گردان‌های عز الدین قسام شاخه نظامی حماس از هدف قرار گرفتن یکی از محل‌های نگهداری نظامیان اسیر اسرائیلی در جریان جنگ سیف القدس پرده برداشت.
نشست دو روزه بین المللی تاشکند با عنوان «امنیت و توسعه اقتصادی افغانستان»، صبح سه شنبه و با یک روز تاخیر، با حضور حسن کاظمی قمی نماینده ویژه رئیسی جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان و هیاتی از طالبان آغاز شد.
سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا درباره منفعت این کشور در احیای برجام می‌گوید توافق با ایران قیمت گاز را کاهش می‌هد.
محور آستانه منشا اثری جدی در تحولات سوریه نخواهد بود
سفر پوتین به ایران ارتباطی به حضور بایدن در خاورمیانه ندارد
نعمت الله ایزدی در گفت وگویی معتقد است که پوتین محاسبات خاص خود را برای حضور در تهران دارد و بر اساس منافع ملی روسیه عمل می‌کند؛ اینکه ما بر اساس یک محاسبه غلط و نگاه ایدئولوژیک، تقارن حضور بایدن و پوتین در خاورمیانه را به هم ارتباط دهیم و آن‌ها در مقابل هم بگذاریم فقط باعث آن می‌شود که روسیه بهره برداری و سوء استفاده خود را از این تحلیل و پروپاگاندای داخلی ما داشته باشد.
وزیر خارجه عربستان سعودی ضمن اعتراف به عدم پرداختن به مسئله همکاری با رژیم صهیونیستی اعلام کرد، دست ریاض به سوی ایران دراز است.
مانع الیامی از مخالفان رژیم سعودی در منزلش در ضاحیه لبنان با ضربات چاقو به قتل رسید.
رهبری که به آینده دور فکر نمی‌کند به این ابزار نفوذ اهمیت نخواهد داد. اینکه رهبران سیاست خارجی دیدگاهی کوتاه مدت یا بلندمدت داشته باشند به عوامل متعددی بستگی دارد. اگر رهبران بر این باور باشند دنیایی که در آن زندگی می‌کنند یک دنیای هابزی است که زندگی در آن بد، فقیرانه، بی رحمانه و کوتاه است نمی‌توانند یک دورنمای بلندمدت را متصور شوند.
یائیر لاپید که پس از فروپاشی دولت ائتلافی در اسرائیل بناست بشکلی موقت سرپرستی دولت را عهده دار باشد در اولین سفر خارجی خود به فرانسه رفت، مهم‌ترین موضوع این سفر مساله هسته‌ای ایران و فعالیت‌های حزب‌الله لبنان در مجاورت با اسرائیل عنوان شده است
سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی «حماس» با اشاره به درگیری‌های مسلحانه اخیر میان مبارزان مقاومت با نظامیان صهیونیست در «رام الله»، گفت: کرانه باختری ذخیره راهبردی و استراتژیک مقاومت است.
فضای مبهم تشکیل کابینه و سناریو‌های آینده سیاسی لبنان در سایه مداخلات خارجی
در سایه مانع‌تراشی‌های خارجی و تحرکات برخی نیرو‌های داخلی لبنان در روند تشکیل دولت جدید، ۲ سناریو برای آینده سیاسی این کشور ترسیم می‌شود.
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه واکسن برکت و دیگر واکسن‌های ایرانی از استاندارد بالای بهداشتی و سلامت برخوردارند، گفت: از مجاری دیپلماتیک تلاش خواهیم کرد نگرانی پیش آمده برای برخی از حجاج را در اسرع وقت با هماهنگی مقامات مسؤول عربستان مرتفع کنیم.
آخرین مطلب
پربیننده ترین
پرطرفدارترین عناوین