تحریم دارویی ایران و سکوت مجامع بین المللی
گرچه مقامات کاخ سفید مدعی اند که دارو، غذا و موارد بشردوستانه جملگی در تحریم های یکجانبه آمریکا مستثنی شده است، اما این ادعای پوچ با واقعیات موجود و رفتار شرکتها و کمپانی های دارویی و بهداشتی در جهان کمترین تطابقی ندارد!
نشانه‌های امید ملت ایران
ما امروز در مقطعی هستیم که می‌بینیم از یک طرف جمهوری اسلامی به یک قدرت بلامنازع در منطقه تبدیل شده و از طرفی آمریکایی‌ها در مسیر از دست دادن نفوذ خود در منطقه هستند تا جایی که در سال‌های آینده امکان حضور در این منطقه را هم نخواهند داشت.
چرا آمریکایی ها برای خرید سلاح صف کشیده اند؟+تصاویر
کرونا و افول آمریکا
نوع اسلحه های خریداری شده نشان دهنده شیوع ترس در بین مشتریان است. تقریبا هیچ علاقه ای به اسلحه شکاری وجود ندارد. در عوض، مردم به دنبال اسلحه های مرگبارتر هستند و تقاضای زیادی برای تفنگ های نیمه اتوماتیک AR-15 وجود دارد.
آیا ترامپ قربانی «ویروس خودساخته» خواهد شد؟
نگاهی به سیاستهای کرونایی کاخ سفید
در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 میلادی، ترامپ در مبارزات انتخاباتی خود، نحوه مواجهه دولت اوباما با ویروس ابولا را مورد انتقاد شدید قرار داد. از این رو دموکراتها قصد ندارند این بار و در ماجرای شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده، به راحتی از کنار ماجرا بگذرند.
چرا آمریکا حق اظهارنظر درباره انتخابات ایران را ندارد؟ به این 5 دلیل
وزارت خزانه داری و خارجه آمریکا مدعی شدند شورای نگهبان مانع انتخابات آزاد در ایران شده است. جوسازی و جنجال آمریکا علیه نظام سیاسی و انتخاباتی ایران در حالی است که به دلایل مختلف منطقی و سیاسی، دولت آمریکا و سیستم سیاسی این کشور فاقد صلاحیت لازم درباره اظهار نظر در این مورد است.
منازعه ترامپ و بولتون به کجا ختم می‌شود؟
ماجرای یک استیضاح نمایشی؛
شاید تنها انتقاد قابل پذیرش ترامپ در قبال بولتون، چرایی سکوت قبلی وی در زمان وقوع ماجرا باشد. در هر حال، از اکنون سایه جان بولتون بر سر ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آبان ماه سال آینده سنگینی می‌کند.
پیامدهای پیروزی جانسون برای انگلیس و اروپا چیست؟
بوریس جانسون در حالی به پیروزی رسید که توافق برگزیت اکنون به نظر بسیاری از کارشناسان در آستانه اجرا شدن است. هرچند در این مسیر جانسون مسیر پیچیده ای در پیش دارد. با این حال پیروزی قاطعانه جانسون در انتخابات پارلمانی بیش از همه باعث تقویت جریان های افراطی و ناسیونالیستی در اروپا خواهد شد.
خوانش اشتباه آمریکا از اعتراض ها در ایران
بیش از یک سال از خروج یک جانبه ایالات متحده از برجام و امال تحریم ها علیه ایران می گذرد و توافق هسته ای در آستانه فروپاشی قرار گرفته است. در حال حاضر تنها مسیر آشکار و موجود برای ایران و آمریکا در جلوگیری از مواجهه مستقیم، ابتکار امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، برای میانجیگری و ایجاد خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری برای ایران برای تامین نیازهای اساسی آن است. با این حال، به نظر می رسد اعتراض های مردمی در ایران، واشنگتن را از تلاش برای شروع مجدد دیپلماسی با تهران سرد کرده است...
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با بیان اینکه تخلفات ترامپ محرز شده، از کمیته قضایی این مجلس خواست طرح استیضاح ترامپ را برای رأی‌گیری در صحن اصلی و ارسال آن به سنا، تدوین کند.
چگونه ترامپ هم در آمریکای لاتین ناکام ماند؟
شوک چپ گرایان بر پیکره کاخ سفید
پیروزی مجدد مورالس در انتخابات بولیوی، پیروزی چپ گرایان در انتخابات آرژانتین و ناکامی ایالات متحده در سرنگونی دولت مادورو، جملگی منجر به تقویت جریان ضد امپریالیسم و چپ گرا در آمریکای لاتین شده است. بدون شک در آینده ای نزدیک، شاهد ایجاد پیوند محکم تر و کاربردی تری میان مخالفان ایالات متحده در آمریکای لاتین خواهیم بود.
پربیننده ترین