ایلام >>  عمومی >> پرونده سیاسی
تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۰  ، 
شناسه خبر : ۲۸۳۷۴۶
«لیندسی گراهام» سناتور جمهوریخواه و نامزد انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا با اشاره به «برجام» گفت «هدف تغییر رژیم ایران است».
به گزارش گروه بین‌الملل  خبرگزاری فارس، نامزد جمهوریخواه انتخابات و سناتور آمریکایی مواضع دولت باراک اوباما در قبال برجام و رابطه آن با رژیم صهیونیستی را به باد انتقاد گرفت.

«لیندسی گراهام»، در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران گفت: «دولت اوباما دشمن اصلی دولت اسرائیل را به پول، سلاح و مسیری برای بمب(هسته‌ای) قادر کرده است و آنها(دولت اوباما) فکر می‌کنند که با افزایش و تقویت ارتش اسرائیل می‌توانند این موضوع را جبران کنند».

گراهام به برجام اشاره و ادعا کرد: «هدف تغییر رژیم است. من نمی‌خواهم به ایران حمله کنم اما بزرگترین  بازنده این تبادل(برجام) مردم ایران هستند. من کاملا حامی فروش تسلیحات بیشتر به اسرائیل هستم اما شما نمی‌توانید به او برای دفاع در برابر ایرانی که قدرت بیشتر دارد، ‌سلاح به اندازه کافی بدهید».

او با اشاره به انتقاد هیلاری کلینتون درباره «انتقادات علنی از اسرائیل» مقامات واشنگتن  افزود: «او دراین باره که سرزنش و ملامت علنی اسرائیل سبب تقویت دشمنان اسرائیل می‌شود، درست می‌گوید. البته این حقیقت که شما علنا اسرائیل را سرزنش نمی‌کنید جایگزینی برای این موضوع نیست که شما در حال پذیرفتن توافقی هستید که اصلی‌ترین دشمن آن را قادر به نابودی دولت یهودی می‌کند».

گراهام با تاکید بر فراهم نبود شرایط منطقه‌ای برای مذاکرات سازش گفت: «چطور اسرائیل می‌تواند درباره راه‌حل دو دولت مذاکره کند در حالی که مجاورت و اطراف آن در حال فروپاشی است؟ دلیل آنکه هیچ راهی به سمت جلو نیست آن است که منطقه به سمت فاجعه‌ای که در حال وخیم‌تر شدن است، پیش می‌رود».

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا این به معنای عدم وجود یک دولت مستقل برای فلسطین است، پاسخ داد: «تا زمانی که مردم فلسطین بین خودشان به آشتی و تفاهم درباره اینکه آنها که هستند، آیا آنها مردمی هستند که در صلح با اسرائیل زندگی خواهند کرد، هیچ دولت فلسطینی وجود نخواهد داشت».

برچسب اخبار
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات