دومینوی جنگ تجاری چین و امریکا
ابزارهای تلافی جویانه ای که پکن تا کنون به کار گرفته، تنها بخشی از آن چیزی است که می تواند به اقتصاد امریکا ضربه وارد کند. مواد معدنی کمیاب که در ساخت تراشه ها کاربرد اساسی دارد و چین 80 درصد این مواد مورد نیاز امریکا را تامین می کند، همکاری های سیاسی و امنیتی پکن و واشینگتن و اوراق قرضه امریکایی که در دست چینی هاست، گزینه هایی هستند که هنوز از طرف چین روی میز نیامده اند.
برگزيت سياسي محافظه کاران
وضعيت نامساعد اقتصادي بريتانيا و جوانب زيانبار برگزيت بر وضعيت اقتصاد و صنعت حمل ونقل و کشتيراني و بانکداري موجب گرديد، هر روز برتعداد مخالفان خروج از اتحاديه اروپا افزوده شود
اصلی ترین چالش های بوریسِ دلقک چیست؟
نگاهی به چالش های پیش روی نخست وزیر جدید انگلیس
نخست وزیری جانسون به معنای تقویت جناح افراطی ها در اروپا خواهد بود. دیدگاه های وی در مورد مسلمانان و اقلیت ها همانند دیدگاه های دونالد ترامپ است وبه همین جهت به  ترامپِ انگلیس معروف است. بوریس جانسون هر چند توانسته در رقابت با جرمی هانت با اقتدار پیروز شود اما عمر دولت وی می تواند تنها 100 روز باشد.
ده دقیقه قبل از شلیک
آمریکایی‌ها عامل مرگ ۲۲۰ هزار نفر در ژاپن، ۵۰۴ هزار نفر در جنگ ویتنام و کشتن بیش از یک میلیون نفر در عراق، یکصد هزار نفر در یمن، ۱۳۰ هزار نفر در افغانستان و ۵۰۰ هزار نفر در سوریه هستند؛ بنابراین این ادعا که سردمدار آمریکا به دلیل کشته نشدن ۱۵۰ ایرانی دستور حمله را لغو می‌کند، موضوعی اعجاب‌انگیز است.
یک مقام سابق وزارت خزانه‌داری آمریکا که تحلیلگر مسائل ایران است به خبرگزاری رویترز گفت:تحریم‌های جدید تنها اثر اندکی خواهند داشت چون شرکت‌های غیرآمریکایی تا الان هم به دلیل تحریم‌های فعلی از انجام تجارت با بخش پتروشیمی ایران خودداری می‌کردند.
سان تزو یک استراتژیست جنگی افسانه ای در چین باستان جملات معرفی در هنر جنگیدن دارد ،او ترجیح می دهد بدون جنگ پیروز شود و یا در نهایت در مرحله اول، با ساده ترین جنگ برنده شود.
چگونه سیاهچاله برگزیت «ترزا می» را هم بلعید؟
پس از استعفای ترزا می احتمالا جانشینان وی به دنبال خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا خواهند بود که این مسئله علاوه بر پیامدهای اقتصادی و امنیتی برای دو طرف، خطر تجزیه برای انگلیس و فروپاشی برای اتحادیه اروپا را نیز بیشتر خواهد کرد.
شکست کودتا؛ آیا آمریکا به ونزوئلا حمله خواهد کرد؟
آمریکا در روزهای اخیر با تشویق و تحریک فرماندهان و سربازان ارتش ونزوئلا به جدایی از نظام قانونی کشورشان و حمایت از آنها برای پیوستن به صفوف مخالفین دولت، تلاش دارد تا ارتش ونزوئلا را که بعد از توده های مردم مهمترین پشتیبان دولت انقلابی این کشور است با تجزیه و فروپاشی روبرو کند.
کشورهای غربی در برابر بلایای طبیعی چه کارنامه ای دارند؟
به بهانه حملات رسانه ای علیه ایران در سیل اخیر
مقایسه عملکرد ایران در برابر سیل اخیر با عملکرد نهادهای آمریکایی در برابر چندین طوفان و آتش سوزی دلیلی بر موفق بودن ایران در این زمینه است. وسعت سیل اخیر در ایران به مراتب از بزرگترین بلایای طبیعی در آمریکا بیشتر بوده اما با این وجود مدیریت کشور در مرحله یاری رساندن به آسیب دیدگان و همراه کردن همه گروه ها بدین منظور کاملا موفق عمل کرده است. البته نقص ها و مشکلات زیادی همچنان در این مورد وجود دارد و باید در مرحله پیشگیری بتوان با اتخاذ تصمیماتی، میزان خسارات ناشی از بلایایی مانند سیل اخیر را به حداقل رساند.
هشدار 8 ماه پیش رهبر انقلاب درباره اروپا چه نکاتی دارد؟
برخی گلایه و مطالبه می کنند که چرا رهبری به فلان قضیه ورود نمی کنند. همین ماجرای هشدار 8 ماه پیش ایشان و پیش بینی شان درباره رفتار اروپا یک نمونه است. هشدارها در آشکارا و چندین برابر آن در خفا داده می شود. اما اینکه مخاطبین چقدر به این توصیه ها عمل می کنند مسئله دیگری است که در جای خود می توان و باید به آن پرداخت.
فراموشی «باغ وحش انسانی» و سرگرمی دختران دبیرستانی بلژیک
اسلام ستیزی در اروپا ادامه دارد
اسلام ستیزی در اروپا واکنشی از سر خشم و استیصال به گسترش سریع اسلام در این قاره است. اقداماتی شبیه آنچه در مدرسه «پیترز جوزفین» رخ داد، نتیجه عکس خواهد داشت و دل های سرگشته و مشتاق حقیقت را بیش از پیش به سوی شناخت و انتخاب اسلام سوق خواهد داد.