رهبر جریان صدر عراق با بیان اینکه در زمینه تشکیل دولت اکثریت ملی موفق نشده است، گفت که یک راه بیشتر باقی نمانده و آن، تبدیل شدن به اپوزیسیون ملی است.
انتخابات سرنوشت ساز پارلمانی لبنان از دقایقی قبل آغاز شد. نامزدهای انتخاباتی برای کسب ۱۲۸ کرسی برای یک دوره چهار ساله با هم رقابت می‌کنند.
محمد بن عبدالرحمن آل ثانی با رابرت مالی درباره روابط دوجانبه قطر و ایالات متحده و آخرین تحولات مربوط به توافق هسته‌ای ایران تلفنی گفتگو کرد.
سید میثم موسوی در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می‌نویسد: حکومت سرپرست طالبان گفته‌اند که از زمان قدرت گرفتن در ماه اوت گذشته امنیت کشور را تامین کرده‌اند و شاخه‌های محلی داعش را تا حد زیادی از بین برده‌اند، اما مقامات و تحلیلگران بین‌المللی می‌گویند که خطر افزایش مجدد حملات همچنان وجود دارد.
یحیی سنوار: "شمشیر قدس" تا آزادی فلسطین و بازگشت آوارگان غلاف نخواهد شد/ برای مقابله با تمام سناریوهای صهیونیستی آماده هستیم/ هتک حرمت به قدس و مسجدالاقصی به معنای جنگ منطقه‌ای و دینی است/ در صورت تعدی رژیم اشغالگر به مسجدالاقصی، ما 1111 موشک آماده داریم
منبر قدس سه شنبه ساعت با حضور مجازی رهبران مقاومت سید حسن نصرالله، عبدالملک بدرالدین الحوثی، اسماعیل هنیه، زیاد نخاله، شیخ عیسی قاسم، اسقف عطاالله حنا، هادی العامری، شیخ عکرمه صبری، شیخ مهدی الصمیدعی، طلال ناجی و سرلشکر ابواحمد فؤاد به مناسبت روز جهانی قدس برگزار شد.
دور پنجم مذاکرات ایران و عربستان سعودی
در صورت انتقال گفت ‌وگوها از سطح امنیتی به مرحله نشست‌‌ های سیاسی، می توان امید داشت مقدمات احیای روابط دیپلماتیک و بازگشایی سفارتخانه‌ ها و کنسولگری‌‌ های دو کشور فراهم شود.
بایدن در دو راهی راضی کردن ایران یا کنگره و رهبران عرب
جنگ روسیه، محاسبات توافق هسته‌ای با ایران را دگرگون کرده است
خروج نام سپاه از فهرست تروریستی هم رهبران عربی منطقه را ناخرسند می‌کند، آن هم در هنگامه‌ای که بایدن در تلاش است متحدانش را علیه مسکو بسیج کرده و بهای فورانی سوخت را کاهش دهد. این کار همچنین اتحادی چنددهه‌ای را به خطر می‌اندازد که نفوذ آمریکا را در منطقه‌ای راهبردی گسترش داده است؛ منطقه‌ای که هنوز هم بیشترین صادرات انرژی را در جهان دارد.
تنش در روابط رژیم صهیونیستی با روسیه
تنش بین اسرائیل و روسیه، برای محور مقاومت یک فرصت مناسب جهت به انزوا کشیدن هر چه بیشتر رژیم اشغالگر و حمایت از آرمان فلسطین محسوب می شود؛ به ویژه آن که در آستانه روز جهانی قدس، شعله های درگیری و انتفاضه در اراضی اشغالی بپا خاسته است.
شیخ علی دعموش با اشاره به اینکه ابزار‌های واشنگتن در لبنان صرفا یک وسیله نمادین هستند و نبرد انتخاباتی واقعی ما با خود آمریکاست، گفت، مخالفان مقاومت در این نبرد به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسند.
جنگ اوکراین طوفانی تمام عیار بود؛ زیرا دو کشور درگیر جنگ، ۳۰ درصد از تولید غلات جهان را تأمین می کردند. حدود ۷۵ درصد روغن آفتابگردان جهان نیز در روسیه و اکراین تولید می شود.
پربیننده ترین