صفحه نخست >>  عمومی >> یادداشت کوتاه
تاریخ انتشار : ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۱:۵۶  ، 
شناسه خبر : ۳۳۷۲۲۴
اختلاف رژیم صهیونیستی با کشورهای منطقه یک اختلاف مبنایی است و با امضای قرار داد و کمک های متقابل کشورها بهم، هیچگاه رفع نخواهد شد.
پایگاه بصیرت / گروه بین المللی

امارات متحده عربی پس از عادی سازی رابطه خود با رژیم صهیونیستی در مرحله خیانت بزرگی را به جهان اسلام و هویت عربی کرد و در مرحله دوم خطای راهبردی در حوزه امنیت خود مرتکب شد.

در واقع ایجاد رابطه تنها به نفع صهیونیست ها است و آنها را از فقر رابطه با کشورهای اسلامی در کوتاه مدت نجات می دهد.

اینکه امارات عربی درصدد ارتقای امنیت خود است، مسیر نادرستی را انتخاب کرده است. رژیم صهیونیستی که خود عامل اصلی بحران و عقب ماندگی کشورهای منطقه در حوزه های امنیتی، سیاسی، اقتصادی و ... می باشد چگونه می تواند در راستای منافع کشور امارات گام بردارد. ارزیابی ها نشان میدهد که رژیم صهیونیستی حتی به منافع مشترک نیز ارزش و اعتباری قائل نیست و تنها به برتری خود می اندیشد.

از این رو کمک به این رژیم کودک کش هیچ سنخیتی با منافع کشورهای منطقه نخواهد داشت.  به گزارش خبرگزاری العالم به نقل از روزنامه صهیونیستی جروزالم پست با اشاره به پرواز هواپیماهای باری امارات به سرزمین های اشغالی، نوشت: گمان می رود که امارات در حال انتقال تجهیزات امنیتی و نظامی بر اساس توافقتنامه دفاعی مشترک با تل آویو است.
پایگاه خبری «خلیج الجدید» امروز (شنبه) به نقل از روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» نوشت که هواپیماهای باری عظیم الجثه متعلق به نیروی هوایی امارات طی دو هفته گذشته چندین بار در سرزمین‌های اشغالی فرود آمده اند.
«جروزالم پست» با بیان اینکه دلیل این پروازها هنوز مشخص نیست، تصریح کرد: گمان می‌رود که آن‌ها در حال انتقال تجهیزات امنیتی و نظامی بر اساس توافقنامه دفاعی مشترکی هستند که اخیراً توسط دو طرف (رژیم صهیونیستی و امارات) امضا شده است.
این روزنامه اسرائیلی اضافه کرد که هواپیماهای باری از نوع «سی ۱۷ گلوب مستر» در فرودگاه نظامی «نیواتیم» اسرائیل در صحرای نقب فرود آمدند و هر یک از آن‌ها پس از یک ساعت به پرواز درآمدند.
«جروزالم پست» در ادامه نوشت که یک مقام مسئول صادرات نظامی و امنیتی در وزارت دفاع رژیم اسرائیل در ابتدای ماه آوریل امسال اعلام کرد که ارزش صادرات نظامی این رژیم در سال گذشته ۱۱.۲ میلیارد دلار بوده که هفت درصد آن را کشورهای عربی که قراردادهای عادی‌سازی روابط با رژیم اسرائیل امضا کردند، تشکیل می‌دهد.
امارات و بحرین در ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰ در کاخ سفید توافق عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر اسرائیل امضا کردند و سپس سودان و مغرب نیز با توافق‌های مشابه به جمع آن‌ها پیوستند.

اختلاف رژیم صهیونیستی با کشورهای منطقه یک اختلاف مبنایی است و با امضای قرار داد و کمک های متقابل کشورها بهم، هیچگاه رفع نخواهد شد. ناگفته نماند که عامل مهمی از بحران های سایر نقاط جهان نیز رژیم صهیونیستی است. بطوری که به اعتقاد صهیونیست ها در جهان نباید کشوری بزرگتر و قدرتمند تر از آنها وجود داشته باشد. البته این آرزوی بی ارزش است ولی اوج پستی آنها را به ملت ها می رساند. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات