فرهنگی >>  فرهنگی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۹  ، 
شناسه خبر : ۳۴۱۷۸۵

دیدن این زنان حاج قاسم را ناراحت می‌کرد

مدافع حرم رضا حاجی‌زاده به سال ۱۳۶۶ در شهرستان آمل متولد شد. رضا بعد از اتمام تحصیلاتش وارد سپاه شد و برای دفاع از حرم حضرت زینب و مبارزه با تروریست‌های تکفیری عازم سوریه شد و سرانجام ۱۷ اردیبهشت سال ۹۵ در خان طومان مزد جهادش را از خدا گرفت و شهید شد. مریم شکری همسر این شهید در برشی از خاطرتش ماجرای دیدار با حاج قاسم سلیمانی را اینگونه روایت می‌کند: 

سال ۹۵ در مصلای بابل قرار ملاقات با سردار سلیمانی بود. حاج قاسم میز به میز پای صحبت خانواده‌ها نشستند. دقایقی بعد سر میز ما نشستند. ابتدا با پدر و مادر شهید صحبت کردند و بعد نگاهی به من کردند و پرسیدند شما دختر شهید هستید؟ گفتم: نه همسر شهیدم. با تعجب دوباره پرسیدند: شما همسر شهید هستی؟! گفتم: بله. با همان لحن متعجب پرسیدند بچه هم داری؟ گفتم: بله دو فرزند هم دارم. سردار گفتند: بنشین بنشین می‌خواهم با تو صحبت کنم. از اوضاع و احوالم پرسید و من همه را با اشک جواب می‌دادم. سردار گفت: گریه نکن گفتم: نمی‌توانم.

حاج قاسم رو کردند به مادر شوهرم و گفتند حاج خانم هوای دختر ما را داری؟ مادر شوهرم گفت: بله مجدد عروس خودم شد. سردار با لبخندی گفت: دختر به این ماهی، اگر این کار را نمی‌کردید چه می‌کردید؟ بعد با حالتی گفت: کسانی که به شهادت می‌رسند اینقدر از شهادت‌شان ناراحت نمی‌شوم که همسرانشان را می‌بینم ناراحتم می‌کند.

 

منبع: فارس

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین مطلب
پربیننده ترین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات