اعتراف دشمن نسبت به محاسبات غلط در قبال ایران/ فروپاشی نظام ایران غیر ممکن است
موفقیت در مذاکره برای آمریکا و دولت بایدن یک امری حیاتی است و بایدن ببرای پیروزی در انتخابات پیش رو باید مسئله ایران برای افکار عمومی آمریکا حل و فصل کند و گرنه اتفاق ترامپ ممکن است برای وی رقم بخورد. 
نکات جالبی از تنبیه نرم ایران علیه همسایه نمک نشناس
ایران چگونه آذربایجان را توبیخ کرد؟!
با توجه به افزایش خصومت های آذربایجان علیه کشورمان ،جمهوری اسلامی ایران ظرفیت های حمل و نقل خود اعم از جاده‌ ای،دریایی،ریلی در کریدور شمال و جنوب را فعال کرد. پاکستان، هند و ایران اعلام کردند که کریدور حمل و نقل بین‌المللی شمال – جنوب از ماه آینده به جای آذربایجان برای رسیدن به روسیه از طریق ارمنستان کار خود را آغاز می‌کند.
تجربه‌ای که احمد مسعود از آن برخوردار نیست!
ورود آمریکا به افغانستان آنهم به شکل له یا علیه یک حریان فرقی نمی‌کند طالبان باشد یا پنجشیر، یک طراحی آمریکایی است که با اهداف در صددعملیاتی کردن آن هستند.
بازی خطرناک اسلام آباد در افغانستان
گریز از استراتژی " تثبیت صلح در منطقه" و تبدیل شدن به یکی از " اضلاع بحران" در افغانستان، بدترین تصمیمی است که بازیگری مانند اسلام آباد می تواند در قبال تحولات اخیر کشور همسایه خود اتخاذ کند.
انعقاد قرارداد حفاری اسرائیل در آب‌های مورد مناقشه با لبنان؛ ابعاد، اهداف و تبعات راهبردی
1948 که رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینیان تشکیل شد، تل‌آویو همواره به دنبال تعرض به سرزمین لبنان با هدف بهره‌برداری‌های امنیتی، آبی، انرژی، اقتصادی و غیره بوده است.
پیمان شانگهای و عضویت دائم ایران
در طول هشت سال گذشته با نگاه غربگرایی، کشور را از منافع خود که در دل منطقه گرایی و نگاه به شرق نهفته بود، محروم ساخت.
اصلاح‌طلبان، سیاست خارجی و منافع ملی
به راستی اگر در سال ۱۳۶۹، ایران با اشتباه محاسباتی و طبق خواسته‌های اصلاح‌طلبان، در حمایت و دفاع از صدام جنایتکار وارد جنگ با آمریکا، متحدان اروپایی و منطقه آنان می شد، چه بر سر کشور و ملت ایران می‌آمد؟
نجیب میقاتی و چالش های پیش روی دولت وی
گفته می شود برخی ازکشورهای غربی از جمله فرانسه، آلمان، ایتالیا و چند کشور اروپایی از تشکیل کابینه آقای نجیب میقاتی حمایت هایی به عمل آورده اند
جنگ افغانستان برای آمریکا چقدر آب خورد؟
هزینه های هنگفت علاوه بر کشته شدن نیروهای نظامی امریکایی، نظامیان و غیرنظامیان افغان، امدادگران و خبرنگاران برجای گذاشت و در نهایت با خروج سراسیمه آمریکا به پایان رسید.
نگرانی آمریکا  از هژمونی چین/ آمریکا تا سال 2028 از چین عقب خواهد افتاد
گرچه تحولات امروز و بحران های فعلی در خاورمیانه باعث شده است، آمریکا به فکر رابطه حضورشان با توسعه خود به عدم عقب ماندگی از رقیب خود چین بیافتد ولی بنظر می رسد که آمریکایی ها کمی دیرتر متوجه اشتباه خود شدند. 
هر دو حزب قدرتمند سیاسی آمریکا را به این رویکرد جدید وادار کرده است تا به جای وارد شدن به جنگ های بیهوده و طولانی مدت با دیگر کشورها به بازسازی داخلی توجه کنند و متحدان دردسرساز خود را رها سازند.
پربیننده ترین