صفحه نخست >>  عمومی >> ویژه ها
تاریخ انتشار : ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۶  ، 
شناسه خبر : ۳۳۹۸۷۸
واکاوی رفتار دشمن در شرایط امروزی نشان می دهد که جریان آمریکایی- صهیونیستی، تاکتیک ضربه زدن به جمهوری اسلامی را از تغییر دادند و از رفتارهای زودبازده به سمت جریان سازی رفتند.
پایگاه بصیرت / گروه بین الملل/ اکبر معصومی

۱۳ آبان؛ سرآغاز افول استکبار در جهان - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت

واکاوی رفتار دشمن در شرایط امروزی نشان می دهد که جریان آمریکایی- صهیونیستی، تاکتیک ضربه زدن به جمهوری اسلامی را از تغییر دادند و از رفتارهای زودبازده به سمت جریان سازی رفتند. در واقع دشمن با تغییر شیوه بدنبال دستکاری ادراک جامعه در بلند مدت می باشد. رفتار محور شیطانی نسبت به نظام اسلامی‌ نشان می‌دهد که دشمن تلاش می‌کند ادراک و قدرت تحلیلی جامعه را تغییر دهد.‌ این ‌ایده به اندازه‌ای در اتاق فکرهای غرب اهمیت دارد که شاید در طول شبانه‌روز حتی یک ثانیه نیز رسانه‌های محور شیطانی مورد اشاره از خبرسازی، دروغ‌پراکنی، ناامیدسازی و تلاش برای تغییر عقیده مردم کشورمان دست بر نمی‌دارند. در واقع دشمن تلاش می‌کند هر آن چیزی که در میدان نبرد به دست نیاورده‌اند با تغییر در قدرت تحلیلی و اعتقادی جامعه، به دست بیاورند. در چنین شرایطی تقویت معنویت‌گرایی در سطح کشور به عنوان پادزهر برای مقابله با جنگ ادراکی دشمن یک الزام محسوب می‌شود .

رهبر معظم انقلاب اسلامی ‌در تعربف معنویت‌گرایی معتقدند: "معنویت به معناي ارتقاي روح و فراتر از ماده رفتن است، اما در بطن زندگی اتفاق می‌افتد و یک افزونه استکبارستیزي هم دارد." از‌ ‌این‌رو در طول انقلاب اسلامی، یکی از اساسی‌ترین موضوعی که باعث شکست‌ناپذیری ‌جمهوری اسلامی‌ شده است و ‌ایران را متفاوت از همه کشورها کرده است، وجود روحیه استکبارستیزی در سطح عمومی ‌جامعه است. حال در چنین شرایطی تقویت معنویت (شمال مؤلفه‌های عینی مانند استکبارستیزی، ظلم‌ناپذیری، تقوای سیاسی و جریانی و...) در جامعه یک اقدام اساسی و ضروری محسوب می‌شود. در واقع برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی‌ معنویت‌گرایی نقش اساسی دارد و بدون شک راه شکست دشمن نیز از همین مسیر خواهد بود. نکته دوم توجه به ‌این موضوع است که همه‌گیری معنویت باعث نشاط، رشد استعداد‌ها و در نتیجه خود اتکایی جامعه اسلامی‌ نیز خواهد شد و کشور را به سمت قدرت‌سازی سوق خواهد داد.

با توجه به مختصات و جایگاه معنویت در توسعه و پیشرفت کشور می‌توان نتیجه گرفت که «معنویت و استکبارستیزی» اساسی‌ترین نیاز کشور براي تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است به گونه‌اي که معنویت را می‌توان جهت‌دهنده و موتور محرک گام دوم انقلاب دانست. موفقیت‌های کشور در مقابله با رفتار‌های استکباری آمریکا و محور شیطانی، مجاهدت‌هاي جوانان دوران هشت ساله دفاع مقدس، مدال افتخارآمیز و برند انحصاري رقابت با شیطان بزرگ و... نشان می‌دهد که مهم‌ترین منبع و درون مایه تفکر انقلاب اسلامی ‌معنویت است. بی‌جهت نیست که امروزه بر اثر روحیه استکبارستیزی و معنویت‌گرایی پرچم جمهوری اسلامی‌ایران در اوج می‌درخشد.  نکته پایانی تاکید بر این نکته است که با توجه رویکرد دشمنی ها، برقراري جامعه معنوي و احیاي هویت دینی در جامعۀ امروزي ما امري حیاتی محسوب می شود. بطوری که استکبار جهانی با سرمایه گذاري عظیم و بکارگیري انواع ابزار پیشرفته به دنبال مسخ ارزشهایی است تا بتواند هویت دینی و قدرت ادارکی جامعه را نابود و یا تغییر اساسی دهد. این در حالی است که اگر هویت دینی در جامعه تقویت شود و جامعه اي کاملا معنوي برقرار شود، تمام برنامه ریزی دشمن خود بخود خنثی خواهد شد. ساماندهی اسلام آمریکایی و شیعه لندنی  در کنار فشارهای اقتصادی و ... همگی در راستای تغییر گفتمان انقلابی گری که ریشه در استکبار ستیزی دارد، می باشد. حال بیگانه سازی جامعه با انقلاب و تلاش برای تغییر در رفتار مراکز و افراد تصمیم گیر و تصمیم ساز از جمله اهداف جبهه استکباری برای غلبه بر گفتمان موفق انقلاب اسلامی است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات