بررسی بحران پناهجویان در قاره اروپا
خشونت، ضرب و شتم و برخوردهای تحقیر آمیز با آوارگان، بازداشت و زندانی کردن آوارگان، نقض حق غذا و بهداشت از مهمترین مسئله نقض حقوق بشرپناهجویان در اروپا است.
سازمان ملل در امور یمن، آلت دست سعودی است
اظهارات «گوترش» در جهت تأمین منافع سعودی در یمن، تأکید بر موضوع حل بحران در یمن از طریق توقف درگیری ها و صلح در آن، با وضعیت شکننده سعودی در جبهه های مختلف در یمن مرتبط است.
نگاهی اجمالی به حادثه انفجار بیروت و ذینفعان احتمالی آن
نیترات آمونیوم ماده اشتعالزایی است که معمولاً به صورت نامنظم می‌سوزد و برای انفجار دفعی (ناگهانی) نیاز به مواد انفجاری کمکی یا تقویت کننده و تعبیه بوستر و چاشنی (پرایمر) دارد و همان‌گونه که توضیح داده شد، به تنهایی نمی‌تواند دفعتاً و به شکل منظم منفجر شود.
مبنای غلط محاسباتی دولت افغانستان
برخی در کابل که درک عمیقی از سیاست و دیپلماسی ندارند و یا در محاسبه‌گری و تشخیص اولویت‌های سیاست خارجی دچار اشتباه شده‌اند، حواسشان باشد طنابی که توسط سعودی‌ها و آمریکا در منطقه آویزان است هرکسی که بدان آویخته شود را به قعر چاه می برد.
بازی دو سر باخت آمریکا در منطقه
ترامپ در حالی برای گروه‌های مقاومت در عراق و ایران شاخ و شانه می‌کشد که گوشت آمریکایی‌های در منطقه زیر دندان‌های جبهه مقاومت است؛ جبهه مقاومتی که افزون بر قابلیت‌های بی‌نظیری که از آن برخوردار است به عنوان افشاکننده ضعف‌های آمریکا و درهم شکستن اسطوره شکست‌ناپذیری آمریکا عمل کرده است.
کرونا، میخی بر تابوت نظام سرمایه‌داری
 بی‌تردید کرونا حرکت از جهانی‌سازی آمریکامحور به جهانی‌ جدیدتر و متفاوت نسبت به قبل از آن را بیش از پیش تشدید خواهد کرد. فرضیه محتمل این است که در جهان پساکرونا، روند جهانی شدن از منشأ جهان غربی به منشأ جهان شرقی منتقل خواهد شد.
آتش بس در یمن، ماه عسل سعودی‌ها است
تأیید اقدام «منصور هادی» در پذیرش آتش بس، از سوی ائتلاف سعودی، گویای چالش و تنگنای ژئوپلیتیکی یمن برای ریاض در ماه های اخیر است که گریبان سعودی را در عرصه میدانی و قدرت‌نمایی خارجی گرفته است.
چهره‌ای بدون روتوش از امریکا و اروپا در مواجهه با کرونا
کرونا و تصاویری که از شیوع و گسترش آن در جهان منتشر می‌شود، نقاب از چهره‌هایی برانداخت که فقط لایه نازکی از زیبایی و رفاه و مدرنیته بر صورتشان کشیده‌اند. مدرنیته قبل از هر چیز آرایشگری مدرن است.
ردپای آمریکا در تولید و انتشار ویروس کرونا
آمریکا و رژیم صهیونیستی از معدود کشورهایی هستند که از طریق اقداماتی مانند؛ ارسال نامه یا هدایای آلوده به ویروس و میکروب برای افراد موردنظر (از جمله ارسال قرص‌های مرگبار یا سیگار آلوده برای فیدل کاسترو رهبر انقلاب کوبا با هدف کشتن وی) یا اهدای موادغذایی، پوشاک و یا اسباب‌بازی آلوده به کشورهای آفریقایی و آسیایی، دست خود را به کثیف‌ترین نوع جنایت بشری یعنی بیوتروریسم آلوده کرده‌اند.
اسرائیل با استیضاح ترامپ موافق است؟!
صهیونیست ها به این امید هستند که مایک پنس معاون رئیس جمهور، جایگزین ترامپ شود و از طریق او بتوانند امریکا را به رویارویی نظامی با جمهوری اسلامی بکشانند.
آخرین مطلب
پربیننده ترین
پرطرفدارترین عناوین