حماسه و جهاد >>  مدافعان حرم >> اخبار ویژه
تاریخ انتشار : ۱۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۲  ، 
شناسه خبر : ۲۸۸۷۰۸
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور از ساخت نماد شهدای مدافع حرم در بهشت زهرای تهران خبر داد.
پایگاه بصیرت / سعید نوروزی پور
 حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی محلاتی نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به لزوم توسعه معنویت و فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گفت: رزمندگان در دوران دفاع مقدس با تاثی از فرهنگ عاشورا و عشق به امام به شهادت رسیدند.

وی افزود: یکی از افتخارات در جمهوری اسلامی که باید همیشه باقی بماند، مقاومت، ایثار و فداکاری در جبهه‌های نبرد در خوزستان بود که در هر نقطه از آن یاد ایثارگران و شهدا وجود دارد و باید سعی کنیم فداکاری، ایثارگری و مقاومتی که ملت ما به‌خصوص ایثارگران در این جبهه‌ها نشان دادند را به نسل آینده منتقل کنیم.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به روزهای دفاع مقدس بیان کرد: صدام روزهای ابتدای جنگ تحمیلی اعلام کرد که اهواز و تهران را فتح می‌کند اما دیدیم که روزهای آخر التماس می‌کرد که آماده صلح است که دلیل این موضوع ایثارگران و فعالیت رزمندگان بود.

معاون رئیس جمهوری با اشاره به ضرورت انتقال حماسه‌های دفاع مقدس افزود: در جبهه‌های غرب کشور که صدامیان تا بن دندان مسلح ناجوانمردانه حمله کردند؛ فرزندان ایران زمین و ایثارگران ما توانستند دشمن را از کشور بیرون برانند و این رشادت‌ها و حماسه‌ها باید به نسل آینده منتقل شود.

وی در تشریح شیوه‌های انتقال رشادت‌های ایثارگران ادامه داد: انتقال حماسه‌ها از طریق کتاب، فیلم و تاریخ شفاهی و مهم تر از همه رونق برنامه راهیان نور و بازدید نسل سوم از مناطق عملیاتی میسر است تا خاطرات زنده شود و این همان فرهنگ ایثار و شهادت است که مقام معظم رهبری بارها بر آن تأکید داشته‌اند و ما باید بکوشیم این فرهنگ در جامعه حفظ شود.

شهیدی گفت: اجرای برنامه‌های راهیان نور برای آشنا کردن نسل جوان با حماسه‌های دفاع مقدس است و نسل جوان باید بدانند که این انقلاب اسلامی چه اندازه‌ای برای ما هزینه داشته و برای ما گران تمام شده است و زنده نگه داشتن این فرهنگ وظیفه همگانی است.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با اشاره به برنامه‌های بنیاد در خصوص راهیان نور گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران از 22 اسفند تا پایان اسفند ماه حدود 1500 نفر از جامعه ایثارگری را در قالب اردوهای راهیان نور به مناطق عملیاتی اعزام کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات