صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۲  ، 
شناسه خبر : ۳۳۹۲۹۴

 «ضمیر کابلوف» نماینده ویژه پوتین و مدیر بخش دوم آسیایی وزارت خارجه روسیه گفت: آمریکا در تدارک اعزام نظامیان دولت سابق افغانستان به اوکراین است.
وی با اظهار اینکه برخی از نیروهای ویژه دولت سابق افغانستان به عضویت داعش درآمده و در عراق و سوریه می‌جنگند، افزود: به نظرم این قابل پیش‌بینی بوده و تکرار سناریوی عراق است که به ظهور داعش منجر شد.
کابلوف ادامه داد: برخی دیگر از این نیروها نیز ظاهراً با وعده پول، مزدور نظامی شده‌اند، زیرا باید مخارج زندگی‌شان را تأمین کنند، بنابراین به نازی‌های اوکراینی ملحق می‌شوند.نماینده ویژه پوتین به نقل از یکی از مقامات قزاقستانی در کنفرانس اخیر افغانستان که به میزبانی ازبکستان برگزار شده بود، گفت: حدود 110 هزار نظامی افغانستان پس از سقوط کابل از این کشور گریخته و در انتظار کسب اجازه ورود به آمریکا هستند، اما ظاهراً کسی قرار نیست به آن‌ها اجازه ورود دهد.
وی با تأکید بر اینکه دولت موقت طالبان نقشی در اعزام نیروهای سابق افغانستان به اوکراین ندارد، گفت: طالبان تضمین کرده است اجازه ندهد شبه‌نظامیان یا تروریست‌ها به اوکراین اعزام شوند. آنها تضمین کرده‌اند در حد توان خود، اجازه این کار را ندهند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربیننده ترین
پرطرفدارترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات