صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۱  ، 
شناسه خبر : ۳۱۳۹۵۶

روزنامه کیهان **

متشکریم که با گران کردن مانع قاچاق می‌شوید!

سخنان رئیس‌جمهور مبنی بر ارزان بودن گوشت و بنزین در کشور و نسبت دادن آن به قاچاق به خاطر ارزانی، با واکنش گسترده در فضای مجازی مواجه شده است.

به گزارش الف، حسن روحانی، در جلسه شورای اداری استان هرمزگان، با اشاره به اینکه یکی از دلایل قاچاق ارزانی آن جنسی است که قاچاق می‌شود، می‌گوید: اگر قیمت کالایی گران باشد، قاچاق نمی‌شود هنگامی که گازوئیل در کشور لیتری ۳۰۰ و بنزین ۱۰۰۰ تومان است و در دیگر کشورها رقمی بالاتر دارد، معلوم است که قاچاق می‌شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه چرا گوشت کم می‌شود گفت: چون قاچاق می‌شود و بروید در کشورهای همسایه و ببینید که قیمت گوشت در آنجا چند دلار است و محاسبه کنید چقدر می‌شود.

کاربران توییتر به این سخنان واکنش‌های جالبی نشان دادند:

- جناب رئیس‌جمهور شما علت #قاچاق و # ارزانی اجناس در ایران را مقایسه با کشورهای همسایه را بررسی کردید؛

دلار از 3700 تومان به 12500 تومان افزایش بها پیدا کرد و اجناس با این دلار به مردم عرضه می‌شود ولی حقوق مردم ایران را به دلار 3500 تومان پرداخت می‌کنید.

- یک # کارگر فرانسوی در روز معادل 800 هزار تومان ایران و در ماه 24 میلیون تومان حقوق می‌گیرد با تحلیل‌های صورت گرفته در چند ماه آینده به علت # ارزانی باید منتظر # قاچاق کارگر هم باشیم.

# خودمان- را- گول- نزنیم.

- آقای روحانی!

گیرم علت # قاچاق اجناس و مایحتاج اولیه داخلی به خارج از کشور، # ارزونی باشه!

علت قاچاق اجناس خارجی بنجل و خونه خراب کن تولیدکنندگان و مواد خوراکی و بهداشتی آرایشی که سلامت ملت رو تهدید میکنه به کشور چیه!؟؟؟

- برای مبارزه با # قاچاق با # تدبیر - و- امید گوشت را 100 هزار تومان و رب را 18 هزار تومان و پراید را 45 میلیون تومان و در آخر بنزین را 5 هزار تومان، آموزش را پولی و # بهداشت را خصوصی می‌کند. روحانی مچکریم.

- آقای روحانی درست می‌گوید که وقتی چیزی در یکجا ارزان و در مجاورش گران است قاچاق میشود اما آقای رئیس جمهور متوجه نیستند قاچاق محصولات حوزه انرژی را کنترل می‌کنند، وزیر نفت شما کارت سوختها را قطع کرد و موجب این خسارت شد.

- ارزش پول ملی که کاهش پیدا کنه، # قاچاق می‌شه نتیجه بلافصل آن.

کلید گمشده تدبیر را بیابید.

یعنی اینو نگم دق می‌کنم وگرنه ما رو چه به #سیاست پارسال به همه خانواده می‌گفتم شما هم باید بیایید # رأی بدیم به # روحانی تا # رئیسی # رئیس- جمهور نشه و وضع # اقتصادی بهتر بشه بعد یک سال و اندی آقای روحانی میگه خب # گوشت ارزان هست واسه همین # قاچاق میشه، # بنزین ارزون هست!

- رئیس جمهور # دکتر- روحانی: «علت # قاچاق کالا (مثلاً گوشت) ارزانی است، نه گرانی!»

توضیح علمی: یعنی از نظر این بزرگوار قیمت گوشت حداقل تا 200 هزار تومن جا داره بالا بره!!!

پ.ن: اینا همونایی هستن که پارسال با ترسوندن مردم از دلار پنج هزار تومنی رأی گرفتن!!! از ماست که برماست! (حجت‌الله عبدالملکی)

- منطق دولت مردان: # قاچاق کالا نشانه، ارزانی

این همه پول از کجا آورده؟ حسادت

خروج آمریکا از برجام- خوبی # برجام

چرا گران هست؟ هستی و وجود کالا در بازار

ملت انتقاد دارند و شاکی‌اند- آزادی بیان

دیگه حرفی برای گفتن ندارم - رضایت شما

# علی - برکهًْ- الله

- باید از آقای # رئیس- جمهور تشکر کنیم که با # افزایش # قیمت # خودرو باعث جلوگیری از # قاچاق این # محصول # استراتژیک و هدر رفت # ثروت- ملی شده‌اند.

تلاش‌های # وزارت صمت هم ستودنی است.

ـ به برکت غربگرایان، همسرجان رفته برای دریافت مرغ دولتی؛ فعلاً گفتن چند ساعت تو صف باید باشی تا 2 عدد مرغ کیلویی 11 هزار تومان بگیری!

قرار بود با # روحانی به عقب برنگردیم؛ درست است، هرچی به عقب نگاه می‌کنم در هیچ دولتی اینقدر اوضاع وخیم نبود.

- اظهارنظر شما در مورد علت #قاچاق کالا بسیار ناامید کننده بود. یه جوری انگار قلب آدم به درد میاد. یعنی میشه انقدر راحت با بازی با کلمات، مصادره به مطلوب کرد؟! و چشم بروی حقیقت بست؟!

- وقتی روحانی در توجیه # قاچاق گسترده، سقوط ریال به نسبت سایر ارزها را #ارزانی می‌نامد، به همان قاعده هم لابد # گرانی افسارگسیخته کنونی را باید به #ثروتمند- شدن مردم تعبیر کرد. بی‌راه هم نیست، سال گذشته ماشین من 40 میلیون قیمت داشت و اکنون 100 میلیون، همه ثروتمند شده‌ایم، خبر نداریم!

مدیر نجومی‌بگیر دوباره مدیر می‌شود؟!

عدم برخورد جدی و شفاف با پرونده حقوق‌های نجومی باعث شده است تا با فروکش کردن ماجرا، اغلب آنان بجای توبیخ، بصورت چراغ خاموش در سایر پست‌های مدیریتی بالا بکارگیری شوند.

اخبار رسیده به کیهان حاکی است یکی از این مدیران نجومی‌بگیر که فیش حقوقی 80 و چند میلیونی وی منتشر شده بود، قرار است به زودی مدیرعاملی یکی از شرکت‌های بیمه را برعهده بگیرد. «ح.ر» که یکی از معاونان سابق بیمه مرکزی است، در حالی قرار است عهده‌دار این سمت شود که رئیس‌وقت بیمه مرکزی به دلیل افشای دریافتی‌های نجومی خود و معاونانش، استعفا داده بود و معاونان نجومی بگیر نیز در دوره مدیریت جدید، از پست خود کنار گذاشته شدند.

پس از استعفای محمدابراهیم امین، عبدالناصر همتی (رئیس‌فعلی بانک مرکزی) جایگزین وی شد. چند روز پس از انتصاب، همتی در نشست خبری خود بیان کرد: این پول‌ها به دلیل بروز ‌اشتباه در بخش مالی و حسابداری به مدیران پرداخت شده و بعد از آن وام‌های‌ پرداختی را پس گرفتیم.

گفتنی است رهبر معظم انقلاب اسلامی در چند نوبت مختلف به موضوع حقوق‌های نجومی پرداخته و برخورد جدی و ریشه‌ای با این قضیه را خواستار شده و چنین افرادی را لایق مدیریت ندانسته بودند. ایشان شهریور ماه سال 95 در این خصوص فرموده بودند: « و آخرین مسئله هم همین مسئله‌‌ حقوق‌های نجومی است که اتّفاقاً در صحبت آقای دکتر روحانی هم آخرین مسئله بود. من خواهش می‌کنم از این قضیّه آسان عبور نکنید. بله، دامن زدنِ به این قضیّه به آن معنا -که به قول ایشان مدام بازخوانی‌کردن و آماردادن که فلان کس این‌قدر می‌گیرد، فلان کس [آن‌قدر]- شاید کار خیلی مثبتی نیست؛ امّا از آن طرف، اقدامی که شما در مقابل می‌کنید، خیلی مهم است؛ یعنی به مردم بگویید که چه کار کردید. در این قضیّه، مردم اعتمادشان ضربه خورده. ببینید، مردم خیلی از این ارقام بزرگ و مانند اینها را هضم نمی‌کنند؛ امّا حقوق شصت میلیون تومان و پنجاه میلیون تومان و چهل میلیون تومان را خوب هضم می‌کنند؛ یعنی کسی که در ماه یک‌میلیون یا یک‌میلیون‌ودویست یا یک‌میلیون‌وپانصد درآمد دارد، خوب می‌فهمد که پنجاه‌میلیون یعنی چه؛ در کشور کم نیستند کسانی که حقوق‌هایشان این است. این اعتماد مردم را -که بدرستی آقای روحانی گفتند که مایه‌‌ اصلی ما، اعتماد مردم و امید مردم است- با این کارها نباید ضایع کرد. شما این همه زحمت بکشید، کار کنید، تلاش کنید، بعد ناگهان مثلاً فرض کنید یک نفری با یک کار حقوق غیرعادلانه [همه را ضایع کند]. آیا فاصله‌‌ بین پنجاه‌میلیون و یک‌میلیون غیرعادلانه نیست؟ شما امروز در دستگاه دولتی‌تان کسی که از شما یک‌میلیون، یک‌میلیون‌ودویست، یک‌میلیون‌وپانصد، دو میلیون حقوق بگیرد ندارید؟ فراوان. خب، آن‌وقت یک نفر هم سی‌میلیون می‌گیرد، چهل‌میلیون می‌گیرد! این غیرعادلانه نیست؟ با مردم هم‌دردی کنید که مردم احساس کنند که همان رنجی را که او می‌برد شما هم می‌برید و نشان بدهید که عزم راسخ دارید که با این قضیّه برخورد کنید و جلویش را بگیرید و اجازه ندهید؛ این را نشان بدهید به مردم. به هر حال این نکته‌ی [مهمّی] است. به نظر من برای متخلّف‌ اصلاً نباید عذر تراشید؛ برخورد هم بایستی قاطع باشد؛ مخصوص قوّه‌‌ مجریّه هم نیست. در همه‌‌ قوا و در همه‌‌ سازمانها، همین معنا ساری و جاری است؛ همه بایستی این را رعایت بکنند.»

با این تفاسیر انتخاب یکی از این مدیران نجومی بگیر برای تصدی ریاست یکی از بیمه‌های کشور جای سؤال و تامل دارد و انتظار می‌رود مسئولان مربوطه مانع از تحمیل چنین مدیرانی به مجموعه خود شوند و نسبت به کسانی که چنین گزینه‌هایی را روی میز انتخاب مدیران می‌گذارند، حساسیت و دقت بیشتری به خرج دهند.

آقای سفیر! آلمان تحت قیمومت دولت آمریکاست؟!

سفیر آلمان در تهران می‌گوید اروپا درباره اینستکس هیچ شرطی برای ایران نگذاشته اما ایران باید استاندار‌دهای جهانی در زمینه مبارزه با پولشویی و حمایت‌ مالی از تروریسم (FATF) را رعایت کند.

میشائیل کلور برشتولد در گفت‌وگو با روزنامه ایران اظهار داشت: آلمان، فرانسه و بریتانیا مصمم هستند و همچنان در تلاشند تا برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را که با قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل به تصویب رسید، پا برجا نگه‌دارند از همین رو ما «اینستکس» را تاسیس کردیم که وظیفه‌اش تسهیل روابط تجاری میان ایران و اروپاست و از این طریق مجددا بر اراده و تلاش خود برای حفظ ضوابط اقتصادی برجام مهر تایید زدند.

وی افزود: تمرکز «اینستکس» در مرحله اول بر آن بخش‌هایی که برای مردم ایران حیاتی‌ست، خواهد بود که اولا بخش اساسی صادرات فعلی اروپا به ایران را شامل می‌شود: دارو، محصولات پزشکی، موادغذایی و اقلام کشاورزی و ثانیا مهم‌ترین بخش از نیازهای روزانه فعلی مردم ایران است.

سفیر آلمان درباره مشروط کردن اینستکس به پیوستن ایران به FATF گفت: ما شرطی نگذاشتیم، خیلی ساده به واقعیت‌ها اشاره کردیم و نمی‌توانیم صورت مسئله را پاک کنیم. البته هرکس می‌تواند خود تصمیم بگیرد با این واقعیت‌ها چطور می‌خواهد کنار بیاید. آنچه مشخص است این است که اینستکس باید استانداردهای بین‌المللی در خصوص مبارزه و ممانعت از پولشویی و تامین مالی تروریسم را به صورت صد‌در‌صد مورد توجه قرار دهد. این امر برای جلب اعتماد و استفاده بخش خصوصی از اینستکس اجتناب‌ناپذیر است. در واقع این امر باید برای همه روشن و مشخص باشد. واقعیت این است که بانک‌های طرف قرارداد با شرکت‌های اروپایی که ایران روی همکاری‌شان حساب کرده‌ است خود را متعهد به توصیه‌‌های گروه ویژه اقدام مالی (FATF) در زمینه مبارزه و ممانعت از پولشویی و تامین مالی تروریسم کرده‌اند. این بدان معناست که پرداخت‌های آنها برای معاملاتی که از طریق اینستکس تسویه شده‌اند تنها زمانی امکان‌پذیر است که امور شرکای تجاری ایرانی‌شان هم طبق استانداردهای بین‌المللی بررسی شده باشند.

وی در عین حال اذعان کرد: اینستکس علیه هیچ کشوری نیست و هدف آن نیز نقض یا دور زدن تحریم‌های آمریکا نیست. اینستکس فقط می‌خواهد معاملات قانونی را امکانپذیر سازد.

اظهارات سفیر آلمان از چند جهت مخدوش و مغلوط است. اگر 3 کشور مصمم به پابرجا نگه داشتن برجام هستند، چرا به تعهدات ضد‌تحریمی خود عمل نمی‌کنند؟! این مدل حفظ برجام، یعنی فقط انجام تعهدات از سوی ایران.

اروپا در برجام متعهد به مقابله با تحریم‌های مالی و بانکی و نفتی شده اما اکنون در برجام وعده تسهیل مبادله غذا و دارو با پول نفت فروخته شده ایران به کشورهای غیراروپایی را می‌دهد! این یعنی ابطال برجام و عبور از آن! در عین حال شرط همین وعده را هم تمکین به FATF می‌داند.

آقای سفیر استدلال می‌کند که ایران باید استانداردهای بین‌المللی مانند FATF را مراعات کند تا اینستکس بتواند اجرایی شود. اما باید از وی پرسید- کیهان آماده است جواب او را منتشر کند- که: آیا توافق برجام، ضمیمه قطعنامه 2231 شورای امنیت نیست و نباید اجرایی شود؟! اگر باید اجرا شود، چرا اروپا اجرا نمی‌کند و پای اینستکس را پیش می‌کشد؟ و چرا آقای سفیر می‌گوید قرار نیست با تحریم‌های آمریکا که نقض همین سند رسمی شورای امنیت است، مقابله کنیم؟ اگر قرار است با تحریم‌ها مقابله نکنند، برجام دیگر به چه دردی می‌خورد و اینستکس چه ارزشی دارد؟

اگر اروپا دنبال معاملات قانونی با ایران است، چرا آقای سفیر می‌گوید قرار نیست با تحریم‌های آمریکا مقابله کنیم؟ آیا آلمان تحت‌الحمایه آمریکا و ایالتی از ایالت‌های آمریکاست؟ قوانین ایالات متحده بر آن حکومت می‌کنند؟! یعنی آمریکا بر آلمان قیمومت دارد که سفیر واشنگتن برای دولت برلین دیکته و تعیین تکلیف می‌کند؟! این‌که توهین جناب سفیر به دولت متبوع خود است!

***************************************

روزنامه خراسان**

عقب نشینی دولت از مصوبه گندمی پس از یک ماه

در حالی که هیئت وزیران در مصوبه 19 دی ماه خود به پیشنهاد وزارت جهادکشاورزی، مقرر کرده بود گندم مورد نیاز اصناف و صنعت طبق آخرین قیمت کشف شده در تالار بورس و در سقف میزان فروخته شده در سال 1396 عرضه خواهد شد، یک مسئول ارشد اجرایی در نامه ای به تعدادی از اعضای کابینه اعلام کرده بنا به تایید پیشنهاد جدید رسیده به کابینه، عبارت مصوبه قبلی در خصوص "سقف میزان فروخته شده در سال 96"، لغو و این سقف به میزان توافق وزیران صنعت و جهادکشاورزی تبدیل می شود.

مجوز ویژه کابینه برای ترخیص 8 کامیون حمل زباله

بر اساس پیشنهاد چند ماه پیش یکی از اعضای کابینه که طی روزهای اخیر به استناد اصل 138 قانون اساسی، مورد تایید کابینه قرار گرفته و ابلاغ شده، واردات هشت دستگاه کامیون مخصوص حمل زباله با سال ساخت 2013 که از سوی یک نهاد معتبر خارجی به یکی از کلان شهرهای کشورمان اهدا شده، بدون رعایت ضوابط فنی واردات خودرو و تایید دیگر قوانین و مقررات مربوط مجاز اعلام شده است.

***************************************

روزنامه ایران**

نماینده قم: قصد کودتا نداریم

خبر اول اینکه،مجتبی ذوالنوری، طراح استیضاح رئیس جمهوری تأکید دارد که در تهیه این طرح با هیچ کسی مشورت نکرده است. به گزارش خبرآنلاین، او درباره این شائبه که استیضاح کنندگان به دنبال تشکیل دولت نظامی هستند، گفت: غلط می‌کند کسی به دنبال دولت نظامی باشد و غلط زیادی می‌کنند کسانی که چنین حرفی را می‌زنند؛ چرند می‌گویند. عروس بلد نیست برقصد، می‌گوید زمین کج است. من با چه کسی حرف زده‌ام که به دنبال دولت نظامی هستم؟ بنده طراح این استیضاح بودم. یک آدم عوضی در فضای مجازی گفته است از ذوالنور بپرسید پشت پرده‌های این طرح استیضاح و اتاق فکر آن چه کسانی هستند. چرا ذوالنور را انتخاب کرده‌اند. این فرد مشخص است که هم احمق است، هم بی اطلاع و هم بی تقوا. نماینده قم در مجلس افزود: خودم تصمیم گرفتم چنین طرحی را به پیش ببرم؛ نه با یک نفر در درون مجلس و نه با یک نفر در بیرون مجلس مشورت نکرده‌ام. تشخیصم این بوده است که این کار را باید انجام دهم و انجام دادم. شما ببینید اگر قرار باشد کودتا باشد، در کودتا سازماندهی وجود دارد. اگر ما به دنبال کودتا هستیم پس چرا بین ما اصولگراها در درون مجلس بر سر این موضوع تفرقه وجود دارد؟ کودتا با شورش و آشوب فرق دارد. شورش و آشوب سازماندهی ندارد اما کودتا سازمان خوشه‌ای دارد یعنی نباید در آن تفرق و اضطراب دیده شود.

400 هزار فرزند بی شناسنامه در ایران

خبر دیگر اینکه،یک نماینده مجلس گفت: 300 تا 400 هزار فرزند بی شناسنامه در کشور وجود دارد. به گزارش فارس، عبدالله حاتمیان افزود: من در تعجبم در کشوری که 300 تا 400 هزار فرزند بی شناسنامه وجود دارد و اکنون 20 سال و 25 ساله شده‌اند؛ نه می‌توانند ازدواج کنند، نه می‌توانند گواهینامه بگیرند، نه حق اشتغال دارند، نه مشروعیت دارند و نه قانونی هستند. نماینده درگز گفت: هیچ دولتی تاکنون برای تعیین تکلیف آنها لایحه‌ای به مجلس نداده بود که خوشبختانه این دولت این کار را انجام داد. ما در ایران تابعیت را به خون یعنی پدر می‌دهیم و به خاک که سمت مادر است، تابعیت نمی‌دهیم. در حالی که در تمام کشورهای دنیا این مسأله حل شده و تابعیت را هم به خون می‌دهند و هم خاک.

بازداشت و آزادی یک چهره سینمایی به اتهام پولشویی

دست آخر اینکه، سایت تابناک از بازداشت یک چهره سینمایی به اتهام پولشویی و البته تبرئه وی خبر داده است. بر این اساس ، یکی از چهره‌های فعال در سینما که در طول چند سال در شماری از پروژه‌های سینمایی نیز دخیل بوده و برخی انگشت اتهام پولشویی در سینما را به سمت او نیز نشانه رفته بودند، چندی پیش توسط یکی از نهادهای نظارتی دستگیر و همزمان از دفاترش بازرسی شده است. شواهد امر چنین حکایت دارد که نهاد نظارتی مربوطه، فعالیت این شخص را قانونی و بلامانع تلقی کرده و منشأ پول‌های این شخص را مصداق پولشویی یا تبدیل پول‌های آلوده و منابع مالی مشروع تلقی نکرده است.

***************************************

روزنامه وطن امروز**

مشکلات اقتصادی با INSTEX حل نمی‌شود

سفیر اسبق ایران در آلمان با بیان اینکه INSTEX ناجی اقتصاد ما نیست، گفت: اگر گمان کنیم با این سازوکار مشکلات ما حل می‌شود، اشتباه است زیرا عمده مسائل اقتصادی ما ناشی از سوءمدیریت داخلی است. علیرضا شیخ‌عطار در گفت‌وگو با مهر، درباره سازوکار مالی ارائه‌شده از سوی اروپا موسوم به «INSTEX» و اینکه آیا این سازوکار می‌تواند تامین‌کننده منافع ایران باشد یا خیر؟ اظهار داشت: ممکن است ما این موضوع را تبلیغاتی بدانیم و بگوییم میان اروپا و آمریکا اختلاف وجود دارد که ما هم از آن استقبال می‌کنیم و می‌تواند خوب یا بد تلقی شود و نظریات مختلفی در این‌باره وجود داشته باشد اما باید بدانیم در این موضوع اختلاف نظر جدی میان اروپا و آمریکا وجود نخواهد داشت. وی ادامه داد: وابستگی‌‌های عمیق اقتصادی و نظامی میان اروپا و آمریکا منجر به این می‌شود که اروپا نه‌تنها در قبال ایران بلکه حاضر است روابط اقتصادی خود را با همه کشورهای خاورمیانه تعطیل کند تا مبادا در بازارها و بورس نیویورک مورد تحریم اقتصادی آمریکا قرار بگیرد. شیخ‌عطار با بیان اینکه اگر گمان کنیم با INSTEX مشکلات مالی ما حل می‌شود، اشتباه است، چرا که عمده مشکلات اقتصادی ما ناشی از سوءمدیریت داخلی است و بخش کمی از آن به تحریم‌های خارجی بازمی‌گردد، بیان کرد: کم‌اعتقادی، عدم اجرای مدیریت جهادی در میان مدیران و شاید نفوذهایی که از خارج از کشور اتفاق افتاده بیشترین سهم را در مشکلات اقتصادی ما دارند. سفیر اسبق ایران در آلمان گفت: در سازوکار مالی ارائه‌شده از سوی اروپا تقابل چندانی با تحریم‌ها شاهد نیستیم، اروپایی‌ها خود می‌گویند این سازوکار برای معاملات غیرتحریمی آمریکا بنا شده است و موارد دارویی و غذایی و امثال این اقلام را شامل می‌شود.

پیوستن به پالرمو و «CFT» خسارت محض است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: پیوستن به کنوانسیون‌ پالرمو و CFT باعث خودتحریمی می‌شود. اکبر ترکی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به بررسی پالرمو (کنوانسیون مقابله با جرائم سازمان‌یافته فراملی) و «CFT» (کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم) در مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: این کنوانسیون‌ها به طور حساب‌شده ابزارهای نظام سلطه را به ایران تحمیل می‌کند. وی افزود: نظام سلطه از راه‌های مختلف برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی وارد شده است، یکی از این راه‌ها برجام بود و راه‌های بعدی کنوانسیون‌هایی است که به ایران تحمیل می‌شود. ترکی با تاکید بر اینکه مشخص است بسیاری از کنوانسیون‌های بین‌المللی که از سوی کشورهای غربی تدوین شده در راستای ایجاد محدودیت برای سایر کشورهاست، گفت: در واقع اصلی‌ترین دلیلی که غرب تلاش می‌کند ایران را به کنوانسیون پالرمو ملحق کند، ایجاد محدودیت‌های جدیدی در قالب عضویت در یک تعهد بین‌المللی است. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: پیوستن به این کنوانسیون‌ها مشکلات امنیتی برای کشور به وجود می‌آورد و منجر به خودتحریمی می‌شود. پیوستن به این کنوانسیون‌ها خسارت محض برای کشور است.

افشای دورویی آمریکا با فروش قاچاقی فناوری هسته‌ای به عربستان

وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه توئیتر خود نوشت: فروش قاچاقی فناوری هسته‌ای به عربستان سعودی به‌طور کامل ریاکاری آمریکا را افشا می‌کند. به گزارش تسنیم،‌ محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه توئیتر خود نوشت: هر روز آنچه برای ما همیشه روشن بود، برای جهان روشن‌تر می‌شود، نه حقوق بشر و نه برنامه هسته‌ای نگرانی واقعی ایالات‌متحده نیستند، اول یک روزنامه‌نگار قطعه‌قطعه‌شده و اکنون فروش قاچاقی فناوری هسته‌ای به عربستان سعودی به ‌طور کامل ریاکاری آمریکا را افشا می‌کند.

***************************************

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات