قطب نما 178 / خط تحریم
مجموعه کلیپ های معاونت سیاسی سپاه
در حالي که کمتر از دو ماه از پيروزي انقلاب اسلامي نگذشته بود، کشور آماده برگزاري يک رفراندوم سراسري مي‌شد. برخلاف بسياري از انقلاب‌ها، رهبر انقلاب اسلامي خيلي زود ترجيح داده بود تا تعيين تکليف در مورد ماهيت نظام سياسي جايگزين رژيم سلطنتي را به راي ملت بسپارد. روز دهم و يازدهم فروردين ماه سال 1358 به عنوان روز همه پرسي تعيين گرديده بود. و ملت آماده حضور در پاي صندوق راي بودند! تا رخدادي را برگزار کنند که در طول حيات سياسي شان هيچگاه تجربه نکرده بودند!
فانوس 19/ بسته بصیرت افزایی سیاسی
بسته بصیرت افزایی سیاسی "فانوس" به رصد تحولات ایران و جهان می پردازد و به سوالات و شبهات شما در خصوص مسائل روز پاسخ می دهد.این نوزدهمین شماره از فانوس است که منتشر می‌شود.
قطب نما 177 / بازیگر سوم
مجموعه کلیپ های معاونت سیاسی سپاه
در انتخابات 1400 همان سناريوي تکراري حمايت از جريان غربگرا، در دستورکار بيگانگان قرار دارد و با همه توان براي موفقيت جرياني که گمان دارد قرابت بيشتري با اهداف آنان دارد، تلاش خواهد کرد.
قطب نما 176 / سال سرنوشت
مجموعه کلیپ های معاونت سیاسی سپاه
امسال سومین سالی است که توسط مقام معظم رهبری به حمایت از تولید نامگذاری می شود. پیروزی یا شکست جمهوری اسلامی ایران در جنگ اقتصادی منوط به چرخش موازنه‌ی داخل از نفع غیرمولدها به سود مولدهاست. پیام اصرار سه‌باره‌ی رهبر معظّم انقلاب بر عنوان تولید،رفاه،پیشرفت و آسایش عمومی ملت ایران است. وقتی تولید ملی به‌مثابه‌ی ستون فقرات اقتصاد مقاوم، سر پا بایستد آنگاه می‌توان به توانمندکردن دست‌وپای پیکره‌ی اقتصاد نیز امیدوار بود.
قطب نما 175 | فرزندان امام
فرمانده معظم کل قوا، در دیدار فرماندهان سپاه پاسداران، سپاهیان را فرزندان خود خواندند و افزودند: «[من از سپاه] صددرصد راضی‌ام، اما قانع نیستم، معتقدم خدای متعال استعدادی داده که میتوانید صد برابر این پیش بروید.» ۱۳۹۸/۷/۱۰ ایشان در ادامه، هشت توصیه برای استمرار حرکت رو به پیشرفت پاسداران انقلاب اسلامی بیان کردند.
تحلیل فیلم 11/ تحلیل فیلم سینمایی «سقوط کاخ سفید» + فیلم
فیلمی اکشن به کارگردانی رولند امریش و محصول سال ۲۰۱۳ آمریکا است. داستان فیلم دربارهٔ یک حمله به کاخ سفید است که از یک طرف مهاجمان در پی به گروگان گرفتن رئیس جمهور جیمز ساویر (با بازی جیمی فاکس) هستند و در طرف دیگر پلیسی به نام جان کیل (با بازی چنینگ تیتوم) می‌خواهد رئیس جمهور را نجات دهد.
قطب نما 174 / دو قطبی مذاکره یا جنگ
مجموعه کلیپ های معاونت سیاسی سپاه
امروز دشمن به دنبال دو قطبی هایی چون جنگ و ویرانی یا سازش است. این دو قطبی مذاکره یا مقاومت را با کارآمدی پاسخ می گوییم. ۱۲ سال است که ثابت شده است که گفتگو و سازش و نرمش، کارآمدی ندارد.هرجا ذلت نشان دادیم دشمن به ما حمله کرد. نگذارید که دشمن با جوسازی و تقابل ها دو قطبی ایجاد کنند. راحتی و رفاه مردم با سازش ایجاد نمی شود.
فانوس 18/ بسته بصیرت افزایی سیاسی
بسته بصیرت افزایی سیاسی "فانوس" به رصد تحولات ایران و جهان می پردازد و به سوالات و شبهات شما در خصوص مسائل روز پاسخ می دهد.این هجدهمین شماره از فانوس است که منتشر می‌شود.
قطب نما 173 / دشمنان انتخابات
مجموعه کلیپ های معاونت سیاسی سپاه
امروز بدون شک ائتلافی از بیگانگان و نیروهای داخلی شان که از حضور مردم در پای صندوق رای و برگزاری شایسته انتخابات در خردادماه 1400 دلِ خوشی ندارند، تلاش خواهند کرد که نگذارند سرنوشت کشور در پای صندوق رای رقم بخورد!
تحلیل فیلم 10/ تحلیل فیلم سینمایی «ساخت آمریکا» + فیلم
داستان فیلم با خطاهایی جزئی بر روی زندگی بری سیل، خلبان اسبق خطوط هوایی ترنس ورلد که در دهه ۸۰ میلادی شروع به پروازهای عملیاتی برای سی‌آی‌ای انجام می‌دهد، آغاز می‌شود.
کلیپ 12 / نبض صبح / آمریکا چگونه بی صدا مردم را می‌کشد؟!
بخش قایل توجهی از تحقیقات علمی در آمریکا توسط سازمان سیا و ارتش آمریکا با هدف ساخت سلاح های بیولوژیک و شیمیایی، اختراع داروهایی برای گرفتن اعتراف از متهمان و دستیابی به نسل های جدیدی از مواد مخدر صورت می گیرد.
قطب نما 172 / فرمانده نجات ایران
مجموعه کلیپ های معاونت سیاسی سپاه
با حمله صدام به کویت در دهه‌ی ۹۰ میلادی؛ آمریکایی ها به بهانه‌ی کمک به کویت، وارد منطقه‌ی خلیج فارس شدند. «جورج بوش پدر»، رئیس‌جمهور وقت آمریکا در توجیه دلایل چنین اقدامی، سخن از «نظم نوین جهانی» کرد. نظمی که در آن محور جهان بر مبنای آمریکا و «ارزش‌های آمریکایی» استوار بود.
پربیننده ترین