صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۷  ، 
کد خبر : ۳۲۸۰۷۲
امام جمعه موقت تهران:

عملکرد موفق نظام اسلامی، نتیجه کارآمدی نیروهای قوی خواهد بود

عملکرد موفق نظام اسلامی، نتیجه کارآمدی نیروهای قوی خواهد بود
به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز دهه مبارک فجر، حجه الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری امام جمعه موقت تهران با حضور در سازمان بسیج دانشجویی، از نزدیک در جریان فعالیت‌های این نهاد انقلابی قرار گرفت. در ابتدای جلسه دکتر محمد جواد نیک روش رئیس سازمان بسج دانشجویی، گزارشی از عملکرد و فعالیت‌های این نهاد انقلابی ارائه داد.
دکتر محمد جواد نیک روش، رئیس سازمان بسیج دانشجویی در ابتدای این دیدار با اشاره به اهمیت بسیج دانشجویی در نگاه امام خمینی (ره) اظهار داشت: امام خمینی (ره) در سال 67 فرمودند امروز یکی از ضروری‌ترین تشکل‌ها، بسیج دانشجویی و طلبه‌هاست. جمله‌ای که نشان دهنده نگاه امام خمینی (ره) به افق حکومت اسلامی است. وقتی که امام طلاب و دانشجویان را مورد خطاب قرار می‌دهند، در واقع همان خطاب به علم محسوب می‌شود. در بیانیه گام دوم نیز وقتی رهبر معظم انقلاب صحبت از جوانان به میان می‌آورند، در واقع منظورشان دانشجویان و طلاب حوزه علمیه است. 
رئیس سازمان بسیج دانشجویی در ادامه به فعالیت‌های بسیج دانشجویی در عرصه تربیت نیروهای طراز انقلاب و ایفای نقش آن نیروها در مسائل و حل مشکلات انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: سازمان بسیج دانشجویی کار دقیقی را روی اندیشه رهبر معظم انقلاب اسلامی انجام داده است و آنچه حضرت آقا در مورد بسیج، دانشجو و دانشگاه فرمودند را جمع‌بندی کرده است که نتیجه آن نقشه راهی مبتنی بر نهضت مسأله محور می‌باشد. 
در ادامه، حاج علی اکبری ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت و عملکرد سازمان بسیج دانشجویی گفت: عملکرد بسیج دانشجویی حاصل تلاش نیروهای تیزبین آن مجموعه است. 
امام جمعه موقت تهران با اشاره به نقشه راهی که بسیج دانشجویی به آن دست یافته اظهار کرد: اگر آن نقشه راه پیگیری و اجرا شود نتایج خوبی خواهد داشت. مسیر ترسیم شده برگرفته از رهنمودهای مقام معظم رهبری است و هر زمان به بیانات رهبری عمل شده، توفیقات  بیشماری بدست آمده است.
وی گرفتاری و مشکلات امروز جامعه را به دلیل عدم عمل به فرامین و بیانات رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: در کنار مباحثی که در بدنه بسیج دانشجویی براساس نهضت مسأله محور انجام می گیرد، زمینه رشد نیروهای انقلابی نیز فراهم گردد چرا که امروز کشور نیاز به نیروهای انقلابی دارد و احساس می‌شود که چرخه کاملی برای رشد نیروهای انقلابی طراحی نشده است. 
حاج علی اکبری با اشاره به موضوع ساختار، نیرو و توجه اساسی به تربیت نیروی قوی بیان داشت: ضعف ساختاری را با نیروهای قوی می‌توان پوشش داد که به مرور نیز آن‌ها ساختار مناسب طراحی می‌کنند. بنابراین عملکرد موفق نظام اسلامی، وابسته به کارآمدی نیروهای قوی خواهد بود.
رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در پایان، با اشاره به فعالیت ائمه جمعه بیان داشت: اقدامات ائمه جمعه کشور در قالب یک برنامه راهبردی تدوین شده و بر این اساس، امام جمعه هر شهر نقشه تعالی منطقه خود را به کمک نخبگان منطقه طراحی می‌نماید.
نظرات بینندگان
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات