صبح صادق >>  صفحه آخر >> یادداشت
تاریخ انتشار : ۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۸  ، 
شناسه خبر : ۳۳۸۳۱۵
نشستن و انتظار ثروت باد آورده را کشیدن شبیه کاشت باد و برداشت طوفان است. باید دقت داشت[...]
پایگاه بصیرت / خانم محمدی

نشستن و انتظار ثروت باد آورده را کشیدن شبیه کاشت باد و برداشت طوفان است. باید دقت داشت که حرکت هر فرد و هر جامعه‌ای چه در جهت مادیات و چه در جهت معنویات یا هر دو، محصول تلاش افراد آن جامعه است. پیشرفت جوامع ماتریالیست و مادی‌گرا هم فارغ از این مبنا نیست. این ‌وعده‌ای الهی است که هیچ تلاشی بی‎‌نتیجه نخواهد ماند.
با اهتمام به جایگاه تلاش در آموزه‌های قرآنی و روایی و لزوم پیاده‌سازی آن در زندگی، رهبر معظم انقلاب در سخنرانی بیستم اردیبهشت سال 1395 به گوشه‌ای از برنامه روزانه خود اشاره کرد و گفت: «همه باید تلاش کنیم، شما یک جور تلاش می‌کنید، من یک‌جور تلاش می‌کنم. خب، الحمدلله شما جوان هستید، تلاش‌تان هم آسان‌تر و هم موفق‌تر است. ما دیگر سنین پیری و در واقع به‌طور متعارف سنین بازنشستگی‌مان است. منتها ما بازنشستگی نداریم، ما تا آن دم آخر باید حرکت کنیم. لکن کار خودمان را می‌کنیم.
من به شما عرض بکنم، بنده همین روزهایی که الان در خدمت شما هستم، کارم را از ساعت پنج صبح شروع می‌کنم. یعنی شروع کار من از ساعت پنج صبح است. بعد از نماز صبح می‌روم مشغول کار می‌شوم، تا بعد بیاییم و درس بگوییم، بعد برویم یک استراحتی بکنیم، باز مشغول کار بشویم تا ظهر و تا عصر و حالا تا هر وقت که بشود، تا شب. الان هم که نزدیک ساعت ده است. بنده ساعت ده و ربع، ده و نیم معمولاً دلم می‌خواهد بخوابم اگر بشود.
کار باید کرد؛ برادران هرچه می‌توانید از این جوانی استفاده کنید، جوانان‌تان را هم تشویق کنید کار بزرگی در پیش دارید برای اداره این کشور، این کشور به شما جوان‌ها در آینده احتیاج دارد.»

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات