صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۷  ، 
شناسه خبر : ۳۳۹۲۱۶

رسانه‌های فلسطینی نوشتند، با وجود تسلیم شدن امیر الصیداوی به پلیس اما آماده باش نیروهای امنیتی و نظامی در شهر قدس همچنان تا ساعاتی بعد از تسلیم شدن هم ادامه پیدا کرده است.
یائیر لاپید نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نشست کابینه، بر ادامه تقویت حضور نیروهای امنیتی در قدس اشغالی تاکید و اعلام کرد، این حضور گسترده با هدف جلوگیری از وقوع عملیات مشابهی با الگو گرفتن از عملیات صیداوی صورت می‌پذیرد.
عملیات صیداوی که بامداد امروز به شکل برق آسایی وقوع پیوست منجر به زخمی‌شدن 8 اسرائیلی شد که حال دو نفر از آنها به شدت و خیم گزاش شده است.
به اعتقاد کارشناسان این عملیات ضربه بزرگی به چهره یائیر لاپید که خود را برای انتخاباتآتی آماده می‌کند، وارد کرده است، از اینرو او تلاش کرد تا به صهیونیست‌ها اطمینان دهد شهر قدس برای آنها امن بوده و آنها می‌توانند بدون ترس در آن حضور داشته باشند.
او که از وقوع انتفاضه‌ای بزرگ در کرانه باختری نگران است، فلسطینیان را تهدید کرد در صورتی که دست به عملیات بزنند در هر کجای (فلسطینی اشغالی) ارتش و نیروهای امنیتی به سراغشان خواهد آمد.
روزنامه یدیعوت احارانوت هم در این رابطه به نقل از سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نوشت: در عملیات جستجو برای یافتن صیداوی از پروتوکل "دیگ زودپز" استفاده شد، این نامی است که نیروهای نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی بر نوعی از عملیات جستجو برای یافتن مبارزان فلسطینی گذارده که چندی پیش نیز علیه ابراهیم النابلسی در نابلس هم به کار گرفته شد، استفاده شد.
عملیات با پیشروی آرام و تنگ تر کردن تدریجی حلقه محاصره انجام می‌پذیرد، اما الصیداوی به این نیروها رکب زده و توانست در لحظه‌ای از بخش شرقی بیت المقدس خود را از حلقه محاصره خارج کرده و به بخش غربی بیت المقدس اشغالی که در سال 1948 تمام فلسطینیان از آن اخراج (و پاکسازی نژادی) شده بودند، رسانده و در محله تل بیوت وارد پاسگاه پلیس این منطقه شده و خود را تسلیم کند.
با این حالی سخنگوی پلیس رژیم صهیونیستی در گفتگو با یدیعوت آحرانوت اعتراف کرد که با وجود دستگیری الصیداوی بازهم سرویس‌های امنیتی و اطلاعاتی نگران هستند، زیرا نام این فرد اصلا در هیچ یک از لیست‌های شبکه‌های اطلاعاتی و امنیتی اسرائیل به عنوان یک عنصر مخالف به ثبت نرسیده است از اینرو جزو افرادی که حتی حداقل امکان انجام عمیات ضد اسرائیلی را داشته باشند نیز دسته بندی نشده بود.
این سخنگو تاکید کرد همین امر باعث شده است تا سرویس اطلاعاتی اسرائیل پرونده تمام فلسطینیان را مجددا مورد بازنگری قرار داده تا بتواند مانع از شکل گیر مقاومت انفرادی (در کرانه باختری و قدس) شوند.
در همین راستا شبکه 11 تلویزیون رژیم صهیونیستی هم در رابطه با روند بازجویی از الصیداوی نوشت: بازجویی های پلیس و شاباک از الصیدوای نشان می‌دهد او هیچ نوع رویکرد تندروی دینی نداشته و به شکلی کاملا فردی دست به این کار زده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات