صفحه نخست >>  عمومی >> ویژه ها
تاریخ انتشار : ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۸  ، 
شناسه خبر : ۳۲۹۹۴۷
وزیر خارجه سابق عمان:
در زمان انقلاب ایران ما روابط خوبی با شاه این کشور داشتیم تا حدی که همکاری نظامی و امنیت بین دو طرف برقرار بود اما سلطان فقید تصمیم به تایید انقلاب ایران گرفت.
پایگاه بصیرت / گروه سیاسی
وزیر امور خارجه سابق عمان در سخنانی گفت که علیرغم روابط خوب این کشور با شاه ایران، اما سلطان قابوس پادشاه فقید عمان از انقلاب اسلامی ایران حمایت کرد.

«یوسف بن علوی» گفت: در زمان انقلاب ایران ما روابط خوبی با شاه این کشور داشتیم تا حدی که همکاری نظامی و امنیت بین دو طرف برقرار بود اما سلطان فقید تصمیم به تایید انقلاب ایران گرفت.

وی ادامه داد: ما نسبت به تایید امام خمینی موضع گیری کردیم و پادشاه تصمیم گرفت که من در دشوارترین وقت نامه ای را به رئیس دولت در آن زمان تقدیم کنم.

بن علوی افزود: ما رفتیم و امام خمینی را دیدیم. در آن زمان حدود نیم میلیون نفر از پیروان امام خمینی اطراف محل سکونت وی گرد آمده بودند. خانه ای ساده با دو اتاق داشتند که یکی اتاق استراحت و دیگری اتاق دیدار با مردم بود.

وزیر خارجه سابق عمان گفت: در آن زمان ما با یمن جنوبی در کشمکش بودیم و این فرصتی بود که از امام خمینی در این خصوص سوال کنم. من اولین کسی بودم که از جهان و کشورهای عربی با ایشان دیدار می کردم. من به ایشان گفتم که ما یک کشور عربی داریم که حاکمانش به دین و اسلام ایمان ندارند و انتظار داشتم که پاسخ دهند باید با آنها محاربه کرد اما ایشان جواب دادند که آنها اسلام را نمی شناسند و ما باید دوباره آنها را با اسلام آشنا کنیم.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربیننده ترین
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات