روزنامه لبنانی «البناء» به نقل از منابع فرانسوی از تمایل ریاض برای مذاکره با ایران پس از ماجرای تأسیسات نفتی آرامکو پرده برداشت.
با اعلام کمیسیون مستقل انتخابات؛
ارتش سوریه با ورود به «خان‌طومان» در استان حلب این منطقه را از تروریست‌ها پس گرفت.
طالبان اعلام کرد که هواپیمایی که ساعاتی پیش در ولایت غزنی افغانستان سقوط کرد متعلق به نظامیان آمریکائی بوده و توسط این گروه ساقط شده است.
پادشاه جدید عمان
با توجه به آن که پادشاه جدید عمان قصد دارد راه سلطان قابوس را ادامه دهد، جمهوری اسلامی ایران کماکان می تواند از طریق حفظ و ادامه روابط حسنه با مسقط، از ظرفیت های این کشور جهت پیشبرد اهداف منطقه ای خصوصا تقویت محور مقاومت بهره برداری کند
شهادت سردار سلیمانی، مبدأ تغییر چهره راهبردی غرب آسیا
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پی وعده صادق رهبر معظم انقلاب و در پاسخ به جنایت بزرگ آمریکایی‌ها و حمایت از مطالبه ملی انتقام سخت، عملیات موشکی را علیه پایگاه عین‌الاسد آمریکا انجام داد که بسیاری از معادلات سیاسی، نظامی و امنیتی منطقه و حتی جهان را دگرگون ساخت
سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد بعد از اتمام جلسه شورای امنیت به سمت هیئت ایرانی رفت و با آنها صحبت کرد. در همین رابطه رایزن مطبوعاتی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد با رد خبر برخی رسانه‌های غربی گفت که نمایندگان ایران و آمریکا درباره برجام هیچ گونه صحبتی نداشتند.
«حسان دیاب» نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه لبنان هرگونه وابستگی خود به حزب‌الله یا جنبش امل را رد کرد و گفت مستقل است.
شورای امنیت سازمان ملل متحد بامداد جمعه (به وقت تهران) برای بحث درباره هشتمین گزارش «آنتونیو گوترش»، دبیر کل این سازمان درباره اجرای قطعنامه شماره ۲۲۳۱ در تأیید برجام تشکیل جلسه داد.
رسانه‌ها نوشتند که نخست‌وزیر جدید لبنان فردی آکادمیک، آرام، متخصص و نزدیک به حزب‌الله لبنان است.
پربحث ترین عناوین