صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰  ، 
شناسه خبر : ۳۱۰۷۴۱
مدیر مسئول روزنامه «شرق» در مشهد بازداشت شد. روزنامه شرق چندی قبل در مطلبی با عنوان «از ستایش تا ندا» با جملات توهین‌آمیزی نسبت به ساکنان محله شهید رجایی مشهد این‌گونه نوشته بود: «زنان محله دو دسته هستند، یا تحت هیچ شرایطی از خانه بیرون نمی‌آیند یا آنها که بیرون می‌آیند تن‌‌فروشی می‌کنند.» گفتنی است، انتشار این مطلب، با واکنش و تجمع زنان این منطقه و همچنین اقشار مذهبی همراه شده بود که در نهایت به امضای طوماری در این رابطه و شکایت از آن انجامید.
حسین دهباشی، سازنده فیلم انتخاباتی حسن روحانی نوشت: از یک‌ سال قبل در همین ایام روشن بود که به جز هواپیماهای مرجوعی و ملخی، هیچ بوئینگ یا ایرباسی به ایران تحویل نمی‌شود؛ اما توپخانه سنگین دولت مستقر و رسانه‌های وابسته هرگونه نقدی را با تهمت سیاه‌نمایی و سهم‌خواهی تخریب می‌کردند و کاش ایام انتخابات کمی بیشتر طول می‌کشید و دست‌کم از همین مرجوعی‌ها و ملخی‌ها که به هر حال از ده‌ها فروند فرسوده سالم‌ترند، چندتای بیشتر نصیب‌مان می‌شد.
یک منبع نزدیک به مذاکرات دونالد ترامپ و امانوئل مکرون، رؤسای‌جمهوری آمریکا و فرانسه گفت، ترامپ در این دیدار به رئیس‌جمهور فرانسه گفته است که از مذاکرات «برایان هوک» با کشور‌های اروپایی درباره برجام مطلع نیست! گفتنی است، برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا برای مذاکره با سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان به منظور پیگیری خواسته‌های آمریکا در زمینه اصلاح برجام است.
«شیخ حسن الصالح» یکی از معارضان عربستانی گفت: وضعیت سیاسی امروز عربستان را می‌توانم به وضعیت عراق در دوره دیکتاتور سابق این کشور توصیف کنم، هر شخصی که کوچک‌ترین اعتراضی به سیاست‌ها و اقدامات محمدبن‌سلمان داشته باشد، زندانی می‌شود. شاهزادگان سعودی نیز بسیار ضعیف شده‌اند، به طوری که حتی اگر شورش کنند، برای مبارزه با محمدبن‌سلمان هیچ همراهی ندارند.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: متخصصان می‌توانند به محض دریافت سویه جدید بیماری طیور یا دام، واکسن آن را ظرف یکی دو سال ساخته و زودتر از اروپا روانه بازار کنند. گفتنی است، 95 درصد واکسن دام و 65 درصد واکسن طیور در کشور تولید می‌شود.
ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: در سال گذشته صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان به ۴۵۰ میلیون دلار رسید و اولین بار داروی این شرکت‌ها در کشورهای اروپا ثبت می‌شود؛ این در حالی است که امروز پنج دارو در روسیه ثبت شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات