صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۸  ، 
شناسه خبر : ۳۰۹۹۷۵
1ـ امروز وقت گزارش عملکردهاست
روزنامه اصلاح‌طلب بهار در گزارشی با عنوان «لطفاً به کارتان برسید»، نوشت: «حسن روحانی پیش و بیش از هر عنوانی یک روحانی سخنور است که از پیش از انقلاب منابر معروفی داشته است... همین آقای سخنران از تابستان ۹۲ به این سو به دلیل همراهی و اطمینان مردم به جریان اصلاحات بر صندلی رئیس قوه مجریه تکیه زده است و همان‌طور که از نام این قوه مشخص است وظیفه رئیس دولت اجرای قانون است. اینجا همان جایی است که سخنور بودن جناب رئیس‌جمهور کمترین اهمیتی ندارد و حتی می‌تواند سبب ایجاد اشکالاتی در روند کارها شود... الآن پنج سال از تابستان ۹۲ و روی کار آمدن دولت اعتدال می‌گذرد و جامعه بیشتر از آنکه تشنه شنیدن «باید چنین بشود» باشد، منتظر شنیدن گزارش «چنین شد»ها است، دوران جلب توجه با سخنان زیبا حداقل برای دولتی که بیشتر از نیمی از عمر هشت ساله (مجموع زمان دولت‌های یازدهم و دوازدهم) خود را گذرانده، گذشته است و حالا دیگر وقت گزارش عملکردهاست.»

2ـ ادعاهای بی‌اساس از جنس انگلیسی!
سخنگوی وزارت امور خارجه در گفت‌وگو با رسانه‌ها در پاسخ به پرسشی درباره ادعاهای همسر نازنین زاغری مبنی بر اینکه همسر او قربانی اختلافات مالی و تسلیحاتی ایران و انگلیس شده است، گفت: همان‌طور که خودتان نیز اشاره کردید این سخنان، ادعاست. بحث خانم زاغری یک بحث حقوقی و قضایی است. ایشان در قوه قضائیه ایران محکوم شده‌اند و اکنون دوره محکومیت خود را طی می‌کنند. بهرام قاسمی با بیان اینکه، او فردی دو تابعیتی است و از نظر ایران چنین موضوعی به رسمیت شناخته نمی‌شود، تصریح کرد: موضوع نازنین زاغری ربطی به وزارت خارجه و دیگر مسائل مربوط به رابطه ایران و انگلیس ندارد و یک موضوع خاص است. وی با تأکید مجدد بر اینکه وزارت خارجه دخالتی در پرونده زاغری ندارد، گفت: این نوع فرافکنی‌ها از جمله اینکه خانم زاغری گروگان رابطه مالی ایران و انگلیس است، نادرست است.

3ـ پیشنهاد ویژه سناتور جمهوریخواه
یکی از سناتورهای جمهوریخواه کنگره نامه‌ای به وزیر دفاع این کشور نوشته و خواستار آن شده که در بازنگری دفاعی موشکی سال ۲۰۱۸، تولید و استقرار سامانه موشکی در فضا هم درنظر گرفته شود که چنین اقدامی برای مقابله با موشک‌های بالستیک ایران و کره شمالی ضرورت دارد. در نامه «تدکروز» آمده؛ اگرچه از زمان ارائه این طرح، آژانس دفاعی موشکی در آمریکا پیشرفت‌های زیادی کرده، اما ما توانمندی‌های مورد نیاز برای رهگیری موشک‌های بالستیک را ایجاد نکرده‌ایم. وی گفته؛ ما باید ارتباط انکارناپذیر بین فهم در حال تکامل ما از فضا و تقویت معماری دفاع موشکی لایه‌ای‌مان را به رسمیت بشناسیم. سال گذشته این موضوع در قانون دفاعی ملی سال ۲۰۱۸ تأکید شد که بهترین راه برای عملیاتی کردن این سیاست، توسعه و به‌کارگیری رهگیر فضایی است.

4ـ اروپا و آمریکا توافق کردند؟
در حالی که اظهارات ضد برجامی مقامات آمریکایی‌ از شخص رئیس‌جمهور گرفته تا نماینده این کشور در سازمان ملل ادامه دارد، نیویورک‌تایمز گزارشی منتشر کرده و خبر داده است، کشورهای اروپایی با انجام برخی تغییرات درباره برجام موافقت کرده‌اند. بر اساس این گزارش، اروپایی‌ها موافقت خود را با سه تعمیر و اصلاح اساسی اعلام کردند که عبارت است از: 1ـ تعهد برای مذاکره مجدد در قبال محدودیت‌های آزمایش موشکی از سوی ایران، 2ـ دادن اطمینان مبنی بر اینکه بازرسان دسترسی نامحدود و بی‌قید و شرطی به پایگاه‌های نظامی ایران داشته باشند و 3ـ تمدید و گسترش تاریخ‌های انقضای(غروب آفتاب) توافق برای ممانعت از سرگیری تولید سوخت هسته‌ای، مواردی که بسیار فراتر از محدودیت‌های کنونی (برجام) است که در سال 2030 منقضی خواهد شد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات