صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴  ، 
شناسه خبر : ۳۱۳۱۶۰
1ـ شکست بن‌سلمان این بار در لبنان
«پل پیلار» افسر پیشین سازمان سیا در یادداشتی در پایگاه آمریکایی «لوبلاگ» نوشت: بن‌سلمان پس از راه‌اندازی جنگ در یمن، بازداشت و گروگان گرفتن سعد حریری و همچنین قتل وحشیانه خاشقجی، اکنون به دنبال ایجاد جنگ داخلی در لبنان است. پیلار به نقل از هشام ملهم‌، روزنامه‌نگار آمریکایی‌ـ لبنانی و ستون‌نویس روزنامه النهار ادامه داد: طرح بن‌سلمان برای بی‌ثبات کردن لبنان خطر کمتری در مقایسه با جنگ داخلی این کشور(1975ـ1990) ندارد و می‌تواند بازخوانی آن جنگ باشد. بنا به گزارش‌ها، بن‌سلمان تلاش كرده بود نیروهای مسیحی را که در جریان جنگ داخلی این کشور اسلحه به دست گرفته بودند، برای مقابله با حزب‌الله تسلیح کند، اما نتوانست این طرح را پیش ببرد. با این حال، تلاش موازی دیگری را آغاز کرد و دست به دامن محمود عباس، رئیس جنبش خودگردان فلسطین شد و از او خواست تعدادی از فلسطینی‌های ساکن لبنان را برای جنگ با حزب‌الله تجهیز و تسلیح کند؛ اما این بار نیز عباس به صورت مؤدبانه‌ای پیشنهاد او را رد کرد.

2ـ میان کولبر و تروریست تفاوت وجود دارد
سردار قاسم رضایی، فرمانده مرزبانی کشور از نطق یکی از نمایندگان مجلس انتقاد کرده و گفته است: «فردی که در مقام قانون‌گذاری کشور است، هنوز فرق کولبر و تروریست را نمی‌داند و باید در برابر اظهارات خلاف قانون و اخلاق خود پاسخگو باشد.» او توضیح داده است: «کولبر واقعی مورد حمایت مرزبانی است و ما مرزنشینان را بخشی از توان خود می‌دانیم. به تازگی فردی در نطق پیش از دستور خود در مجلس شورای اسلامی، از کشته شدن کولبر‌ها به دست نیرو‌های مرزبانی سخن گفته، اما اگر کسی مهمات و آرپی‌جی آورد، باید وی را کولبر دانست؟ باید مشخص شود این مطالب با چه هدف سیاسی عنوان می‌شود و در این اظهارنظر‌ها چه منفعت شخصی و حزبی دارند؟» سردار رضایی ادامه داد: «چرا برخی عملکرد خوب، مؤثر و قانونی مرزبانی را زیر سؤال می‌برند و تروریست را کولبر جلوه می‌دهند؟»

3ـ حمله تند رسانه سعودی به قطر
روزنامه «عکاظ» چاپ ریاض نوشت: «دشمنی صریح نظام قطر با عربستان سعودی، مولود این روزها نیست؛ بلکه در دوران حکومت ملک فهد نیز این دشمنی به خوبی مشهود بود، در زمان ملک عبدالله ادامه یافت و به عهد ملک‌سلمان رسید؛ کسی که تصمیمات شایسته‌ای علیه قطر اتخاذ کرد. نظام قطر، حامی مالی تروریسم علیه عربستان است و از رسانه‌های خود برای تغییر نظام حاکم در عربستان استفاده می‌کند. این نظام، دشمن عربستان است و با تمام دشمنان آن همکاری می‌کند؛ از جمله گروه‌هایی نظیر اخوان‌المسلمین و حزب‌الله. باید به عادی‌سازی با چنین نظام مجرم و خائنی که به دنبال ضربه زدن به همسایگان و برادرانش است و با دشمنان عربستان، همچون ایران همکاری دارد، «نه» گفت. عادی‌سازی با نظامی که از ارتش‌های عربی انتقاد کرده و اخلاق و احترام ندارد، بی‌معناست.»

4ـ کاهش 10 میلیارد دلاری واردات با حمایت از تولید داخلی
رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت پس از امضای تفاهم‌نامه ایجاد اشتغال در بخش صنعت و معدن با رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در حال حاضر، 80 هزار واحد صنعتی و معدنی داریم که باید سه میلیون واحد صنفی در کل کشور را به آن افزود. وی گفت: آنچه امروز تفاهم شد، ایجاد 270 هزار فرصت شغلی در حوزه صنعت، معدن و صنوف است. رحمانی با تأکید بر اینکه با توزیع پول به دنبال اشتغال‌زایی نیستیم، به تجارت خارجی و ظرفیت‌های صنعت و معدن کشور اشاره کرد و افزود: حداقل 10میلیارد دلار از واردات کشور باید در داخل تولید شود و این امکان و ظرفیت وجود دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات