حماسه و جهاد >>  حماسه وجهاد >> اخبار ویژه
تاریخ انتشار : ۱۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۴  ، 
شناسه خبر : ۳۴۰۹۶۶

سرلشکر محمد باقری رییس ستادکل نیروهای مسلح در پیامی به‌مناسبت 13 آبان روز استکبارستیزی، سه رویداد تبعید امام خمینی(ره) در سال 43، کشتار دانش‌آموزان سال 57 و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال 58 را نیروی محرکه حرکت‌های مردمی به‌سمت انقلاب برشمرد و گفت: این سه رویداد اگرچه در فاصله زمانی 15ساله اتفاق افتاد، اما هر سه حرکت، پیش‌برنده و منشأ شکل‌گیری هویتی ماندگار به‌نام انقلاب اسلامی شد.

سرلشکر باقری: انقلاب، هژمونی آمریکا در جهان را به چالش کشیده است

متن کامل این پیام به‌شرح زیر است:

١٣ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار در سه مقطع مهم تاریخی، به‌عنوان نیرو محرکه حرکت‌های مردمی به‌سمت انقلاب اسلامی ایران عمل کرده است.

یکی در سال 4٣ که تبعید حضرت امام خمینی(ره) به ترکیه رقم خورد، دیگری در سال 5٧ با کشتار دانش‌آموزان توسط عمّال رژیم سرسپرده آمریکا ثبت شد و بالاخره سال 5٨ که لانه جاسوسی آمریکا تسخیر شد. این سه رویداد اگرچه در فاصله زمانی 15ساله اتفاق افتاده، اما هر سه حرکت، پیش‌برنده و منشأ شکل‌گیری هویتی ماندگار به‌نام انقلاب اسلامی شد.

این روز بزرگ را به‌ویژه به دانش‌آموزان عزیز و آینده‌سازان کشور تبریک می‌گویم.

اگرچه از انقلاب استقلال‌طلبانه و ضداستکباری ملّت ایران که منجر به اخراج آمریکا و دولت وابسته به او شد، 44 سال می‌گذرد، اما این انقلاب الهام‌بخش، اکنون توانسته است هژمونی پوشالی آمریکا را در منطقه و جهان به چالش بکشد.

دستان اختاپوسی این دولت استعمارگر یکی پس از دیگری در کشورها در حال قطع شدن است، به‌گونه‌ای که امروز دیوارهای حیاط خلوت آمریکا هم در حال فرو ریختن است.

مؤسسات، نظریه‌پردازان و استراتژیست‌های شناخته‌شده آمریکایی برای افول این کشور، روزشمار تعیین کرده‌اند و با اذعان به اینکه نظم جهان تک‌قطبی به‌رهبری آمریکا، روزهای پایانی خود را سپری می‌کند، خبر از جهان چندقطبی در آینده نزدیک می‌دهند که جمهوری اسلامی ایران یکی از بازیگران مؤثر آن است، راز فتنه‌انگیزی‌های آمریکا و دنباله‌های منطقه‌ای آن علیه ملّت ایران در این نکته نهفته است.

اندکی صبر، سحر نزدیک است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات