صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۹  ، 
کد خبر : ۳۲۶۰۷۱

عقده‌گشایی‌های ترامپ علیه ایران بعد از شکست در انتخابات آمریکا

دولت ترامپ با هماهنگی رژیم صهیونیستی و چندین کشور عربی حاشیه خلیج فارس در حال برنامه‌ریزی است تا سیلی از تحریم‌های جدید را علیه ایران اعمال کند.

دولت دونالد ترامپ قصد دارد در 10 هفته مانده به زمان تحلیف جو بایدن در 20 ژانویه، به‌کمک رژیم صهیونیستی و چندین کشور عربی حاشیه خلیج فارس یک رشته طولانی از تحریم‌های جدید را علیه ایران اعمال کند

وب‌سایت «آکسیوس» به‌نقل از دو منبع اسرائیلی نوشت که نماینده دولت ترامپ در مورد مسائل ایران الیوت آبرامز روز یکشنبه وارد فلسطین اشغالی شد و با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی و مایر بن شبات مشاور امنیت ملی این رژیم دیدار و در مورد طرح تحریم گفتگو کرد.

این وب‌سایت از قول این منابع اسرائیلی نوشت که دولت ترامپ معتقد است چنین «سِیلی» از تحریم‌ها فشار بر ایرانیان را افزایش می‌دهد و احیای توافق هسته‌ای سال 2015 را برای دولت بایدن سخت‌تر می‌کند.

در چند هفته گذشته، دولت ترامپ با تشویق و کمک بخشی از دستگاه دیپلماسی و امنیتی رژیم صهیونیستی یکی از بانک‌های نهادهای ایرانی را جهت اعمال تحریم مورد بررسی قرار داده است.

آبرامز نیز چند روز پیش در یک جلسه محرمانه گفته بود که دولت ترامپ می‌خواهد هر هفته تا 20 ژانویه مجموعه جدیدی از تحریم‌ها را علیه ایران اعلام کند.

منابع اسرائیلی گفته‌اند که تحریم‌های برنامه‌ریزی‌شده به برنامه هسته‎ای ایران ارتباطی ندارد، بدین جهت که احتمالاً چنین تحریم‌هایی توسط دولت بایدن لغو شوند و راه احیای توافق هسته‌ای 2015 را باز می‌کنند، به‌عوض، هدف تحمیل تحریم بیشتر بر ایران است.

در واقع هدف این طرح این است که تا آنجا که ممکن است تا 20 ژانویه علیه ایران تحریم اعمال شود.

آبرامز برای گفتگو درباره طرح تحریم‌ها از اسرائیل به ابوظبی و ریاض هم سفر خواهد کرد.

امارات و عربستان سعودی دو متحد اصلی دولت ترامپ و اسرائیل علیه ایران هستند و هر دو از سیاست‌های آینده دولت بایدن در مورد ایران بسیار نگران هستند.

احتمالاً مایک پامپئو در تاریخ 18 نوامبر از فلسطین اشغالی و همین‌طور سایر کشورهای منطقه دیدن خواهد کرد. در این سفر وی همچنین به آخرین تلاش دولت ترامپ برای افزایش فشار بر ایران خواهد پرداخت.

علی‌رغم نمایشهای عقده‌گشایانه ترامپ، پیشتر مقامات و کارشناسان متعددی در آمریکا اذعان کردند که توان آمریکا برای اعمال تحریمهای واقعی جدید به پایان رسیده است و آنچه ادعا می‌شود صرفاً نمایشی از تحریم برای اعمال فشار روانی است.

نظرات بینندگان
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات