تنش های قومی- فرقه ای در ایران منشأ خارجی دارد واگرایی‌های قومی – فرقه‌ای در ایران (1)

تنش های قومی- فرقه ای در ایران منشأ خارجی دارد

هدف مطلوب ایالات ‌متحدۀ آمریکا، انگلیس و رژیم غاصب صهیونیستی از گسترش واگرایی‌های قومی - فرقه‌ای، تضعیف اقتدار و مشروعیت سیاسی – ایدئولوژیک حاکمیت، افزایش ناامنی در داخل و جلوگیری از شکل‌گیری یک نظام امنیت دسته‌جمعی توسط کشورهای عربی- اسلامی خاورمیانه است.
عذر تقصیر ما به محضر شهدا در اربعین شهدای عزیز مریوان:

عذر تقصیر ما به محضر شهدا

شما به خدا نظر می‌کنید و ما به خطا نظر داریم. شما دامن از خاک گرفتید و ما به خاکستر نشسته‌ایم. شما با خدا تجارتی پُر سود کردید و ما خرمن ‌سوختگان، سرمایه سوزاندیم. جانتان را به ثمنِ ثمین فروختید و ما به ثمن بخس، از دستش دادیم. شما سر به آسمان ساییدید و ما چون موران دانه به لانه انبار کردیم.
برنامه های آمریکا برای مقابله با ایران در سطح منطقه ای و داخلی

برنامه های آمریکا برای مقابله با ایران در سطح منطقه ای و داخلی

ما در برابر دشمن و نظام سلطه جنگ خارجی نداریم، در برنامه‌های آمریکا حملۀ نظامی به ایران وجود ندارد چراکه اخیراً رئیس‌جمهور آمریکا اذعان داشته است که ما باید آن‌قدر به مردم ایران فشار وارد کنیم تا سطح نارضایتی مردم از حاکمیت بالا رفته، مردم خود علیه نظام قیام کنند.
تنگۀ هرمز مزیت ژئوپلیتیکی

تنگۀ هرمز مزیت ژئوپلیتیکی

طبق کنوانسیون عبور بی‌ضرر که موردپذیرش ایران است سایر کشورها حق‌دارند از آن عبور کنند به شرطی که عبور آن‌ها ضرری برای کشورها نداشته باشد اما طبق کنوانسیون "عبور ترانزیت" عبور و مرور همۀ کشورها آزاد است ایران عضو این کنوانسیون نیست آمریکا هم نیست.
تاثیر راهبرد صبر انقلابی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی

تاثیر راهبرد صبر انقلابی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی

عنصر مؤمن و انقلابی بایستی بتواند به خوبی عرصه های نفوذ و آسیب پذیری منظومه انقلاب اسلامی را در فرایند صبرانقلابی شناسایی و برای هر کدام از آنان یک راهکار متفاوت و در عین حال به هم پیوسته در یک نگاه در ظرف منظومه ای انقلاب طراحی نماید.
هفت سال دفاع مقدس فرهنگی

هفت سال دفاع مقدس فرهنگی

داستان نانوایی که به دستور رضاشاه در تنور سوزانده شد، در اصل داستان زن روستایی مؤمنی بود که برای حفظ حجابش در تنور خانه پنهان شده بود و به دست آژان‌های سفاک رضاشاه زنده زنده سوزانده شد. راه‌آهنی که رضاشاه از جنوب به شمال کشید، برای رفت و آمد راحت اجنبی‌ها در کشور بود، نه برای رفاه مردم. لباس سنتی ایران که به زور جهل رضاشاه از تن مردم درآمد، آخرین حلقه تمدن کهن ایران بود
علت اعتماد به نفس نظام چیست؟

علت اعتماد به نفس نظام چیست؟

پهلوان مطمئن، از هیچ میدانی نمی‌ترسد. این اعتماد به نفس حکومت از همان اعتماد به آسمانی است که امام در حکومت ولایت فقیه ودیعه گذاشته است. اگر در آمریکا تنها نماینده دو حزب حق حکومت دارند یا در بریتانیا تا سطح مدیران خرد هم باید به تأیید ملکه برسند و در فرانسه و دیگر کشورهای مدعی شهادتین مدیران، تأیید هولوکاست و منافع صهیون باشد
جنگ اقتصادی؛ عرصۀ ظهور اراده ها

جنگ اقتصادی؛ عرصۀ ظهور اراده ها

جنگ اقتصادی مجموعۀ اقدام‌های متعمدانه، خصمانه و اخلال گرایانۀ دشمن است و برای کاهش توان اقتصاد، قدرت و مقاومت ملّی، با هدف تغییر رفتار صورت می‌گیرد.
چیستی مسیحیت صهیونیستی

چیستی مسیحیت صهیونیستی

مسیحیان صهیونیست چنین برای سیاستمداران و مخاطبین خود وانمودکرده اندکه حمایت نکردن از آن ها مساوی با قرار گرفتن در صف مخالفین خداست. در حقیقت بین منافع آمریکا و ادعای مسیحیان صهیونیست ارتباط قابل توجهی وجود دارد و بخش های مختلف حکومت این کشور در دوره های مختلف به طرز بسیار مشهودی از این ایده حمایت و خود را مدافع آن به شمار می آورند.

فرصت‌های دفاعی- امنیتی جمهوری اسلامی ایران

با توجه به پیشرفت‌های بسیار بزرگی که در حوزۀ دفاعی و امنیت انجام‌شده به‌ویژه توان موشکی و حمایت مردم از برنامۀ صلح‌آمیز دفاعی کشورمان، می‌توان نتیجه گرفت که ثبات، امنیت داخلی و خارجی و اقتدار ج.ا.ایران طی سال‌های آینده افزایش خواهد یافت.
از جدایی بحرین و تبعات آن برای ایران چه می‌دانید؟

از جدایی بحرین و تبعات آن برای ایران چه می‌دانید؟

مجمع‌الجزایر بحرین در دورۀ سلطنت رژیم پهلوی استان چهاردهم ایران را تشکیل می‌داد که به عنوان آخرین بخش جداشده از خاک ایران در دوران معاصر، قربانی یک بده و بستان سیاسی شد.
سیر تکامل مردم‌سالاری دینی در ایران

سیر تکامل مردم‌سالاری دینی در ایران

مطالعه روندهای تاریخی نشان می‌دهد که مردم‌سالاری دینی به ‌عنوان یک گفتمان در ایران مدرن، اولین بار پس از ورود مدرنیته و ظهور مشروطه‌خواهی خود را نشان داده است.
۱
نشریات