تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳  ، 
شناسه خبر : ۳۲۷۳۶۹
با تأسف شدید اطلاع حاصل شد که علامه‌ی فرزانه، فقیه، فیلسوف و متفکر؛ آیةاللَّه آقای حاج شیخ محمدتقی مصباح یزدی به لقاءالله شتافته است. رحلت عالم رباني، پرتلاش، پیگیر، خستگی‌ناپذیر، خالص، با ورع، صاحب‌نظر در مسائل اساسی اسلام و عقبه‌ی فکری نظام؛ ضایعه‌ای سنگین و فقدانی جبران ناپذیر برای جامعه‌ی علمی و فرهنگی کشور است.

بسم‌الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

قال رسول الله صلی الله علیه و آله: «اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء؛ وقتی عالمی فقیه، رحلت کند در اسلام رخنه و حفره‌ای ایجاد می‌شود که هیچ‌چیزی نمی‌تواند جای آن را پر کند.»

با تأسف شدید اطلاع حاصل شد که علامه‌ی فرزانه، فقیه، فیلسوف و متفکر؛ آیةاللَّه آقای حاج شیخ محمدتقی مصباح یزدی به لقاءالله شتافته است.

رحلت عالم رباني، پرتلاش، پیگیر، خستگی‌ناپذیر، خالص، با ورع، صاحب‌نظر در مسائل اساسی اسلام و عقبه‌ی فکری نظام؛ ضایعه‌ای سنگین و فقدانی جبران ناپذیر برای جامعه‌ی علمی و فرهنگی کشور است.

در طول ده‌ها سال در وادی تألیف و تحقیق و تعلیم گام نهاد و آثار علمی باارزشی پدید آورد و در شمار مفاخر علمی اين زمان بودند و آثار قلمي باارزش و ماندگاري از خود به‌جای گذاشتند و تفکر فلسفی را در ميدان عمل و کارزار ارائه و ارتقاء بخشید و فضلش در شاگردانش سرریز شد و به تعبير مقام معظم رهبری «اگر خدای متعال به نسل کنونی ما، این توفیق را نداد که از شخصیت‌هایی مانند علامه طباطبایی و شهید مطهری استفاده کند، اما به لطف خدا این شخصیت عزیز و عظیم القدر خلأ آن عزیزان را در زمان ما پر کرد»؛ لذا بايستي کتب و تحقيقات اين عالم توانا موردتوجه و مطالعه جوانان عزيز قرار گيرد و طرح موفق ولايت همچنان اجرا گردد.

بنا به فرمایش مقام معظم رهبری مدظله‌العالی مؤسسه جامع و کامل امام خمینی (رضوان‌الله تعالی علیه) می‌تواند ازلحاظ تلاش پیگیر، خستگی‌ناپذیر، خالصانه و عالمانه الگویی برای حوزه باشد.

هجمه‌های تبلیغاتی‌ای را که به شخصیت برجسته، عالم بصير به معنای حقیقی کلمه و انساني والا و بااخلاق حسنه وارد می‌ساختند، همه‌اش نشان‌دهنده‌ی تأثير کلام علامه و اهداف و نیات دشمنان اسلام بود.

این ضایعه دردناک و جانکاه را به محضر بقیة‌الله الاعظم، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید، حوزه‌های علمیه، بیت شریف آن بزرگوار و همه ارادتمندان آن عزیز تسلیت عرض می‌نماید.

والسلام علی عباد الله الصالحین

مرکز بسيج اساتيد، مدیران و نخبگان حوزه علميه قم 13/10/1399

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات