صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۸  ، 
شناسه خبر : ۳۲۷۴۷۴
وزارت دفاع کره جنوبی به توقیف یک فروند کشتی تحت پرچم این کشور توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آب‌های خلیج فارس واکنش نشان داد.

وزارت دفاع کره جنوبی روز دوشنبه در واکنش به توقیف یک فروند یک فروند کشتی پرچم این کشور توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آب‌های خلیج فارس اعلام کرد که یگانی از شناورهای نظامی خود را به منطقه اعزام خواهد کرد.

وزارت امور خارجه کره جنوبی نیز طی بیانیه‌ای خواستار آزادی فوری کشتی این کشور شد.

این وزارتخانه در  بیانیه خود در رابطه با توقیف نفتکش تحت پرچم کره جنوبی در آب‌های خلیج فارس اظهار داشت: «وزارت خارجه و سفارت جمهوری کره در ایران اطلاع یافته‌اند که حال خدمه خوب است. ما خواستار آزادسازی فوری این کشتی هستیم.»

این در حالی است که کره جنوبی یکی از اعضای ائتلاف ادعایی آمریکا در خلیج فارس به‌منظور آنچه «تأمین امنیت کشتیرانی آزاد» خوانده می‌شود، به شمار می‌رود و احتمالاً اعزام یگان جدید از سوی کره جنوبی به منطقه بخشی از تعهدات این کشور به ائتلاف ادعایی باشد.

صبح امروز دوشنبه پانزدهم دی‌ماه نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران و با حکم دادستانی استان هرمزگان یک فروند کشتی تحت پرچم کره جنوبی را توقیف کرد.

این کشتی نفتکش که از مبدأ بندر الجبیل عربستان در خلیج فارس در حرکت بود، به دلیل نقض پیاپی قوانین زیست محیطی دریایی توسط ناوگروه ذوالفقار منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توقیف شد.

 خدمه‌ کشتی مذکور که HANKUK CHEMI نام دارد، از اتباع کره جنوبی، اندونزی، ویتنام و میانمار هستند. این کشتی که حامل ۷۲۰۰ تن مواد شیمیایی نفتی بوده، پس از توقیف در لنگرگاه بندرعباس پهلو گرفت و پرونده آن برای طی مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی کشور خواهدشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات