پیدا و پنهان حذف صفر از پول ملی

پیدا و پنهان حذف صفر از پول ملی

در خبر‌ها و تحلیل‌های حول و حوش این موضوع مطرح است که دولت با اجرای طرح حذف چهار صفر از پول ملی می خواهد با بازی با ارقام ناکارآمدی خود را پنهان کند.
امنیت برای همه یا هیچکس

امنیت برای همه یا هیچکس

جایگاه راهبردی تنگه هرمز و خلیج فارس در معادلات امنیتی در سطوح و حوزه های مختلف بین المللی و منطقه ای، مستلزم چیدمان و توازن خاصی از قدرت دریایی منطقه ای می باشد. قدرتی که بدون مداخله متغیرهای فرامنطقه ای، معادلات مورد نظر را مهندسی نماید.متاسفانه برون سپاری امنیتی کشورهای جنوب خلیج فارس و علی الخصوص عربستان، امارات و بحرین، مداخله عناصر فرامنطقه ای را ناگزیر ساخته است.
بررسی ابعاد حقوقی راهزنی دریایی انگلیس

بررسی ابعاد حقوقی راهزنی دریایی انگلیس

توقیف نفتکش متخلف انگلیسی طی سه روز گذشته پاسخی باشد به این سوال انگلستان که ایران امکان، انگیزه و اراده لازم برای برخورد تقابلی با دشمنانش در هر سطحی را دارد.
بررسی ابعاد حقوقی انهدام پهپاد آمریکایی

بررسی ابعاد حقوقی انهدام پهپاد آمریکایی

سحرگاه پنج شنبه ۳۰/۳/۱۳۹۸ برابر با ۲۰ ژوئن ۲۰۱۹، خبر انهدام پرنده بدون سرنشین جاسوسی آمریکا توسط سامانه پدافندی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوالی کوه مبارک استان هرمزگان، فضای رسانه‌ای دنیا را با تکانه‌ای ناگهانی روبرو نمود. تکانه‌ای که فضای محاسباتی جامعه جهانی را در حوزه‌های مختلف نظامی، سیاسی، حقوقی و ... با متغیر‌هایی مبهم روبرو نمود.
خشت کجی که سازمان گذاشت!

خشت کجی که سازمان گذاشت!

چه می‌شود سازمانی را که با ادعای حمایت از توده‌های مستضعف و مبارزه با امپریالیسم و سرمایه داری بنا گذاشته می‌شود، در نهایت با حمایت قدرت‌های امپریالیستی پنجه در رخ همان ملت مستضعف می‌کشد؟ انحراف سازمان مجاهدین از کجا رقم می‌خورد؟
مأموریت نخست وزیر ژاپن در تهران

مأموریت نخست وزیر ژاپن در تهران

ترامپ خوب میداند راه میان بر و سهل الوصول برای رسیدن به نقطه ای که ایران را در پشت میز مذاکره ببیند ساخت دو قطبی تصنعی در ایران است. در این راه درخواست تصریحی برای مذاکره و رویکرد التجاعی در کنار استخدام میانجیگران منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای مانند آلمان و ژاپن در همین قالب تعریف می شود.
ما و مسئله فلسطین

ما و مسئله فلسطین

«معامله قرن» که در قالبی صاف و اتو کشیده در ویترین سیاست شرور به نمایش درآمده، بخشی از یک پروژۀ هفتاد ساله است که گام اول آن نابودی یک هویت ملی- دینی به نام فلسطین مسلمان است که نمادی است برای مبارزه ای طولانی مدت علیه استعمار و استکبار.
۱
نشریات