به رغم وجود گزارش هایی درباره خروج تعدادی از نیروهای آمریکایی از عراق ، اما همچنان نیروهای آمریکایی در این کشور حضور دارند و فعالیت خود را از عراق به سوریه و بالعکس افزوده اند.
چالش­های پیش­روی عربستان در بحران کرونا از کاهش شدید قیمت نفت تا اختلافات­ اخیر آمریکا با آل سعود
آمریکا با خارج کردن سامانه پاتریوت از عربستان احتمال دارد آن را به عراق منتقل کند که در این صورت نیروهای حشدالشعبی در معرض تهدید قرار می­گیرند و این موضوع تهدیدی برای ایران خواهد بود، هرچند آشکارشدن ناکارآمدی این سامانه خود فرصت محسوب می­شود.
روابط تهران-بغداد در دوره الکاظمی به کدام سو می رود؟
بررسی دولت جدید عراق در گفتگو با جعفر قنادباشی
روابط تهران و  بغداد، روابطی نیست که با رفتن یک دولت و یک نخست وزیر  و آمدن یک دولت و نخست وزیر دیگر، دچار تغییراتی قابل ملاحظه شود، ولذا می توان گفت که روابط تهران و بغداد در دوران نخست وزیری مصطفی کاظمی نیز  روابطی خوب و رو به گسترش خواهد بود.  البته در زمان این دولت نیز دولت آمریکا همچون گذشته خواهد کوشید تا با شیوه های گوناگون، اختلالاتی را در روابط ایران و عراق ایجاد کند.
انتخابات آمریکا به تعویق می افتد!
با توجه به روحیه قانون‌گریزی و دور زدن قانون که در ترامپ وجود دارد، احتمال دارد او به تلاش‌های خود برای به تعویق انداختن انتخابات ادامه دهد، کما اینکه او ابراز امیدواری کرده است آمریکا روزی صاحب یک رئیس‌جمهور مادام‌العمر شود.
بررسی نقش صهیونیسم در سیاست­گذاری­های کشورهای اروپایی با توجه به تروریست نامیدن حزب­الله لبنان از سوی آلمان؛
شریح نفوذ گسترده صهیونیسم در آلمان با نظر به این­که 100 نماینده یهودی غیرآلمانی تبار در پارلمان آلمان حضور دارند و همچنین داستان هلوکاست را یهودیان همواره به ابزاری برای امتیازگیری از آلمان تبدیل کرده­اند؛
باجگیری جدید آمریکا از عربستان
قضیه از این قرار است که در سناریوی جدیدی که ترامپ برای عربستان ترسیم کرده است، سعودی ها باید در قبال تامین امنیت خود، هزینه ها و امتیازات بیشتری به آمریکا پرداخت کنند.
نظرسنجی های دست ساز در آمریکا! 
بایدن با اختلاف 8 درصد در میشیگان و حتی با اختلاف 9 درصد در آریزونا از ترامپ پیش بود. در اینجا مشخص نیست که کدام یک از موسسات نظرسنجی در خصوص انتخابات دروغ گفته اند، اما مسلم است که یکی در این میان حقیقت را نمی گوید!
دلایل، اهداف و انگیزه­های آمریکا از رویکرد اخیرش به برجام
تشریح روند خروج آمریکا از برجام؛ از مواضع ضدبرجامی ترامپ در دوران رقابت­های انتخاباتی آمریکا و ادعای پاره کردن این سند بین المللی تا خروج این کشور از برجام در 18 اردیبهشت 1397 و یادآوری این ادعای ترامپ که برجام را «یک توافق وحشتناک یک طرفه خواند که هرگز نباید امضا می‌شد»؛
پربیننده ترین
پربحث ترین عناوین