تاریخ انتشار : ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸  ، 
شناسه خبر : ۳۱۷۱۶۸
در مراسم رژه نیروهای مسلح در زاهدان:
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه گفت: بهره مندی از معنویت، نور قرآن و ایمان قلبی رمز پیروزی رزمندگان در دفاع مقدس بود.
 
همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس مراسم رژه بزرگ نیروهای مسلح با هدف نمایش اقتدار، توانمندی و نوآوری های صنعت دفاعی و علمی کشورمان صبح امروز، 31 شهریورماه با حضور فرماندهان نظامی، انتظامی و امنیتی، مسئولان ارشد دولتی، علمای شیعه و سنی و جمع زیادی از مردم در میدان سربازان گمنام امام زمان(عج) زاهدان برگزار شد.
در آغاز این مراسم، سردار امان الله گشتاسبی، فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدا و امام شهدا، گفت: زمانی که انقلاب اسلامی ایران در حال شکل گرفتن بود دشمن سعی کرد با حمله به کشور باعث نابودی انقلاب شود که با هوشیاری امام‌خمینی(ره) و مردم توطئه آنان خنثی و انقلاب اسلامی روز به روز درخشان تر شد.
وی افزود: امروز 40 سال از عمر پر برکت انقلاب می‌گذرد و آنچه مثل نور در جهان و منطقه می‌درخشد جمهوری اسلامی ایران است.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران امروز به الگویی مهم و موثر در عالم اسلام و همه‌ی آزادی خواهان جهان تبدیل شده است.
وی افزود: دفاع مقدس حرکت بزرگ مردمی بود که زمینه ایجاد جریانی کارآمد در برقراری حکومت مردم سالار دینی شد.
سردارگشتاسبی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس با امکانات و تجهیرات کم اما با توکل و ایمان بسیار به زیبایی اقتدار خودش را به رخ جهانیان کشاند.
وی ادامه داد: 31 شهریور یادآور حماسه بی‌دریغ رزمندگان و مردم ایران اسلامی در دفاع از آرمان ها و ارزش های انقلاب و اسلام است. 
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: در دوران جنگ تحمیلی نیروهای مردمی، بسیجیان و نیروهای مسلح ما با اشتیاق و داوطلبانه به جبهه‌های حق علیه باطل شتافتند.
وی تصریح کرد: دفاع مقدس به عنوان عرصه نمایش جهاد مردمی در مقابل استکبار جهانی می‌تواند الگوی نسل امروز قرار گیرد. 
وی اذعان داشت: انقلاب امروز آنچه در عالم مانده نور انقلاب است و مجاهدت مردم سرفرازی که در تاریخ ماندگار شدند. امام حسین درس ایثار، شهادت و شرافت پیام آزادگی برای ما داشتند.
توان و آمادگی امروز ایران با روزهای ابتدایی جنگ قابل قیاس نیست.
در ادامه، حجت الاسلام والمسلمین محامی، نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان و امام جمعه زاهدان، گفت: جنگ ما، جنگ جبهه و لشکر حق با جبهه باطل و ظلم بود.

وی افزود: امام خمینی (ره) با رهبری، تدبیر بلند و فرماندهی خود، در حالی بود که نظام در وضعیت چندان قدرت مندی به لحاظ تسلیحات و پشتیبانی نبود، همه نیروهای انقلاب را بسیج کردند و در نهایت با صبر و پایداری و فداکاری و ایثار شهدا  به این پیروزی رسیدیم؛ این پیروزی در شرایطی رقم خورد که انقلاب در ابتدای مسیر خود بود و به لحاظ سازماندهی هنوز به شرایط مطلوب خود نرسیده بود.
وی با بیان اینکه عناد و دشمنی بدخواهان ایران اسلامی با ملت ایران، پایانی نداشته و همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: دشمن امروز هم از دشمنی دست برنداشته و حتی به تعبیر مقام معظم رهبری، وقیحانه آرایش جنگی گرفته؛ تقابل جبهه حق و باطل ادامه دارد با این تفاوت که امروز قدرت و توان و آمادگی نیروهای ما بسیار بیشتر از روزهای جنگ تحمیلی است.
محامی تصریح کرد: امروز نیروهای مسلح از ارتش، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی همه و همه دست در دست هم تحت امر رهبری عالیقدر، امنیت کشور را مقتدرانه تامین می کنند و پاسخ هر گونه اقدام دشمن را با ضربات مهلک می دهند.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در پایان اظهار کرد: همچنان در مسیر انقلابیم و به آینده و مقاومت و پیروزی امیدواریم. به فضل الهی روز بروز می بینید که نفوذ و گستره تاثیرگذاری نظام اسلامی فراگیرتر و بیشتر می شود و این به لطف نگاه حکیمانه مقام معظم رهبری است. امیدواریم همچنان تحت امر ولی امر مسلمین در این مسیر پرافتخار ثابت قدم، پایدار و سرفراز باشیم.

حضور معنویت و نور قرآن، رمز پیروزی رزمندگان در دفاع مقدس بود
سردار محمد مارانی، فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه نیز در این مراسم گفت: ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدا و گرامیداشت هفته دفاع مقدس یادی می کنیم از دوران سخت و پرماجرا دفاع مقدس که بهترین روزهای این انقلاب بوده و هست.
وی افزود: امام خمینی (ره) فرمانده و تئوریسین نظامی نبود، اما تصمیمات بجای ایشان آنچنان تاثیرگذار بود که در نهایت لشکر اسلام را به نصرت می رساند.

وی ادامه داد: در عملیات هایی مثل فتح و خیبر کربلای 5 و بسیاری عملیات های دیگر، این تصمیمات امام (ره) بود که به لطف الهی پیروزی را از آن جبهه حق می کرد.

سردار مارانی با بیان اینکه نقش امام در جنگ و تاثیر بسزای ایشان در موفقیت های رزمندگان کمتر مطرح شده اظهار کرد: نکته دوم نقش مردم بود، تا زمانی که مردم وارد نشده بودند توفیقاتی چندان حاصل نشده بود.
وی ادامه داد: در روزهای آغاز جنگ تحمیلی، چیزی نمانده بود دشمن خرمشهر را به تصرف خود در بیاورد، اما وقتی مردم زن و مرد آمدند و اسلحه دست گرفتند و از خاک شان دفاع کردند، معادلات جنگ به نحوی دیگر پیش رفت و بعد از ماه هایی که بنی صدر ملعون اجازه ورود مردم را نمی داد، با ورود آحاد مردم در عملیات هایی مثل فتح المبین دیدید که یاری آنان تا چه حد تاثیرگذار بود.
وی تصریح کرد: عامل بعدی، حضور معنویت و نور قرآن در دل رزمندگان بود. دیدید که رزمندگان ما با ایمان قلبی با دست خالی چه کردند. رژیم بعث در با انبوهی از سلاح های پیشرفته جنگی و با پشتیبانی یک دنیا نمی توانست در برابر این قدرت و اراده ایستادگی کند و در پایان سرخورده و ذلیل میدان نبرد را ترک کرد.
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه گفت: در ایام جنگ و دفاع مقدس، ارتشی و سپاهی و بسیجی و .... از هم تشخیص داده نمی شدند، همه یک رنگ و ید واحده شده بودند و عاشقانه برای کشورشان سربازی می کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات