صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۹  ، 
شناسه خبر : ۳۳۰۳۰۳
وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد، ترکیه و آلمان درباره ضرورت خروج همه مبارزان خارجی از لیبی توافق دارند، اما آنکارا توافق دوجانبه‌ای با دولت لیبی درباره استقرار نیروهای خود در آنجا دارد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، مولود چاووش اوغلو،  وزیر امور خارجه ترکیه طی یک کنفرانس مطبوعاتی با هایکو ماس، همتای آلمانی خود در برلین گفت: نیروهای ترکیه بر اساس توافق با دولت سابق توافق ملی در لیبی هستند و نباید آنها را با مبارزان خارجی مستقر در آنجا اشتباه گرفت.

وی گفت، حضور نظامیان ترکیه در لیبی به منظور آموزش نیروهای لیبیایی در مقابله با تهدیدهای احتمالی علیه امنیت و ثبات ضروری است.

وزیر خارجه آلمان نیز با اشاره به همکاری‌ها با ترکیه در مرحله بعدی در زمینه های تجاری، نظامی یا سیاسی گفت، ترکیه متحد مهم کشورش در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است.

وی در مورد مسئله لیبی گفت، کشورش در مرحله انتقالی از دولت لیبی حمایت می‌کند. خروج نیروهای خارجی و مزدوران از لیبی ضروری است.

ترکیه پنجشنبه گذشته تاکید کرد که حضور این کشور در لیبی تا زمانی که توافقنامه همکاری‌های نظامی و امنیتی در حال اجرا است، ادامه خواهد داشت و آنکارا به حمایت از دولت جدید لیبی ادامه خواهد داد.

خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه نیز در اظهاراتی روز دوشنبه گفت، ارتش کشورش همچنان به محافظت از حقوق و منافع خود در داخل و خارج از کشور در بسیاری از مناطق جغرافیایی مانند سوریه، عراق، قبرس وآذربایجان، لیبی، مدیترانه شرقی و سایر مناطق ادامه می‌دهد.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات