نکته‌ای که برای جمهوری اسلامی اهمیت دارد نباید از طریق خاک عراق، منافع و امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران به خطر بیافتد که این موضوع را الکاظمی قبل از سفر و حتی با حضور در ایران با صراحت بیان کردند
اصلاح قانون اساسی روسیه؛ پیروزی دموکراسی نخبه‌گرای پوتین
پوتین که توانسته با اقدامات خود، روسیه را از ورشکستگی دهه ۱۹۹۰ رهایی بخشد و ثبات سیاسی و اجتماعی را به این کشور بازگرداند، نزد اکثر مردم روسیه همچون یک ناجی و قهرمان نگریسته می‌شود.
رؤیای بی‌تعبیر تل‌آویو
نگاهی به دیپلماسی سینمایی رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران
یکی از جدیدترین آثار سینمایی ضد ایرانی چهره‌های سینمایی رژیم صهیونیستی است که به سبب داستان تخیلی خود درباره تلاش موساد برای خرابکاری در برنامه هسته‌ای کشورمان خبرساز شده است.
سینما و تلویزیون در خدمت ایده‌های نوعثمانی‌گری دولت ترکیه
به هر حال آنچه روشن است این است که دولت اردوغان در پیشبرد سیاست‌های منطقه‌ای خود که حتی همراه با دست اندازی در تمامیت ارضی کشورهای همسایه نیز است، بهره‌های فراوانی از ابزار رسانه و سینما می‌برد.
احتمال کاهش اختیارات پلیس در ایالات متحده
یعنی اختیارات پلیس از زمان یک رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه افزایش یافت. در مرحله بعد در سال ۱۹۹۴ در زمان ریاست‌جمهوری کلینتون، مجدداً اختیارات و حوزه عمل پلیس برای مقابله با خشونت‌ها افزایش یافت؛
در چه زمان‌هایی سردار سلیمانی برای مشورت به حضرت آقا مراجعه می‌کردند؟/نحوه مواجهه سردار سلیمانی با پیام صلح محمد بن سلمان چه بود و چگونه افشا شد؟ / ناگفته‌هایی ازنحوه مذاکره سردار سلیمانی با آمریکایی‌ها /چرا ایران، انتقام خون حاج قاسم را ۴ روز عقب انداخت؟
اخیراً یک تعداد از این خانم‌های سردبیر رسانه‌های سوریه آمده بودند. سی چهل نفر مهمان جمهوری اسلامی ایران بودند. برای آن‌ها هم گفتم. چون دیدم این‌ها خانم بودند. وقتی من تعریف می‌کردم تقریباً هفتاد درصدشان فقط اشک می‌ر یختند. در آن جلسه گفتم شما سردار سلیمانی را در سوریه فقط در بعد رشادت‌های نظامی اش شناختید، ولی اجازه بدهید من دو تا نکته را بگویم که شاید برای شما خانم‌ها شنیدنش جالب باشد.
ایران بدون اجازه وارد حیاط خلوت آمریکا شد؟!
این اقدام ،یادآور کار نیمه‌تمام ایران در قاره آمریکا هستند ــ و همچنین یادآور نقش محوری و مهمی که ایران امیدوار است کاراکاس بتواند در راستای احیای نفوذ ایران در منطقه ایفا کند.
بهره برداری دموکراتها از اعتراضات آمریکا برای پیروزی در انتخابات
جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و دیگر اعضای کمپین انتخاباتی او، سوء استفاده هدفمند از اعتراضات جاری در آمریکا بر سر قتل جرج فلوید را در دستور کار قرار داده اند.
به رغم وجود گزارش هایی درباره خروج تعدادی از نیروهای آمریکایی از عراق ، اما همچنان نیروهای آمریکایی در این کشور حضور دارند و فعالیت خود را از عراق به سوریه و بالعکس افزوده اند.
چالش­های پیش­روی عربستان در بحران کرونا از کاهش شدید قیمت نفت تا اختلافات­ اخیر آمریکا با آل سعود
آمریکا با خارج کردن سامانه پاتریوت از عربستان احتمال دارد آن را به عراق منتقل کند که در این صورت نیروهای حشدالشعبی در معرض تهدید قرار می­گیرند و این موضوع تهدیدی برای ایران خواهد بود، هرچند آشکارشدن ناکارآمدی این سامانه خود فرصت محسوب می­شود.
روابط تهران-بغداد در دوره الکاظمی به کدام سو می رود؟
بررسی دولت جدید عراق در گفتگو با جعفر قنادباشی
روابط تهران و  بغداد، روابطی نیست که با رفتن یک دولت و یک نخست وزیر  و آمدن یک دولت و نخست وزیر دیگر، دچار تغییراتی قابل ملاحظه شود، ولذا می توان گفت که روابط تهران و بغداد در دوران نخست وزیری مصطفی کاظمی نیز  روابطی خوب و رو به گسترش خواهد بود.  البته در زمان این دولت نیز دولت آمریکا همچون گذشته خواهد کوشید تا با شیوه های گوناگون، اختلالاتی را در روابط ایران و عراق ایجاد کند.
پربیننده ترین