صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۹  ، 
شناسه خبر : ۳۴۰۱۶۴

هزاران شهروند انگلیسی روز شنبه با حضور در خیابان‌های شهرهای مختلف این کشور علیه بحران هزینه زندگی و تورم بالایی که در ۴۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده، اعتراض کردند.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» این تجمعات توسط اتحادیه‌های کارگری و فعالان تغییرات اقلیمی سازماندهی شده بود و در تمام شهرهای بزرگ از جمله «لندن» پایتخت انگلیس برگزار شد.

بر اساس این گزارش، صدها نفر مقابل یکی از ایستگاه‌های معروف قطار در لندن تجمع کردند. «تیم» یکی از معترضان به خبرگزاری آناتولی گفت، این کشور در بحران اقتصادی است که برای مدت طولانی ادامه یافته است.

این شهروند انگلیسی گفت:«مردم مدت‌هاست در فقر زندگی می‌کنند و اکنون، بحران سوخت و افزایش هزینه انرژی برای مردم غیرقابل باور است. مردم نمی‌توانند اینگونه به زندگی ادامه دهند.»

 

این شهروند انگلیسی ادامه داد: «من همکارانی در محل کار دارم که وقتی قبض سوخت خود را پرداخت می کنند و تمام هزینه‌های فزاینده دیگر را می‌پردازند، دیگر قادر به اداره هزینه‌های جاری زندگی خود نیستند.»

وی با اشاره به افزایش اجاره خانه که به تازگی ۱۷ درصدی افزایش یافته است، گفت: «ما هیچگونه افزایش حقوقی نداریم. افزایش حقوق ما در حال حاضر چیزی حدود ۸ درصد است. اینک، مردم می‌گویند که دیگر نمی‌توانیم ادامه دهیم.»

«هلن»، یکی دیگر از معترضان  گفت که «لیز تراس» نخست وزیر انگلیس یک عروسک خیمه شب بازی است.

به گفته هلن، مردم به انواع مختلف رنج می‌برند. وی گفت: « نمی‌دانیم اوضاع به کجا ختم می‌شود. ما باید از شر آن‌ها (دولتمردان) خلاص شویم. باید از شر این دولت محافظه کار خلاص شویم.»

 به گزارش منابع خبری، در شهرهای اسکاتلند نیز تظاهرات و تجمعات مشابهی برگزار شد.

 

این گزارش حاکیست، صدها هزار شهروند انگلیسی روز شنبه با امضای طوماری از لیز تراس نخست‌وزیر درخواست کردند انتخابات سراسری برگزار کند.

 

در پی استعفای «بوریس جانسون» نخست‌وزیر سابق انگلیس، ماه گذشته اعضای حزب حاکم محافظه‌کار در میان اعضای خود انتخابات برگزار کرده و تراس را برگزیدند. بیش از ۲۰۰ هزار نفر از مردم انگلیس با امضای این طومار خواستار برگزاری انتخابات سراسری شدند تا همه مردم کشور و نه فقط اعضای حزب محافظه‌کار درباره آینده کشورشان تصمیم بگیرند.

وبگاه شبکه خبری «ان‌بی‌سی»  نیز به تازگی  در این زمینه نوشت، لیز تراس، نخست وزیر انگلیس پیشنهاد کاهش مالیات را ارائه کرده، اما این اقدام  موجب شوک در بازارهای مالی و سقوط شدید «پوند» شده و آینده سیاسی لیز تراس را در تردید قرار داده است.

بر اساس این گزارش، انگلیس که قبلاً با فهرستی از چالش‌ها روبرو بوده، اما راه حل پیشنهادی لیز تراس نیز اقتصاد این کشور را به سمت هرج و مرج سوق داده و عواقب طولانی مدت بسیاری از انگلیسی‌ها را تهدید می‌کند.

طرح ۴۸ میلیارد دلاری دولت محافظه‌کار لیز تراس برای کاهش مالیات به‌ویژه برای پردرآمدترین افراد کشور شوک شدیدی را در بازارهای مالی ایجاد کرده، باعث سقوط شدید پوند شده و آینده سیاسی تراس را در معرض شک و تردید قرار داده است

برچسب اخبار
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات