وی با بیان اینکه طبق آئین‌نامه داخلی مجلس، دولت دو هفته فرصت دارد لایحه جدید بودجه را به مجلس ارائه دهد، افزود: عملاً رسیدگی به لایحه بودجه ۹۹ تا سال جدید به تعویق افتاد.
قاضی‌زاده هاشمی بیان کرد: با توجه به وضعیت فوق چون از ابتدای سال بودجه نداریم، طبیعتاً دولت باید به صورت فوریتی لایحه «دو دوازدهم» به مجلس ارائه دهد که برای دو ماه اول سال، کشور با مشکل بودجه مواجه نشود.
وی تصریح کرد: باید پس از ارائه لایحه بودجه جدید توسط دولت، کمیسیون تلفیق گزارش خود را ارائه دهد تا از ۱۵ فروردین مجلس وارد بررسی گزارش کمیسیون تلفیق شود و در نهایت تا نیمه اردیبهشت ماه گزارش نهایی لایحه بودجه به دولت ابلاغ شود.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: امروز در جلسه هیئت رئیسه مجلس طی نامه‌ای مقرر شد که از دولت تقاضای لایحه «دو دوازدهم» بودجه و همچنین تقدیم لایحه بودجه جدید ظرف دو هفته به مجلس شود.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا ممکن است بررسی بودجه ۹۹ به مجلس یازدهم برسد؟ گفت: تمام تلاشمان این است که بررسی لایحه بودجه در همین مجلس تمام شود چون تا تشکیل مجلس بعدی و انتخاب شعب و کمیسیون‌ها، کشور عملاً ۶ ماه بودجه نخواهد داشت و با توجه به اینکه بودجه «شش‌دوازدهم» هم به معنی بودجه کامل است، تلاش خواهیم کرد که در همین مجلس لایحه بودجه نهایی شود.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در مورد تعطیلی مجلس به خاطر ویروس کرونا اظهار داشت: بعید است مجلس تعطیل شود. با توجه به استانداردهای وزارت بهداشت، نمونه‌برداری انجام شد و در حال حاضر نماینده مشکوک به ویروس کرونا در صحن مجلس نداشتیم و اگر مورد مثبتی گزارش شود، بحث قرنطینه‌سازی پیش می‌آید.
قاضی‌زاده هاشمی در خصوص روند تشکیل جلسات مجلس گفت: در روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه مجلس، صحن جلسه علنی خواهد داشت و بعدازظهرها تشکیل جلسه خواهد داد.