پیامدهای پیروزی جانسون برای انگلیس و اروپا چیست؟
بوریس جانسون در حالی به پیروزی رسید که توافق برگزیت اکنون به نظر بسیاری از کارشناسان در آستانه اجرا شدن است. هرچند در این مسیر جانسون مسیر پیچیده ای در پیش دارد. با این حال پیروزی قاطعانه جانسون در انتخابات پارلمانی بیش از همه باعث تقویت جریان های افراطی و ناسیونالیستی در اروپا خواهد شد.
خوانش اشتباه آمریکا از اعتراض ها در ایران
بیش از یک سال از خروج یک جانبه ایالات متحده از برجام و امال تحریم ها علیه ایران می گذرد و توافق هسته ای در آستانه فروپاشی قرار گرفته است. در حال حاضر تنها مسیر آشکار و موجود برای ایران و آمریکا در جلوگیری از مواجهه مستقیم، ابتکار امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه، برای میانجیگری و ایجاد خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری برای ایران برای تامین نیازهای اساسی آن است. با این حال، به نظر می رسد اعتراض های مردمی در ایران، واشنگتن را از تلاش برای شروع مجدد دیپلماسی با تهران سرد کرده است...
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با بیان اینکه تخلفات ترامپ محرز شده، از کمیته قضایی این مجلس خواست طرح استیضاح ترامپ را برای رأی‌گیری در صحن اصلی و ارسال آن به سنا، تدوین کند.
چگونه ترامپ هم در آمریکای لاتین ناکام ماند؟
شوک چپ گرایان بر پیکره کاخ سفید
پیروزی مجدد مورالس در انتخابات بولیوی، پیروزی چپ گرایان در انتخابات آرژانتین و ناکامی ایالات متحده در سرنگونی دولت مادورو، جملگی منجر به تقویت جریان ضد امپریالیسم و چپ گرا در آمریکای لاتین شده است. بدون شک در آینده ای نزدیک، شاهد ایجاد پیوند محکم تر و کاربردی تری میان مخالفان ایالات متحده در آمریکای لاتین خواهیم بود.
دو قربانی اصلی اوکراین گیت چه کسانی هستند؟
دوئل بایدن و ترامپ به سود وارن و سندرز
بسیاری از تحلیلگران آمریکایی معتقدند که دامنه ماجرای "اوکراین گیت" گسترده تر از چیزی است که ترامپ تصور می کند! این موضوع، قطعا در انتخابات سال آینده میلادی برای ترامپ دردسرهای زیادی ایجاد خواهد کرد و حتی پای برخی چهره های امنیتی ضد ترامپ را نیز به این رقابت حساس باز خواهد کرد.
سه سناریوی ترامپ برای پیروزی در انتخابات 2020
برای اینکه ترامپ در سال 2020 دوباره انتخاب شود نیازی نیست که رای‌دهندگان عاشق او باشند کافی است آنان رقیب او را کمتر دوست داشته باشند. آیا این احتمال وجود دارد؟
از واترگیت تا اوکراین‏ گیت
بعضی از تحلیل گران دونالد ترامپ را با ریچارد نیکسون مقایسه کرده اند. زیرا همان طور که واترگیت به استعفای ریچارد نیکسون ختم شد، به احتمال اوکراین گیت هم به استیضاح ترامپ ختم خواهد شد، زیرا استعفای ترامپ با توجه به شخصیت وی، بعید به نظر می رسد.
دومینوی جنگ تجاری چین و امریکا
ابزارهای تلافی جویانه ای که پکن تا کنون به کار گرفته، تنها بخشی از آن چیزی است که می تواند به اقتصاد امریکا ضربه وارد کند. مواد معدنی کمیاب که در ساخت تراشه ها کاربرد اساسی دارد و چین 80 درصد این مواد مورد نیاز امریکا را تامین می کند، همکاری های سیاسی و امنیتی پکن و واشینگتن و اوراق قرضه امریکایی که در دست چینی هاست، گزینه هایی هستند که هنوز از طرف چین روی میز نیامده اند.
برگزيت سياسي محافظه کاران
وضعيت نامساعد اقتصادي بريتانيا و جوانب زيانبار برگزيت بر وضعيت اقتصاد و صنعت حمل ونقل و کشتيراني و بانکداري موجب گرديد، هر روز برتعداد مخالفان خروج از اتحاديه اروپا افزوده شود
اصلی ترین چالش های بوریسِ دلقک چیست؟
نگاهی به چالش های پیش روی نخست وزیر جدید انگلیس
نخست وزیری جانسون به معنای تقویت جناح افراطی ها در اروپا خواهد بود. دیدگاه های وی در مورد مسلمانان و اقلیت ها همانند دیدگاه های دونالد ترامپ است وبه همین جهت به  ترامپِ انگلیس معروف است. بوریس جانسون هر چند توانسته در رقابت با جرمی هانت با اقتدار پیروز شود اما عمر دولت وی می تواند تنها 100 روز باشد.
پربیننده ترین