پرده نگار 9 | این 48 ساعت!!! / نگاهی به حوادث اخیر
آیا آشوب‌های اخیر فاقد بسترهای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی لازم در جامعه ایران است و یک برنامه کاملاً بیگانه با شرایط این جامعه محسوب می‌شود؟
پرده نگار7 | منطق مواجهه رهبر معظم انقلاب با مصوبه بنزینی سران قوا
صبح یکشنبه 26 آبان ماه، رهبر معظم انقلاب نکات راهبردی پیرامون متن و حواشی تصمیم متأخر دولت در سهمیه بندی بنزین فرمودند. پس از سخنان ایشان، شبهاتی در ذهن برخی نخبگان و خواص راجع به مواد و مفاد سخنان ایشان شکل گرفت که در این متن تلاش شده است منطق حِکمی مواضع ایشان برای دانشگاهیان، نخبگان و توده مردم تشریح گردد.
پرده نگار 6 | چرایی حضور منطقه ای ایران
یکی از مؤلّفه‌های قدرت، نیروی دفاعی است؛ یکی از مؤلّفه‌های قدرت، عمق راهبردی ما است. حضور در کشورهای منطقه و طرف‌داری ملّتهای منطقه از جمهوری اسلامی، عمق راهبردی جمهوری اسلامی است؛ جمهوری اسلامی از این نمیتواند صرف‌نظر کند؛ هیچ دولت عاقلی صرف‌نظر نمیکند. (۱۳۹۷/۰۳/۰۲)
پرده نگار 5 | استراتژی حرکت
این پرده نگار برگرفته شده از بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار مجمع عالی فرماندهان سپاه و مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه امام‌حسین(ع) در مهر ماه می باشد. معظم له در این بیانات استراتژی حرکت سپاه را ترسیم کرده اند.
پرده نگار 3 | مقاومت فعال
مقاومت امر ممکن است؛ درست نقطه مقابل فکر غلط کسانی که می گویند و تبلیغ می­کنند که «آقا! فایده ای ندارد؛ چطور می خواهید مقاومت کنید؟
پرده نگار/ تبیین گام دوم انقلاب
منظور من در اینجا از نظام اسلامی، یعنی آن هویت کلی که تعریف مشخصی دارد، که کشور، ملت و صاحبان انقلاب - که مردم هستند - آن را انتخاب میکنند.
پرده نگار/ چرا چهل سالگی انقلاب اسلامی را جشن میگیریم؟
برژینسکی بعد از شکست های پی در پی آمریکا درمنطقه:«کدام دیوانه ای ، آمریکای ابرقدرت را به دره کنونی آورده است. دموکرات های احمق، جمهوری خواهان کم عقل ویاایران؟ مادرشرایط عجیب و پیچیده ای بسرمی بریم.»