صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۷  ، 
شناسه خبر : ۳۳۱۶۴۳
زاکانی گفت: دولت سیزدهم از باند‌بازی، فامیل‌بازی و رفیق‌بازی پیروی نمی‌کند و این دولت با تکیه بر شایسته‌سالاری سرآغاز تحولی عظیم در کشور است.

علیرضا زاکانی ‌در اجتماع حامیان گیلانیِ آیت‌الله رئیسی در رشت پیروزی آیت‌الله رئیسی را هدیه امام رضا(ع) به ملت ایران اسلامی دانست و اظهار داشت: انتخاب شایسته فرزند امتحان شده انقلاب را به مردم حماسه‌ آفرین گیلان تبریک می‌گویم.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز با حضور یک رئیس‌ جمهور انقلابی و مکتبی فرصتی دست داد تا پرونده سلطنت بسته شود خاطرنشان کرد: امروز با این انتخاب شایسته ملت ایران اسلامی فصل جدیدی از انقلاب گشوده می‌شود. 

وی با اشاره به اینکه امروز ایران و انقلاب اسلامی از دست نااهلان و نامحرمان آزاد شده است عنوان کرد: انتخاب اصلح ملت ایران به انقلاب اسلامی فرصتی داد تا به‌ وسیله جوانان خود که مایه فخر این نظام هستند بتواند با تحولی عظیم بر مشکلات موجود غلبه کند.

زاکانی تصریح کرد: دولت سیزدهم یک تفاوت اساسی با دیگر دولت‌ها دارد که در دولت سیزدهم از باندبازی، رفیق‌بازی و فامیل‌بازی خبری نیست و دولت سیزدهم با تکیه بر شایسته‌سالاری سرآغاز تحولی جدی و عظیم در کشور می‌شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خدمتگزاری خالطانه به مردم را از تکالیف بر شمرده دولت سیزدهم خواند و ابراز داشت: دولت سیزدهم در نظر دارد تا بعد از سال‌ها، تفکر اشرافیِ بر گرفته از طاغوت را در هم بشکند و مایع افتخار خود می‌داند که برای ملت و در خدمت ملت باشد.

زاکانی خاطرنشان کرد: دوره خودبرتربینی و خودبزرگ‌بینی مسئولان و عدم پاسخگویی آن‌ها به ملت تمام شده است لذا افقی پیش روی ملت گشوده شده تا راستگویان و شایستگان قدرت را در دست بگیرند و خدمتگذار ملت ایران و انقلاب اسلامی باشند.

وی بسیاری از مشکلات به وجود آمده برای ملت ایران را از بی‌مسئولیتی دولت قبل دانست و گفت: کشور ایران 1.5 درصد جمعیت دنیا را دارد اما در برخی از موارد 6 درصد ظرفیت منابع جهان در ایران است و اگر از این منابع دلسوزانه و به نفع ملت استفاده شود مشکلات موجود در ایران برطرف می‌شود.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت سیزدهم به دنبال ایرانی است که تجلی‌‌گر شعار "انقلاب اسلامی" باشد عنوان کرد: ما در آستانه یک گام بلند هستیم و بزرگترین رسالت ما ساختن ایران اسلامی است و باید در رسیدن به این رسالت بزرگ تمام توان خود را به کار گیریم.

زاکانی با اشاره به اینکه امروز به دست ظلم ستیز مردم ایران در واقع یک شخص استیضاح نشده بلکه یک جریان بزرگ استیضاح شده است افزود: ایران اسلامی متعلق به همه مردم و شایستگان است و مختص به یک عدّه خاص نیست و در این میان تفکر انقلابی میزان است.

 وی با اشاره به اینکه ملت ایران انقلاب کردند تا بتوانند آزادانه در مقابل ظلم ایستادگی کنند گفت: آزادی مردم در نظارت بر مسئولان و پاسخگویی درست مسئولان در مقابل مردم امری است که سال‌ها به فراموشی سپرده شده است و دولت سیزدهم این نوید را به ملت ایران می‌دهد که می‌توانند در صورت دیدن بی مسئولیتی آزادانه بیان کنند و به دنبال عدالت باشند.

 نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شعار ملت ما در ابتدا انقلاب "استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی" بود افزود: هر چند در عرصه سیاست مستقل هستیم اما در عرصه اقتصاد و فرهنگ هنوز وابسته‌ایم به طوری که دولت‌های قبل طی سال‌های مختلف با بی‌تدبیری‌های خود زمینه تهدید استقلال سیاسی ایران را به وجود آوردند.

 زاکانی تصریح کرد: با یاری شهدا ملت ایران راه خود را انتخاب کرد و به فضل الهی و با تکیه کردن بر دین و استفاده از افراد لایق در پرتو ریاست جمهوری آیت‌الله رئیسی آغاز تحولی اساسی در کشور را شاهد خواهیم بود که این تحولات بسیاری از مشکلات را از سر راه ملت ایران می‌دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات