صفحه نخست >>  عمومی >> آخرین اخبار
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۸  ، 
شناسه خبر : ۳۱۳۸۲۱
جانشین فرمانده سپاه:
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز سالروز طلوع استقلال‌ و آزادی در این سرزمین‌ است و امروز روز آزادی از دنیای استکبار و روز تجلی‌ ایمان‌ و آگاهی ملت برای در هم شکستن‌ استبداد‌ در این سرزمین‌ است‌.
به نقل از خبرگزاری تسنیم، سردار حسین سلامی امروز در مراسم 22 بهمن در جمع راهپیمایان شهرکرد اظهار داشت: صمیمانه سپاسگذارم که در این لحظه‌های با شکوه در ایران توفیق حضور در جمع مردمانی‌ غیور، دیندار‌، متدین‌، عزیز‌ و شریف‌ مردم‌ استان چهارمحال و بختیاری را یافتم.
 
وی افزود: شما در بام‌ ایران‌ ایستاده‌اید‌ که‌ شکوه‌ ایران را جشن‌ بگیرید و شما همچون‌ سرزمینتان‌ سرافراز و‌ سربلند هستید‌ و من‌ خاطره این حماسه‌ شیرین را برای همیشه با خود خواهم‌ داشت‌ و به روان پاک‌ شهیدان‌ دورود خدا را نثار می‌کنیم.
 
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: امروز سالروز طلوع استقلال‌ و آزادی در این سرزمین‌ است و امروز روز آزادی از دنیای استکبار و روز تجلی‌ ایمان‌ و آگاهی ملت برای در هم شکستن‌ استبداد‌ در این سرزمین‌ است‌.
 
سلامی خاطرنشان کرد: امروز پایان شب تاریک‌ و روز محشر‌ است‌ که در آن یک ملت از گورستان‌ جهل‌ و اسارت‌ بیدار می‌شوند و امروز روز میلاد‌ نوین‌ ملت‌ ایران‌ برای بازیابی‌ شخصیت‌ و هویت‌ و روز درخشش‌ ملت ایران است.
 
وی گفت: دشمنان‌ احساس‌ کردند‌ اگر به ملت‌ ایران فرصت‌ دهند‌ انقلابش‌ را به یک‌ نظام‌ موفق‌ تبدیل کند مرزها‌ را طی خواهد کرد و مسلمانان را با هویت‌ خویش‌ آشنا و روح‌ جهاد را زنده‌ خواهد‌ کرد و مسلمان با علم‌ همیشگی به نبرد بی‌ پایان‌ با استکبار می‌پردازد‌.
 
سلامی‌ ادامه داد‌. دشمن‌ تمام قدرت خود را به میدان‌ آورده تا انقلاب را شکست دهد‌ اما دشمن بداند‌ شکوه‌ بزرگ‌ و عظمت‌ جاودان‌ استقلال ملت ایران‌ این‌ بود‌ که می‌توان‌ در پرتو‌ الهی‌ در مقابل‌ تمام‌ قدرت‌های‌ جهان‌ ایستاد و اراده‌ این‌ ملت‌ را بر‌ قله‌های‌ جهان‌ برافراشته‌ داشت‌ و می‌توان‌ ثابت‌ کرد‌ که‌ ایران‌ مستفصفان‌ را نجات می‌دهد و بر دنیا‌ حکومت‌ می‌کند‌. ما بر گرده آمریکا‌ شلاق‌ زدیم‌ و با‌ شکست‌های‌ پی‌در‌پی‌ آمریکا را منزوی‌ کردیم‌.
 
وی‌ گفت: آمریکا هیچ‌ غلطی نتوانست‌ انجام‌ دهد‌ و وقتی‌ نیروهای‌ خود‌ را آموزش داد و به‌ ایران‌ اعزام کرد‌ در حالی‌ که‌ ما‌ قدرت‌ کافی نداشتیم‌ خدا شن‌ها‌ را مامور‌ کرد تا آمریکاییان ‌در آتش‌ شن‌ بسوزند‌ و این‌ سیلی‌ بزرگی‌ بر آمریکا بود که به همه‌ توان نشان‌ داد می‌توان آمریکا‌ را برای چندمین‌ بار تحقیر کرد‌.
 
جانشین فرمانده سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی تصریح کرد: ملت ایران در یک حرکت شکوه‌مند و بزرگ تمام صفوف دشمن را در هم شکست و امروز اراده ملت ایران و بیرق پیروزی بر فراز این سرزمین برافراشته است و بار دیگر به دشمنان ثابت شد که آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.
 
سلامی ادامه داد: طولانی‌ترین جنگی که علیه ملت ایران رخ داد خداوند در این جنگ به وعده‌هایش عمل کرد و نشان داد هر کجا ملت و امت برای دفاع از دین خدا در صحنه جهاد حاضر شوند کمک می‌کند تا بر دشمنان غلبه یابند و وعده‌های خداوند تخلف ناپذیر است.
 
وی با بیان اینکه پیروزی در جنگ نخستین شکست دشمن و آخرین پیروزی ملت ایران نبود، گفت: خداوند ملت ایران را رشد داد و با سختی‌ها آشنا کرد تا بتواند هم قدرت‌ها را در هم بشکند و هم ترس ملت ایران از قدرت‌ها بریزد.
 
جانشین فرمانده سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی بیان کرد: به تعبیر قرآن قدرت‌های به ظاهر بزرگ اگر تمام‌شان جمع شوند به اندازه یک پشه هم قدرت ندارند اما هنر ملت ایران و رهبرانش این بود که این حقیقت را به همه عالم ثابت کردند دشمنانشان در ظاهر پیچیده اما در باطن بسیار ساده هستند.
 
سلامی خاطرنشان کرد: ملت ایران چون الهی است قدرتش جاودان است و خاکریزهای دشمن را فتح کرده و در جنگ با دشمنان تمام راه‌هایی را که دشمن بر آن‌ها بست به اذن خداوند راه‌ها را گشودیم.
 
وی گفت: دشمن ما را تحریم کرد و می‌خواست ملت را وادار کند تا از رهبر و نظامشان جدا شوند اما ملت حقیقت را درک کردند و فهمیدند نمی‌توان به کفار و ظالمان تکیه کرد و اگر آن‌ها را باور کنند آتش آن‌ها را فرا می‌گیرد.
 
جانشین فرمانده سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی تصریح کرد: داستان ملت ایران داستان عزت، اقتدار و منزلت آفرینی است و با کرامت و شرف به جنگ علیه دشمن می‌روند و هر چند دشمن دروازده‌های اقتصادی را بر روی ملت بست اما باز هم دشمن تسلیم ملت ایران می‌شود.
 
سلامی با بیان اینکه برای غلبه بر دشمن باز هم باید قدرتمند شویم، خاطرنشان کرد: ما آن چه را به عنوان دستاورد به دست آورده‌ایم به اذن خداوند بوده اما همواره دشمن تلاش کرده پیشرفت ملت ایران را متوقف کند و دنیای استکبار برای این کار تمام قدرتش را به کار بسته است اما بازهم کاری از پیش نبرده است.
 
وی گفت: دشمن برای آن که جلوی پیشرفت علمی کشور را بگیرد ما را تحریم علمی کرد و دانشمندان ما را ترور کردند اما به رغم تلاش دشمن ما پیش رفتیم و امروز می‌بینیم که تمام فشار دشمن این است که ما را خلع سلاح علمی کنند و آن‌ها با نمی‌شود با ما سخن می‌گویند اما می‌بینید که حقیقت چیز دیگری است.
 
جانشین فرمانده سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی بیان کرد: امروز که دشمن می‌گوید موشک‌ها را کنار بگذارید می‌دانند که شکست خوردند و می‌دانند ملت ایران دارای قدرت است چرا که ایران امروز قدرتی شکل داده است که از شرق مدیترانه تا دریای سرخ در مقابل استکبار ایستاده و هر روز سرزمینی را از دست استکبار آزاد می‌کنیم تا جایی که آمریکا را وادار کردیم از سوریه خارج و عقب نشینی کند.
 
سلامی ادامه داد: ملت ایران فضا را برای تنفس آمریکا تنگ کرده و نفوذ ملت اسلامی بخش‌های مهمی از منطقه را در برگرفته است تا جایی که وزیر امور خارجه از ما می‌خواهد به نفوذمان خاتمه دهیم و این یعنی یک وهم کودکانه از کسی که وزیر امورخارجه به اصلاح یک کشور قدرتمند است.
 
وی افزود: ملت ایران قدرتش را به واسطه رهبری فرزانه، آگاه و حکیم، مقتدر و شجاع و دور اندیش به دست آورده است، رهبری که ضعف دشمن را به خوبی می‌شناسد و نقطه قوت ملت را می‌داند و قوت‌ها را در برابر ضعف‌ها قرار می‌دهد تا شاهد شکست‌های مداوم استکبار باشیم.
 
جانشین فرمانده سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی بیان کرد: امروز دولت آمریکا 7 هزار میلیارد دلار در عراق و سوریه هزینه کرده اما به هیچ چیزی دست نیافت و یا 5 هزار دلار برای کشیدن یک دیوار هزینه کرد و برای همین دولتش تعطیل شد و مردم آمریکا با بشقاب خالی جلوی کاخ سفید تظاهرات به پا کردند و حیثیت دولتش را بردند.
 
سلامی تصریح کرد: اما در آن جنگ تاریخی بزرگ نگاه کنید و حتی در تحریم‌ها می‌بینید که دشمن از همه ابزارها استفاده کردند تا تعاملات ما را با سایر کشورها به هم بزنند و مردم ایران را از دولت جدا کنند اما تعاملات که قطع نشد هیچ ملت ایران مقاوم‌تر از گذشته ماندند و امروز با عزت بر سر آمریکا فریاد می‌زنند.
 
وی ادامه داد: ما با عزت پای کشورمان ماندیم و پیشرفت‌های خوبی در زمینه پالایشگاه، موشک، صنعتی، نانو و پزشکی داشته‌ایم.
 
جانشین فرمانده سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی بیان کرد: ملت ایران در جنگ اقتصادی است اما مردم می‌دانند هیچ جنگی بدون مشقت نیست و تحمل می‌کنند، امروز اسلام به حاکمیت رسیده و قدرتی به نام اسلام و جود دارد پس دشمن بداند مردم با یک کالایی که گران می‌شود دست از نظام و انقلاب بر نمی‌دارند.
 
سلامی گفت: دشمن ملت ایران را نمی‌شناسد و درک درستی از حقایق ندارد اما بدانند ما مشکلات را پشت سر می‌گذاریم و مطمئنا مسئولان ما وقتی صبر و شکیبایی مردم را ببینند همت و تلاش مضاعف می‌کنند تا مشکلات را برطرف کنند و اجازه نمی‌دهند ذره‌ای از حرمت مردم کاسته شود.
 
وی افزود: ما پشت سر رهبری حرکت خواهیم کرد و طولی نخواهد کشید که از آمریکا به طور کامل عبور خواهیم کرد و آن موقع است که آمریکا برای ارتباط با التماس می‌کند.
 
جانشین فرمانده سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی تصریح کرد: اگر امروز آمریکا را نگاه کنید می‌بینید که عجز و ناتوانی موج می‌زند افراد به خیابان‌ها آمده‌اند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
ارسال خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه سایت ایمیل خود را وارد نمایید.
نشریات