ها را به فرصت تبديل کرد
گفتگو با سردار محمد طلايي
مردم با نظام و انقلاب مشکل ندارند. حتي جوانان امروز نسبت به دفاع از ناموس و ارزش‌هاي کشور بيشتر از اوايل انقلاب حساسيت دارند. ناکارآمدي مديران، کشور را دچار مشکل و ملت را با چالش روبه‌رو کرده است.
همدردي با محرومين و سفره هاي شب عيد
وظايف خطیری هم بر دوش مسئولين و هم بر دوش مردم سنگيني مي‌کند که بايد در قبال طبقات محروم و مستضعف به انجام رسانند / تلاش‌ها و اقدامات مختلف بايد با منطق و فرهنگ جهادي صورت گيرد و هر کس بدون چشم داشت به ديگران به وظيفه خود عمل کند / بدون شک برآيند اين اقدامات خواهد توانست عيد نوروز 1398 را به نوروزي متفاوت از گذشته تبديل سازد
قدرت سخت و فرايند تمدن‌سازي اسلامي در جمهوری اسلامی - بخش دوم
امروزه مردم ايران، يکي از زمينه‌هايي که مي‌توانند به آن به ديدة باور و با حس افتخار بنگرند، قدرت نظامي کشورشان است؛ زيرا قدرت نظامي به آنها توانايي عرض اندام در عرصه‌هاي خارجي را مي‌دهد.
قدرت سخت و فرايند تمدن‌سازي اسلامي در جمهوری اسلامی - بخش اول
کدام دسته از عوامل ما را نسبت به آينده انقلاب اسلامي اميدوار مي‌کنند و کدام دسته از عوامل مي‌توانند موجبات تضعيف اين اميدواري را فراهم آورند.
چهل سالگي انقلاب اسلامي به مثابه يک الگوي تحليلي
هرچند جمهوري اسلامي خود را موّظف به حل مشکلات اقتصادي و ايجاد رفاه و آباداني براي همه افراد جامعه ايران مي‌داند؛ اما همه بحث بر سر اين است که انقلاب اسلامي، ارزش‌هاي فرهنگي و معنوي را مقدّم بر علايق مادي مي‌داند.
قسط و عدل اسلامي، مبناي سازوکار اقتصاد کشور نبوده است
بررسي انتقادي روند تحقق عدالت و مبارزه با فساد در گفتگو با حسن عباسی
از سال 1392 تا به امروز اقتصاد نئوليبرال در کشور زمينه ظهور و بروز پيدا کرد. آقايان نيلي، نهاونديان و نوبخت پرچمدار اين دوران هستند. حتي در کتاب نظام‌هاي اقتصادي که سال 1388 در مرکز تحقيقات استراتژيک مجمع تشخيص مصلحت نظام تنظيم شد، نوشته شده که الگوي مطلوب توسعه از نظر ما الگوي نئوکينزي است.
هفت دستاورد کليدي حماسه بزرگ
قدرت نرم از طريق نفوذ در ذهن ها بلکه در دل ها حاصل مي شود. آن سيل جمعيتي که در سراسر کشور به راه افتاد، چه انگيزه اي جز انگيزه هاي دروني داشت؟ چه کسي مردم را در سرما و زير بارش برف و باران به خيابان ها کشاند؟ آيا جز جذبه انقلاب عامل ديگري چنين توان و قدرتي دارد؟!
پربیننده ترین