ده دقیقه قبل از شلیک
آمریکایی‌ها عامل مرگ ۲۲۰ هزار نفر در ژاپن، ۵۰۴ هزار نفر در جنگ ویتنام و کشتن بیش از یک میلیون نفر در عراق، یکصد هزار نفر در یمن، ۱۳۰ هزار نفر در افغانستان و ۵۰۰ هزار نفر در سوریه هستند؛ بنابراین این ادعا که سردمدار آمریکا به دلیل کشته نشدن ۱۵۰ ایرانی دستور حمله را لغو می‌کند، موضوعی اعجاب‌انگیز است.
یک مقام سابق وزارت خزانه‌داری آمریکا که تحلیلگر مسائل ایران است به خبرگزاری رویترز گفت:تحریم‌های جدید تنها اثر اندکی خواهند داشت چون شرکت‌های غیرآمریکایی تا الان هم به دلیل تحریم‌های فعلی از انجام تجارت با بخش پتروشیمی ایران خودداری می‌کردند.
سان تزو یک استراتژیست جنگی افسانه ای در چین باستان جملات معرفی در هنر جنگیدن دارد ،او ترجیح می دهد بدون جنگ پیروز شود و یا در نهایت در مرحله اول، با ساده ترین جنگ برنده شود.
چگونه سیاهچاله برگزیت «ترزا می» را هم بلعید؟
پس از استعفای ترزا می احتمالا جانشینان وی به دنبال خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا خواهند بود که این مسئله علاوه بر پیامدهای اقتصادی و امنیتی برای دو طرف، خطر تجزیه برای انگلیس و فروپاشی برای اتحادیه اروپا را نیز بیشتر خواهد کرد.
شکست کودتا؛ آیا آمریکا به ونزوئلا حمله خواهد کرد؟
آمریکا در روزهای اخیر با تشویق و تحریک فرماندهان و سربازان ارتش ونزوئلا به جدایی از نظام قانونی کشورشان و حمایت از آنها برای پیوستن به صفوف مخالفین دولت، تلاش دارد تا ارتش ونزوئلا را که بعد از توده های مردم مهمترین پشتیبان دولت انقلابی این کشور است با تجزیه و فروپاشی روبرو کند.
کشورهای غربی در برابر بلایای طبیعی چه کارنامه ای دارند؟
به بهانه حملات رسانه ای علیه ایران در سیل اخیر
مقایسه عملکرد ایران در برابر سیل اخیر با عملکرد نهادهای آمریکایی در برابر چندین طوفان و آتش سوزی دلیلی بر موفق بودن ایران در این زمینه است. وسعت سیل اخیر در ایران به مراتب از بزرگترین بلایای طبیعی در آمریکا بیشتر بوده اما با این وجود مدیریت کشور در مرحله یاری رساندن به آسیب دیدگان و همراه کردن همه گروه ها بدین منظور کاملا موفق عمل کرده است. البته نقص ها و مشکلات زیادی همچنان در این مورد وجود دارد و باید در مرحله پیشگیری بتوان با اتخاذ تصمیماتی، میزان خسارات ناشی از بلایایی مانند سیل اخیر را به حداقل رساند.
هشدار 8 ماه پیش رهبر انقلاب درباره اروپا چه نکاتی دارد؟
برخی گلایه و مطالبه می کنند که چرا رهبری به فلان قضیه ورود نمی کنند. همین ماجرای هشدار 8 ماه پیش ایشان و پیش بینی شان درباره رفتار اروپا یک نمونه است. هشدارها در آشکارا و چندین برابر آن در خفا داده می شود. اما اینکه مخاطبین چقدر به این توصیه ها عمل می کنند مسئله دیگری است که در جای خود می توان و باید به آن پرداخت.
فراموشی «باغ وحش انسانی» و سرگرمی دختران دبیرستانی بلژیک
اسلام ستیزی در اروپا ادامه دارد
اسلام ستیزی در اروپا واکنشی از سر خشم و استیصال به گسترش سریع اسلام در این قاره است. اقداماتی شبیه آنچه در مدرسه «پیترز جوزفین» رخ داد، نتیجه عکس خواهد داشت و دل های سرگشته و مشتاق حقیقت را بیش از پیش به سوی شناخت و انتخاب اسلام سوق خواهد داد.
سایه سرد زمستانی بر نشست ورشو
به نوشته گاردین در ابتدا موضوع این نشست ایران بود اما اروپایی ها به آمریکا متذکر شدند که این عقیده خیلی هوشمندانه نیست تا نشستی را برگزار کنند که در آن اختلاف نظر بین مقامات آمریکایی و اروپایی بر سر مساله ایران نمود پیدا کند. به همین دلیل مقامات امریکایی سیبل این نشست را به جای موضوع ایران، موضوع منطقه غرب آسیا بنا نهادند با این وجود باز هم بر این نشست سایه سرد زمستانی حکمفرما بود.
کودتای آمریکایی در ونزوئلا با مدل فتنه 88 در ایران
بحران ونزوئلا در گفتگو با 4 کارشناس
با وجود اینکه انتخابات ریاست جمهوری به شکل الکترونیک در سراسر کشور ونزوئلا انجام شده و یک جریان اپوزیسیون به شکل علنی مورد حمایت CIA و آمریکا قرار گرفته از طریق هماهنگ کردن این جریان اپوزیسیون که ریاست پارلمان رهبری اش را عهده دار است آمریکا قصد دارد جریان همسوی خودش را از طریق یک کودتای نرم به قدرت برساند.
نتیجه تازه ترین تلاش آمریکا در سرزمین کودتاها چه می شود؟
بررسی بحران ونزوئلا
کودتای آمریکایی در ونزوئلا اگرچه ابعاد مختلف اقتصادی، دیپلماتیک، امنیتی و نظامی دارد اما عملیات روانی و رسانه ای است که به سایر اضلاع معنا داده و نتیجه آنها را روشن می کند. باید منتظر ماند و دید سرنوشت جدیدترین دخالت آمریکا در آمریکای لاتین، سرزمین کودتاها چه می شود.
آینده ونزوئلا به کدام سمت می رود؟
هماهنگی اقدامات بین دولت خودخوانده گوایدو با واشنگتن نشان می دهد که کودتای صورت گرفته شده کاملا منشا خارجی دارد. گرچه وضعیت بد اقتصادی کار را برای دولت مادورو بشدت دشوار ساخته ولی اکثریت مردم این کشور تا کنون از کودتای آمریکایی حمایت نکرده اند.
پربیننده ترین