حماسه و جهاد >>  مدافعان حرم >> اخبار ویژه
تاریخ انتشار : ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۰  ، 
شناسه خبر : ۳۰۰۸۹۵
گزارشی از کتاب مستند با قلم روایی درباره شهدای مدافع حرم
این کتاب در مدت کوتاه چهل تا پنجاه روز پس از شهادت شهید حسینی، نگارشش آغاز شده و در ظرف مدت یک ماه و هفده روز به پایان رسیده است. در این کتاب برخی از شبهاتی که درباره مدافعان حرم وجود دارد، پاسخ گفته شده است.
پایگاه بصیرت / گروه حماسه و جهاد
به گزارش گروه فرهنگی بصیرت، کتاب «تمنای بی خزان» که روایت های زهرا سلیمانی زاده از شهید مدافع حرم، مهدی حسینی است و با قلم شیرین زارعپور، به تصویر کشیده شده است، عاشقانه هایی از سال های زندگی ارزشی زهرا سلیمانی زاده و شهید مهدی حسینی را در قاب کتاب به نمایش گذاشته و به زودی توسط نشر 27 بعثت به چاپ خواهد رسید.
 این کتاب که اولین مستند، با قلم روایی و داستانی از زندگی شهدای مدافع حرم است، دارای امتیازاتی است که آن را از کارهای دیگری که در این زمینه صورت پذیرفته، متمایز می کند. 
شهید مهدی حسینی از جمله سرافرازان سپاه پاسداران بود که  12 مهرماه 1395 مصادف با اول محرم، توسط تروریست های تکفیری در دمشق به شهادت رسید و به همرزمان شهیدش پیوست. کتاب "تمنای بی خزان" سیر زندگی این شهید مدافع حرم به روایت همسرش، که همراه با عاشقانه هایی سرشار از جذابیت است، را به زبان قلم درآورده است. 

«تمنای بی خزان»

شایان ذکر است این کتاب در مدت کوتاه چهل تا پنجاه روز پس از شهادت شهید حسینی، نگارشش آغاز شده و در ظرف مدت یک ماه و هفده روز به پایان رسیده است. در این کتاب، به فتنه 88 به دلیل حضور شهید حسینی در دفع فتنه و روشنگری و بصیرت افزایی ایشان، پرداخته شده و برخی از شبهاتی که درباره مدافعان حرم وجود دارد، در قالب داستان پاسخ گفته شده است. 
استفاده از ابیات رهبر معظم انقلاب در داستان، یکی دیگر از نکات قابل توجه کتاب است. به اذعان نویسنده،  جای این گونه کتب  که با رویکرد ثبت عاشقانه ها، بتواند  کتاب مناسبی برای نوجوانان و جوانان باشد، در ادبیات دفاع مقدس و جهاد و شهادت خالی مانده است. «تمنای بی خزان» علاوه بر اسطوره سازی و انتقال سبک زندگی زهرا و مهدی که از جوانان نسل حاضر هستند، به خواننده نشان می دهد داشتن روحیه جهاد و ایثار و مقاومت، همچنان در بین جوانان این مرزو بوم پر رنگ بوده و خواهد ماند./

نام:
ایمیل:
* نظر:
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات